cultuur 115 Muzikale helden samen Golden Earring Dorstig weer Het laatste concert Alles is liefde woensdag 8 juni 2011 Ik ben er elk jaar bij geweest, maar de meest indrukwek kende editie was toch die van 2008. Het was niet de eerste keer dat mijn muzikale helden Blof en de Counting Crows het podium deelden. Dat was namelijk tijdens het Counting Crows-concert in Ahoy' in 2004, maar toen was het 'slechts' voor 2 nummers. Dat smaakte duidelijk naar meer, en die gelegenheid was er nu. Het optreden van Blof op Concert at Sea was geweldig (met Adam en Immy die vanaf de zijkant toeke ken en aan het einde van de set al vast meespeelden op Wennen aan september) en het concert van de Counting Crows (met de trotse Blof-leden vanaf de zijkant van het podium) was zo mogelijk nog beter. Maar toen ze daarna samen het podium betraden en er een jamsessie ontstond, leek het of de bands elkaar versterkten. Het spel- plezier was een genot om naar te kijken en te luisteren. Samen speel den ze Sullivan Street van de Coun ting Crows, waarna de covers Meet on the ledge, The ballad of El Goodo en Someday volgden. Deze relatief onbekende nummers konden niet het hele festivalpubliek bekoren en veel mensen verlieten al het ter rein. Dit zorgde ervoor dat ik op een gegeven moment helemaal vooraan stond en van dichtbij kon genieten. Toen het al na middernaeht was en de bands volgens mij nog uren hadden kunnen doorspelen, was het toch tijd voor het laatste num mer. En wat kon dat anders zijn dan Holiday in Spain. Met een glimlach van oor tot oor vanwege de geweldige optredens, het mooie weer en het spelplezier van mijn favoriete bands verliet ik uit eindelijk het festivalterrein. Jolanda Mos Maassluis De mooiste herinnering bij Concert at Sea was voor mij het concert van Gol den Earring twee jaar geleden. Mijn man ik stonden redelijk voor aan en om eens heen waren best veel jongeren van rond de twintig. Ik ben zelf veertig, maar toch. We hoorden wat gebrom, zo van 'oude band', 'ken ik niet' of'mu ziek voor mijn ouders'. En toen barstte Golden Earring los en zette een geweldig concert neer. Rinus Gerritsen die solo speelde op zijn dubbele gitaar, de drums van Cesar Zuiderwijk: geweldig dat ze zoveel uit hun instrument kunnen halen, dat ze deze zo kun nen bespelen dat mensen er hele maal van uit hun dak gingen. Een groep mannen met al zo veel con certen achter de rug en toch ook al wat ouder en dan zoiets weten neer te zetten... Bravo! En de mensen die vooraf aan het brommen waren of het muziek voor hun ouders vonden, gingen helemaal uit hun dak, waren ver baasd over de muziek en de songs die ze hoorden. Iedereen was vrolijk en blij, men sen zongen mee. Dat was super en leuk om te zien. Geweldig dat mu ziek jong en oud zo met elkaar kan verbinden. Wilma de Jonge Ouwerkerk Mijn speciale momenten met Concert at Sea zijn toch wel de mooie optre dens in 2009. Vrijdag een schitte rend concert van Marco Borsato, en zaterdag naar Concert at Sea ge weest met mijn vader, zusje en nog meer. Deze dag was heel speciaal: de Gol den Earring trad op. Mijn vader is alle jaren een grote fan geweest van deze band en ik ben samen met mijn zusje grootgebracht met deze muziek. We hebben enorm staan zingen en springen tijdens het optreden. Wat was het gewel dig. Deze momenten ben ik niet vergeten, want mijn vader stond te genieten met ons, wetende dat hij ongeneeslijk ziek was en een paar maanden erna een stamcel transplantatie zou krijgen. Hij heeft het niet mogen redden en is in maart 2010 overleden. Vele concerten bezochten we sa men. Dit was het allerlaatste en dat zal ik nooit meer vergeten. Barbara Wiebrens Bruinisse Twee jaar terug voor het eerst één dag geweest. We waren zeer enthousiast over de eerste keer, dus vorig jaar zorgden we voor kaarten voor bei de dagen. De eerste dag was het 's avonds al zeer warm. Aangezien we nog niet eerder op zaterdag de hele dag waren gegaan maar wel weer warmte verwachten, namen we in onze zakken toch wel een extra flesje water mee. Omdat echter geen flessen (met dop) worden geaccepteerd is het natuurlijk een hele kunst om die binnen te smokkelen. Iets wat ik eigenlijk wel erg vind. Je mag het niet meenemen, maar wel kopen a een bekertje met 0,2 liter a 2 euro. Na een hele dag in de zon ben je al een aardige duit kwijt. Omdat ik graag foto's maak, maar geen professionele spiegelreflex mag meenemen, stak ik mijn ca mera (Nikon P100) onder de neus van een beveiliger en gaf aan dat ik die de dag ervoor ook had mo gen meenemen. Ik werd naar het 'hoofd' der beveiliging gebracht en die gaf toestemming na wat wik ken en wegen. Daardoor had men niet meer aan fouilleren gedacht en liep ik met flesjes in de zakken naar binnen. Vlak erna kwam een invalide da- me naar ons toe, die lachte: 'Zo het is jullie ook gelukt?' en ze tilde haar billen op waaronder ze ook een fles had liggen. Eugène Hoeven Middelburg Mijn mooiste herinnering aan Concert at Sea is dat ik tijdens het optreden van Bluf mijn vrouw ten huwelijk heb gevraagd op het nummer Alles is liefde. Een van mijn beste vrienden heeft tijdens ons huwelijk dit nummer akoestisch voor ons gespeeld op zijn gitaar, en het is onlangs tij dens de doop van onze jongste dochter ook weer gedraaid. Elke keer weer als we het nummer ho ren, denken mijn vrouw en ik weer aan dat mooie moment op de Brouwersdam, en aan alle mooie herinneringen die dat mo ment teweeg heeft gebracht. We hopen natuurlijk dat dit nummer in de toekomst nog veel meer mooie herinneringen gaat geven. Tim Nouwen Goes WZJMi foto ingestuurd door Eugène Hoeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15