41 binnenland 'Enkele schepen en TO©S Spinozapremie voor drie wetenschappers Economie dupe slecht onderwijs Argumenten tegen megastallen ingediend Hacker kraakt deel site rijksbeveiliging Reus van Rotterdam in brons vereeuwigd Ziekenhuis test patiënten op bacterie Gewonde door steekpartij op school Pinkstertoerisme vooral in eigen land DEFENSIE Minister Hillen bereid om coalitiepartijen en PW tegemoet IM Iti www.jazzfestivalmiddelburg.nl dinsdag 7 juni 2011 DEN HAAG Tegenstanders van megastallen hebben gisteren twee kruiwagens vol argumenten aangeboden aan Hans Alders, de oud-minister die de maatschappelijke discussie over de grote stallen en veehouderij leidt De demonstranten vinden de ze discussie overbodig, aangezien zij die al jaren voeren en het verzet alleen maar toeneemt. De discus sie loopt nog tot eind juni. RIJSWIJK Een deel van de website van de be veiligingsorganisatie van de over heid is gehackt De 20-jarige stu dent Yassin uit Utrecht lukte het toegang te krijgen tot wat persoon lijke informatie van ambtenaren die onder meer worden ingezet bij meldkamers. De student informeer de de overheid waarna de achter deur is gedicht, zo vertelde hij gis teren. ROTTERDAM De langste man uit de Nederlandse geschiedenis, Rigardus Rijnhout, krijgt een eigen standbeeld, dat donderdag wordt onthuld in de Rotterdamse wijk Oude Westen. Rijnhout stond bekend als de 'Reus van Rotterdam', hij was 2 me ter en 37 centimeter lang. Een bron zen beeld van kunstenaar Herman Lamers moet deze 'stadslegende' in leven houden. ROTTERDAM Het Maasstad Ziekenhuis in Rotter dam gaat patiënten die zijn opgeno men in het ziekenhuis testen op een bijzonder multiresistente bac terie. Ook het personeel zal wor den getest. Het ziekenhuis heeft in samenspraak met het RIVM en de GGD Rotterdam-Rijnmond beslo ten om te onderzoeken hoe de zo geheten Oxa48 producerende Kleb- siella-bacterie zich verspreidt. RIJSWIJK Door een steekpartij in het Stanis las College in Rijswijk is gisteren een 14-jarige jongen gewond ge raakt. De politie heeft drie verdach ten, twee meisjes (15 en 16 jaar) en een 14-jarige jongen uit Den Haag aangehouden. Een van de meisjes kreeg vermoedelijk ruzie met het slachtoffer, waarna zij de 14-jarige jongen uifDen Haag belde, die de jongen uiteindelijk stak. LEIDSCHENDAM Veel Nederlanders trekken er met Pinksteren in aantocht een lang weekeind op uit. Volgens het Ne derlands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC) gaan naar ver wachting zo'n 800.000 mensen het komende weekeinde op pad. Daar van blijven ongeveer een half mil joen toeristen in eigen land, de rest gaat de grens over, aldus het NBTC gisteren. DEN HAAG - De Nederlandse Orga nisatie voor Wetenschappelijk On derzoek heeft de Spinozapremie 2011 toegekend aan astronoom Hei- no Falcke, communicatieweten schapper Patti Valkenburg en na tuurkundige Erik Verlinde. Falcke is hoogleraar radioastronomie en astrodeeltjesfysica aan de Rad boud Universiteit Nijmegen. Hij doet onderzoek naar zwarte gaten. Dat ze bestaan, daar zijn de ster renkundigen het over eens. Er is al leen nooit hard bewijs voor gele verd. Naar dit bewijs is Falcke op zoek. Valkenburg is hoogleraar jeugd en media aan de Universiteit van Amsterdam. Ze onderzoekt de invloed van media op jongeren. Hoogleraar Verlinde is theoretisch natuurkundige aan de Universiteit van Amsterdam. Hij doet onder zoek naar de bouwstenen van het heelal. Volgens hem is het moge lijk dat we over niet al te lange tijd met z'n allen heel anders tegen de oerknaltheorie aankijken. Verlinde bedacht