QeyvncL Lopen dinsdag 7 juni 2011 Fivefinger schoenen Wat is er fijner dan met blote voeten door het gras lopen? De aarde aan je voeten voelen. Dat blijkt ook nog eens heel gezond. De schoenenindustrie springt daar handig op in. Het aanbod van 'gezonde schoenen' is de afgelopen jaren steeds groter geworden. Alle merken hebben dezelfde gedachte: terug naar de natuurlijke loop. Back to basic. Mensen willen vaak de blits maken en kopen daarom geen gezonde schoenen, zegt Ad van Sluys eigenaar van Oudoor Center Vlissingen. „Pas als er klachten optreden, grijpen ze naar comfor tabele schoenen." Die heeft Van Sluys dan ook. In zijn winkel staan ze keurig gerangschikt. De Vibram Fivefingers, schoenen mét tenen, springen meteen in het oog. Het lijkt net alsof er voetjes op de plank staan uitgestald. „Wan neer je deze schoenen aanhebt, voelt het alsof er een handschoen rond je voeten en tenen zit. De tenen zitten nu niet meer ingesloten en zijn te spreiden. Dat zorgt voor een natuurlijke loop." Eigenlijk net als vroeger. „Oorspronke lijk liepen we allemaal op blote voeten." Met de Fivefingers is datzelfde gevoel weer terug te krijgen, zonder dat je bang hoeft te zijn dat je in glas stapt. „De ondergrond is te voelen, zoals de richels in de stoepen. Zelf had ik laatst een takje tussen mijn tenen, ook dat voel je met deze schoenen." Van Sluys vertelt dat Fivefin gers soms wat giechelende reacties opleveren. Dat deert hem niet: „Dan wiebel ik gewoon even extra met mijn tenen." Maar er is meer. De Fitflops. Schoenen met dikke zolen, waardoor al wandelend de spie ren worden verstevigd en de lichaamshouding wordt verbeterd. „Als je daar met blote voeten in staat, dan heb krijg je het gevoel alsof je op Hi-Tec schoenen Fitflop schoenen (vlnr): sandalen schoenen en teenslippers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58