De Jager: referendum slecht idee gq economieI 13 Eerste vaatje Hollandse nieuwe: 67.750 euro voor Jantje Beton JOl/^jcihjLjCLfLajcxLil^ woensdag 8 juni 2011 SCHEVENINGEN - Het nieuwe haringseizoen is gis teren officieel begonnen met de traditionele vei ling van het eerste vaatje Hollandse nieuwe in Scheveningen. De vette visjes leverden 67.750 eu ro op en kwamen in handen van het nieuwe visse rij-initiatief Scheveninger' Best. De opbrengst gaat dit jaar naar Jantje Beton. De keurmeesters die de haring voorafgaand aan de veiling beoordeelden, zijn zeer te spreken over de kwaliteit. Die is gelijk aan die van het 'topjaar 2009', zei keurmeester Peter Koelewijn. foto Evert-Jan Daniëls/ANP DEN HAAG - Minister Jan Kees de Ja ger van Financiën vindt een even tueel Grieks referendum over de bezuinigingen een ontzettend slecht idee'. Bij een 'nee' trekken de Grieken volgens hem 'hun ei gen land de afgrond in'. Mocht een referendum leiden tot het afblazen van saneringsplannen van de Griekse regering, dan stopt Nederland meteen met het geven van steun aan Griekenland, stelt De Jager. Hoewel Griekenland geen plannen voor een referen dum heeft, pleit premier George Papandreou voor wetgeving die re ferenda mogelijk moet maken. Banken en pensioenfondsen moe ten ook een bijdrage leveren aan de redding van Griekenland, vindt De Jager. Hij wil dat Griekenland meer tijd krijgt om schulden bij Europese banken en pensioenfond sen af te betalen. „We zijn bezig om Griekenland te redden en dat is goed voor de Ne derlandse belastingbetaler. Maar de private sector geniet daarvan ook voordeel en daarom mogen ze best een bijdrage leveren. Als het helemaal mis zou gaan met Grie kenland leidt dat tot een enorme crisis en afboeking van vele tiental len miljoenen euro's bij banken en pensioenfondsen met staatspa pier", zei hij tegen RTL Z. Zorg datje de OV-chipkaart hebt Met ingang van 7 juli is de OV-chipkaart het vervoer- bewijs in de Provincie Zeeland en kan er niet meer gereisd worden met de strippenkaart of de chipknip in het openbaar vervoer. Uitzondering vormen de sterabonnementen die in hun huidige vorm blijven bestaan en gebruikt kunnen worden. Daarnaast zal het altijd mogelijk blijven een kaartje in de bus te kopen. Echter tegen een hoger tarief dan indien gereisd wordt met de OV-chipkaart. De OV-chipkaart biedt u veel voordeel en gemak. Ook als u buiten de Provincie Zeeland reist. Compensatieregeling Provincie Zeeland Met de invoering van de OV-chipkaart gaat u in de bus betalen per kilometer in plaats van per zone. Dit is een eerlijke manier van afrekenen: u betaalt waarvoor u reist. Dit kan echter soms leiden tot prijsverschillen. De provincie Zeeland compenseert reizigers die in het eerste jaar na het afschaffen van de strippen kaart per reis 0,40 of meer extra gaan betalen met de OV-chipkaart. U ontvangt in dit geval per reis een vast bedrag van 0,50 retour. De compensatieregeling^aat per 7 juli 2011 in. Kijk op www.zeeuwseovchipkaart.nl voor meer informatie. Waar kan men de Zeeuwse OV-chipkaart activeren voor gebruik in de trein? Voor reizen in de trein met een anonieme- of persoonlijke OV-chipkaart (ook de Zeeuwse OV-chipkaart) heeft u 'reizen op saldo' op uw kaart nodig. U kunt 'reizen op saldo' aanvragen via www.ns.nl/reizenopsaldo of bij NS Klantenservice via 0900-2021163 0,10 p.m.). Daarna activeert u uw OV-chipkaart bij een NS-kaartautomaat of een van de ophaalpunten voor de OV-chipkaart. Kijk op www.ov-chipkaart.nl/adresvinder voor een ophaalpunt bij u in de buurt. Daarna kunt u saldo laden en in- en uitchecken bij NS. Voor gebruik in bus of tram hoeft u de Zeeuwse OV-chipkaart niet te activeren. Zodra u deze kaart ontvangt is deze direct klaar voor gebruik. ov-chipkaart.nl Vraag nu gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan De Provincie Zeeland biedt de inwoners van Zeeland tot 1 augustus 2011, de mogelijkheid om gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan te vragen met auto matisch opladen. De voordelen zijn; Bespaar 7,50 op de aanvraag Altijd voldoende saldo op je kaart door automatisch opladen Unieke Zeeuwse editie Geschikt voor leeftijdskorting en abonnementen Te blokkeren bij verlies of diefstal Binnen 4 weken thuisgestuurd direct klaar voor gebruik en 5 jaar geldig Hoe vraag ik de gratis persoonlijke OV-chlpkaart aan? Via: www.zeeuwseovchipkaart.nl Via: 0900-2100800 (lokaal tarief) Via een aanvraagpakket verkrijgbaar in de Bibliobus. De Bibliobussen hebben meer dan 80 halteplaatsen in Zeeland: www.zeeuwsebibliotheek.nl www.degoedekantop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13