81 buitenland Bestand in Jemen al geschonden 'VS vertrekken sne Autovakanties NEDERLAND Kaddafi verder in het nauw OPSTAND Gevechten na staakt-het-vuren UTRECHT OVERIJSSEL KR AS. NIL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15oPm Duizenden dode Grieken krijgen nog pensioen Kamermeisjes wachten Strauss-Kahn op dinsdag 7 juni 2011 BRUSSEL/TRIPOLI - De Libische dic tator Muammar Kaddafi is door de NAVO-operaties zijn greep op een groot deel van het land kwijt. Ook raakt zijn regime internationaal steeds meer geïsoleerd. Dat heeft NAVO-chef Anders Fogh Rasmus sen gisteren gezegd in Brussel. Volgens Rasmussen heeft de NA VO de afgelopen twee maanden aanzienlijke vooruitgang geboekt bij de operaties in Libië. Zo'n 1800 militaire doelen, zoals commando posten en munitiedepots, werden vernietigd. Toch blijft Kaddafi vooralsnog een dreiging. Daarom heeft de NAVO vorige week beslo ten haar missie met 90 dagen te verlengen. Het bondgenootschap blijft in Libië actief zolang dat no dig is om de burgerbevolking te be schermen. „De NAVO plaveit de weg voor een politieke oplossing, zodat de Libische bevolking haar eigen toekomst vorm kan geven", aldus de secretaris-generaal. De NAVO ontkent dat het gisteren kantoren van de Libische staatsom roep heeft gebombardeerd. Doel wit van het bombardement was het hoofdkwartier van de militaire inlichtingendienst van Libië, meld de de NAVO. Eerder zei een woordvoerder van het regime -van Kaddafi dat de staatsomroep on der vuur was genomen. De NAVO liet in mei nog weten dat het bond genootschap alleen militaire com municatievoorzieningen bombar deerde en dat het de staatsomroep vooralsnog niet als doelwit zag. De rebellen hebben sinds gisteren Yafran in handen, een stad circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Tripoli. Er wonen vooral Berbers in Yafran. De ge meente telt meer dan 100.000 in woners. Om Yafran is eerder fel ge vochten. Het leger omsingelde en heroverde de stad toen die eerder in handen was gevallen van de op standelingen. zie onze website:buitenland Gewonde baby wordt gebruikt voor propaganda van Kaddafi Regeringsgetrouwe troepen en strijders van de oppositie blijven elkaar aanvallen. Zeker zes doden bij gevechten in hoofdstad. Gewonde president Saleh lijkt nog steeds niet van aftreden te willen weten. SANAA - Een fragiel bestand in Je men lijkt vroegtijdig aan zijn eind te zijn gekomen doordat aan presi dent ALi Abdullah Saleh getrouwe troepen en opstandige stamleden elkaar in de hoofdstad Sanaa op de korrel bleven nemen. De ge vechten hebben aan zeker zes men sen het leven gekost. Drie aanhangers van oppositielei der Sheik Sadeq al-Ahmar werden gisteren door sluipschutters dood geschoten. Al-Ahmar voert zwaar bewapende clans van de Hashid aan. Die staan op voet van oorlog met legereenheden die trouw zijn aan Saleh. De gevechten tussen Al-Ahmar en regeringsgetrouwe strijdkrachten begonnen 23 mei toen Saleh voor de derde keer had geweigerd een akkoord met de op positie te tekenen over zijn aftre den. Zondagavond werd een controle post van overgelopen militairen aangevallen. Een van hen werd ge dood. Ook twee aanvallers verlo ren het leven. Eerder zondag gingen nog duizen den Jemenieten in Sanaa de straat op om te vieren dat Saleh naar Sa- oedi-Arabië is vertrokken. Saleh wordt in een Saoedisch ziekenhuis behandeld aan verwondingen die hij opliep toen zijn presidentieel complex vrijdag met raketten werd bestookt. De president lijkt echter vast van plan terug te keren. Zijn weigering om voor zijn vertrek naar Saoe- di-Arabië een decreet te onderteke nen dat de macht formeel zou overdragen aan zijn vicepresident Abed Rabbo Mansour Hadi wijst er op dat Saleh zich geenszins wil neerleggen bij het zonder slag of stoot afstaan van de macht. On danks zijn vertrek beschikt de pre sident nog altijd over een aanzien lijke troepenmacht in Jemen, aan gevoerd door enkele van zijn zoons en neven. Hun eenheden lagen gisteren gepo sitioneerd rond Sanaa, waar zij ver wikkeld waren in een harde strijd met opstandige stamleden. Saoedi- sche bemiddelingspogingen