ANWB waarschuwt voor drukte Greenpeace houdt kerntransport op Directeur theaters ontslagen COnCCPfc Wolkbreuk, liefdes atSEA PZC 13 14 ifj UJËRKËi jn dd dddd PINKSTEREN Lang weekeinde brengt naar verwachting veel toeristen richting Zeeland Molukse voetbalcoryfeeën luisteren benefietavond ten bate van voetbalschool SB Haringseizoen is gisteren officieel begonnen en andere festival herinneringen Zinvol bezig op de zorgboerderij Vandaag als bijlage WOENSDAG 8 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 134 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN MIDDELBURG - De ANWB waar schuwt voor een drukke avondspits in Zeeland op vrijdag en maandag, de eerste en de laat ste dag van het lange pinksterweek- einde. Ook Rijkswaterstaat houdt reke ning met volle wegen. De dienst maakte gisteren maatregelen be kend om een verkeerschaos op de N59 bij Zierikzee te voorkomen. Het kruispunt met de weg naar de Zeelandbrug (N256) wordt mo menteel op de schop genomen. De werkzaamheden leidden afgelo pen weekeinde, bij de uittocht van de Hemelvaarttoeristen tot langdu rige opstoppingen. Dat lokte ge vaarlijke situaties uit. Automobilis ten die het wachten beu waren, keerden hun auto op het naast de weg gelegen fietspad. Ook op de andere toegangswegen tot Zeeland (N.57 en A58) liep het verkeer vast. Pinksteren leidde vorige jaar op vrijdag in het hele land tot ruim 450 kilometer file. Die lange rijen werden veroorzaakt door onge veer 800.000 Nederlanders die er een paar dagen tussenuit gingen. Dit jaar zullen naar verwachting evenzoveel mensen zich een paar dagen verplaatsen, aldus de ANWB. Naar verwachting gaan er minder mensen naar het buiten land dan de vorige pinkstervakan tie. Pinksteren valt dit jaar laat. Daardoor leven veel mensen al naar een langer zomerverblijf in het buitenland toe en blijven ze MIDDELBURG - Giovanni van Bronckhorst (links) en Simon Tahamata (rechts) praatten met Rocky Tuhuteru (presen tator van onder meer NOS Langs de Lijn) honderduit over hun liefde voor het voet ballen en het trainersvak. Bei de voetbalcoryfeeën van Mo lukse komaf waren gisteren in de Middelburgse Stads schouwburg aanwezig bij een benefietavond ten bate van de Sekolah Sepak Bolah Malu ku (SSBM), een voetbalschool op de Molukken. Cabaretier, presentator en stand up-comedian Jörgen Raymann, die zelf twee spe lers van de SSBM a zestig eu ro per speler per jaar heeft ge adopteerd, praatte de avond vol cabaret en muziek aan el kaar. De Amsterdammer ver zorgde zelf ook een optreden vol grappen en grollen. De organisatie was in handen van de stichting Mobilae Malu ku Foundation. Die probeert een bijdrage te leveren aan de voetbal- en sportontwikkeling op de Molukken en andere ge bieden in Indonesië. Het ach terliggende doel is om de moeizaam samenlevende ge loofsgemeenschappen op de Molukken nader tot elkaar te brengen. Met zo'n 150 toe schouwers was de belangstel ling matig. De komende maan den zal de stichting verdere initiatieven ontplooien voor fondsenwerving. foto Ruben Oreel A^) pagina 30 en 31: Sport v—/zorgt voor verbroedering Glashandel MELIESTE zie: meliesteglas.nl Showroom: ma. t/m vrij. van 8-00 tot 17.30 uur. BORSSELE - Bij de demonstratie gis terochtend tegen het transport van kernafval van Borssele naar het Franse Cap la Hague, heeft de politie 33 actievoerders gearres teerd. Sympathisanten van Green peace ketenden zich vast aan de spoorrails en wisten het vertrek van de trein met' splijtstofelemen ten zo'n vier uur te vertragen. In de loop van de ochtend had de po litie alle actievoerders losgeknipt en afgevoerd naar de Middelburg se gevangenis Torentijd. Rond het middaguur passeerde het trans port de Belgische grens. De politie nu liever in eigen land, verklaart een woordvoerder het verschil. Be halve op de Zeeuwse toegangswe gen gaat de ANWB ervan uit dat het ook druk zal worden in de richting van de Veluwe, Drenthe, rond Arnhem èn naar het zuiden. In Limburg zorgt het muziekfesti val Pinkpop traditioneel voor flin ke verkeersdrukte rond Landgraaf. MIDDELBURG - Peter de Neef, artis tiek directeur van de theaters in Middelburg en Goes, wordt ontsla gen. Hij gaat niet mee naar de orga nisatie die ontstaat door de overna me - per juli - van Theater Exploi tatie Zeeland (TEZ) door Theater BV, de exploitant van het Schelde- theater in Terneuzen. Ook het hoofd techniek komt op op straat te staan. Drie personeels leden zijn boventallig verklaard, maar krijgen wel de tijd om een nieuwe baan te vinden. Enkele an dere werknemers moeten minder uren gaan werken. De Neef was enkele jaren geleden de opvolger van Gerard Peijs. De ondernemingsraad drong onlangs aan op zijn vertrek. De raad houdt hem verantwoordelijk voor de aan- hoijdende financiële tekorten. A^) pagina 27: vrees voor culturele N-/ verarming Kosten actie moeten op Green peace verhaald worden reageer op www.pzc.nl mm l^l^jjyjj^feacties536 Ook een inbreker heeft recht op privacy geens 3% zette 185 manschappen van de korpsèn Zeeland, Mid den-West-Brabant en de landelijke KLPD in om de actie snel te bre ken. A£) pagina 2/3: uiteindelijk vertrekt de trein dan toch; commentaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 5555301

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1