een nieuwe theorie om zwaartekracht te verklaren. Vol gens hem is dat geen fundamente le kracht, maar is hij samengesteld uit andere krachten. DEN HAAG - Het niveau van het Ne derlandse basis- en voortgezet on derwijs daalt. Dat blijkt uit de re sultaten van leerlingen, maar ook als gekeken wordt naar andere ont wikkelde landen. Op lange termijn kost deze achteruitgang mogelijk enkele procenten van het nationa le inkomen, omdat de economi sche prestaties van Nederland voor een belangrijk deel afhangen van de kwaliteit van het onder wijs. Dat schrijft het CPB in de pu blicatie Nederlandse onderwijspres taties in perspectief. Minister Hans Hillen van Defensie is bereid te kijken naar de wensen van de coali tiepartijen om de bezuini gingen op de krijgsmacht deels aan te passen. door Gerard den Elt PAUL KUSTERS Twee in aanbouw zijnde patrouillevaartuigen ko men waarschijnlijk toch in dienst bij de marine. Ook vijf Cougar-helikopters blij ven mogelijk in de lucht. Minister Hans Hillen (Defensie) heeft de Tweede Kamer gisteren toegezegd te zullen zoeken naar veertig miljoen euro om tegemoet te komen aan deze wensen van de coalitiepartijen WD en CDA en gedoogpartner PW. Volgens Hillen wordt het wel moeilijk om bij een bezuiniging van een miljard euro nog een der gelijk bedrag te vinden. De regeringspartijen gaven giste ren aan dat extra kan worden be zuinigd op het vastgoedbezit van de krijgsmacht, dat tienduizend ge bouwen in gebruik heeft. Ook de catering van de krijgsmacht kan worden uitbesteed aan het bedrijfs leven. Hierdoor kan volgens het Tweede Kamerlid Raymond Knops (CDA) 36 miljoen euro wor den bespaard. In het debat over de bezuinigingen zei minister Hillen dat door het schrappen van 12.000 van de 69.000 arbeidsplaatsen uiteindelijk 2000 militairen en burgers ge dwongen zullen worden ontsla gen. Vierduizend personeelsleden kun nen intern worden herplaatst, nog eens vierduizend zullen door be middeling buiten de krijgsmacht een baan kunnen vinden. De krijgsmacht had al tweeduizend openstaande vacatures. Volgens de bewindsman zal scherp worden gestuurd op een evenwichtige personeelsopbouw. Dat betekent dat bij ontslag wordt gelet op leeftijd, kwaliteit en rang. „Als we dertig mensen voor een bepaalde functie nodig hebben, dan nemen we de dertig besten", Personeelsleden van defensie volgden gisteren het debat over de bezuini gingsmaatregelen. foto Koen van Weel/ANP aldus Hillen. De vakbonden zijn daar fel tegen gekant. Volgens Hil len is deze regulering noodzakelijk voor de personeelsopbouw. Hij denkt dat de krijgsmacht in 2014 weer in evenwicht zal zijn. In au gustus verwacht hij meer te kun nen zeggen over het verloop van de reorganistie. Het debat in de Tweede Kamer commissie voor defensie werd ge kenmerkt door de tegenstelling tussen de linkse oppositiepartijen enerzijds en de coalitiepartijen an derzijds, inclusief de kleine christe lijke partijen en gedoogpartner PW. Vooral PvdA en WD vlogen elkaar geregeld in de haren. Angelien Eijsink (PvdA) verweet de liberalen kiezersbedrog door in de verkiezingscampagne niet voor bezuinigingen te pleiten, maar die nu wel te steunen. Han ten Broeke (WD) zei dat de PvdA juist twee miljard had willen bezuinigen. Toch blijkt er een Kamermeerder- Pinksterweekend 11 t/m 13 juni 2011 1 B. Viva Brazi| Quartet n The Skyline Orchestra Kamerorkest il 1 iddelburg Roosendaal ft. Frank in Person Eleonora NJ #4 a ft. Kytemanö Eric Vloeimans 3 agjr ]0ey CalderazzoTrio -Pt- |:'M Three Fall 0900 55 000 55 www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4