Biufcmêt Bitutm TIPS dinsdag 7 juni 2011 voor gezond (hard)lopen van sportfysiotherapeut, Jacco de Jager Zowel voor wandelen als voor hardlopen geldt: doe altijd een warming-up. Door de spieren warm te maken voorkom je blessures. J? Koop goed schoeisel. 3 Een goede voorbereiding is onmisbaar, zeker bij bepaalde klachten. /i Voor iedereen geldt: beweeg minimaal e een half uur per dag. Tecnica schoenen foto's Marcella Davidse Fivefinger schoenen, bovenste twee modellenrunning; onder: yoga. mul zand loopt. Voor mensen die klachten als hielspoor en spataderen hebben, is het een uitkomst." Bij de Bd Store in Middelburg verkopen ze sinds een paar maanden een andere comfort- schoen. De MBT-schoen, die ook gebaseerd is op lopen door zand. De schoen bootst een on effen ondergrond na, door de ronde zolen. In de schoen zit zacht schuimrubber, waardoor het lijkt alsof je door zand loopt. „Door de ronde zolen train je de spieren, omdat heel je voet wordt afgewikkeld tijdens het lopen. „De bekende Vans (sneakers) zijn hartstikke leuk, maar voor de gezondheid is de MBT beter", zegt Aarnout Dingemanse, bedrijfsleider bij de Bd Store. „Met de MBT moet telkens naar jouw evenwicht worden gezocht. Daar krijg je ook een rechte rug door. Die zool doet het hem." Een fijne bijkomstigheid is dat je ervan afvalt. „Eigenlijk ben je constant aan het fitnessen en train je buik, billen en beenspieren." Sportfysiotherapeut Jacco de Jager komt in de praktijk Van Loo Veerhoek in Kapelle vaak mensen tegen die met verkeerde schoenen hebben gelopen. „Niet iedereen is zich ervan bewust dat hij of zij ongezond loopt. Door verkeerd schoengebruik krijgen mensen een bepaalde lichaamshouding, die niet altijd goed is. De MBT-schoenen kunnen wel goed zijn, maar het ligt er wel aan wat voor iemand persoonlijk nodig is." De sportfysiotherapeut vertelt dat het belangrijk is dat je schoenen kiest die bij jouw type van lopen passen. „Kijk dus niet alleen naar de kleur." Karen Hagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59