resul teerden eerder in een staakt-het- vuren, m^aar kon de gewelddaden niet voorkomen. Vicepresident Hadi, die de taken van Saleh vooralsnog waarneemt, bood aan zijn troepen terug te trek ken uit de wijk waar ze slag lever den met strijders van oppositielei der Al-Ahmar. Al-Ahmar stemde met Hadi's voorstel in en verplicht te zich daarmee op zijn beurt de door zijn strijders bezette straten en regeringsgebouwen te ontrui men. De regeringstroepen trokken zich echter niet terug, maar groe ven zich in, waardoor er gisteren in de wijk nog altijd gevochten werd. Bewoners die hoopten terug te kunnen keren naar hun huizen werden vanaf daken door scherp schutters onder vuur genomen. Een voorman van het samenwer kingsverband van oppositiepar tijen, Sultan al-Atwani, beklem toonde gisteren dat Saleh moet wegblijven. De president zou vol gens de vicepresident over enkele dagen willen terugkeren. NEW YORK - Kamermeisjes wachten bij het gerechtsgebouw in New York op de aankomst van Dominique Strauss-Kahn. De oud-IMF-topman moest daar gisteren zijn voor een korte voorbereidende zitting. Hij verklaarde onschuldig te zijn aan de aanklacht; poging tot verkrachting, aanranding en het opsluiten van een 32-jarig kamermeisje in zijn hotelka- WASHINGTON - De Amerikaanse re gering overweegt de troepen macht in Afghanistan versneld te verkleinen. Dat meldde het toon aangevende dagblad The New York Times gisteren op basis van gesprekken met anonieme rege ringsfunctionarissen. In totaal verblijven er meer dan 100.000 Amerikaanse militairen in Afghanistan. President Barack Oba- ma heeft beloofd dat zijn regering in juli een begin maakt met het te rugtrekken van manschappen uit het Centraal-Aziatische land. Enke le weken terug werd gedacht aan een eerste inkrimping met 3000 tot 5000 man. Nu gaan er volgens The New York Times stemmen op voor een groter aantal militairen dat in juli moet terugkeren naar de VS. De NAVO heeft met Kabul afge sproken dat de laatste buitenland- Ontdek Nationaal Park De Hoge Veluwe Hampshire Inn Mooi Veluwe 2 t/m 5 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomst: van 26/6 t/m 31/10 verblijf in het 3-sterren Hampshire Inn Mooi Veluwe in Putten geniet van de natuur, de rust en de ruimte op de Veluwe of bezoek Apeldoorn met Paleis Het Loo Zie www.kras.nl/17749 Incl. o.a. fietshuur met lunchpakket I Incl. o.a. 1 uur gebruik fluisterboot Hampshire de Rijsserberg**** 3/4/5 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomst: van 13/6 t/m 31/10 verblijf in het 4-sterren Hampshire de Rijsserberg, in Rijssen geniet van een fietstocht door Nationaal Park Salllandse Heuvelrug of ga heerlijk winkelen in Deventer Zie www.kras.nl/51167 Golden Tulip Loosdrecht**** 2/3 dagen inclusief o.a. ontbijtbuffet Aankomst: van 17/6 t/m 30/10 verblijf in het 4-sterren Golden Tulip Loosdrecht heerlijk fietsen rondom de Loos- drechtse Plassen of bezoek steden als Utrecht en Amsterdam Zie www.kras.nl/51700 Mercure Zwolle*** 3 dagen inclusief o.a. ontbijtbuffet Aankomst: van 13/6 t/m 30/10 verblijf, in het 3-sterren Mercure Zwolle, op ca. 5 km van Zwolle geniet van een fietstocht in de omgeving of ontdek Nationaal Park de Weerribben vanaf een fluisterboot i Zie www.kras.nl/51535 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten. ATHENE - Duizenden overleden Grieken krijgen nog steeds pen sioen uitgekeerd. Dit heeft de Griekse minister van Arbeid, Lou- ka Katseli, gisteren gezegd. Hij kondigde maatregelen tegen deze vorm van fraude aan. Voor circa 4.500 dode ambtenaren worden pensioenen overgemaakt. Het gaat om zeker 16 miljoen euro per jaar aldus de minister. Katseli begint ook een onderzoek naar de reden waarom er ver dacht veel mensen ouder dan 100 jaar onder de gepensioneerden zijn; ruim 9.000. Het is een moge lijke aanwijzing dat hun familiele den de dood van hun naaste niet hebben doorgegeven om de pen sioenuitkering door te laten lo pen. De administratie in het Zuid-Europese land kent haar zwakheden en controle van de ge- vens is niet het sterkste punt. •v'.l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8