Zeeland PZCI. Sluis betrekt jeugd bij maatschappij Brandstichters aangehouden Zwemmen en lopen in één week ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 PARTICIPATIE B en W willen jongeren echt laten deelnemen aan het politieke en maatschappelijke leven Sluise met slok op achter stuur Viertal overvalt woning eigenaar coffeeshop Miami Dinsdag 7 juni 2011 Muzikaal spektakel op dweildag in Hulst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst SLUIS - Het Sluise college van B en W wil dat jongeren actiever deel nemen aan het maatschappelijk en politiek leven in de gemeente. De jeugd moet meedenken en meebeslissen over beleidsvraag stukken. Ook wil het college jeug digen lekker maken voor vrijwilli gerswerk en het op poten zetten van activiteiten voor jongeren. Om de jeugd te bereiken, studeert het dagelijks bestuur van Sluis on der meer nog op de inzet van so ciale media. Daarnaast is er een taak weggelegd voor instellingen als het Zwin College, de Stichting Welzijn en Centrum Jeugd en Ge zin. Juist omdat jongeren al met die instellingen te maken hebben, pikken ze informatie vanuit die centra eerder op, verwacht het col lege. Sluis heeft in het recente ver leden geleerd dat een jongeren- raad of algemene bijeenkomsten bij veel jongeren niet aanslaan. Ver schillende doelgroepen kunnen het best worden benaderd in hun 'natuurlijk habitat'. De drempel ligt lager als jongeren voor een ge sprek terecht kunnen in de voet balkantine, jongerencentrum Ti me-Out, een uitgaansgelegenheid of hun eigen wijk. Als ze over een thema praten dat hen persoonlijk aangaat, zien jongeren eerder het nut van een bijeenkomst, veron derstellen B en W. Zeker als ze ook zelf mogen meebeslissen. Het college benadrukt dat ze nog geen blauwdruk voor jongerenpar- ticipatie heeft. Samen met onder meer het Zwin College, de Stich ting Welzijn West-Zeeuws-Vlaan- deren en de politie inventariseert Sluis bestaande activiteiten. Met het Zwin College voert de gemeen te ook gesprekken met jeugdigen om interesse voor en behoefte aan politieke en maatschappelijke deel name in kaart te brengen. In de la ter dit jaar te presenteren commu nicatienota wil het college ook een strategie voor het inzetten van in ternet en social media verwerken. Aniek Uitdewilligen (CDA) ha mert er al sinds haar aantreden als raadslid op dat 'Sluis als krimpge- meente' veel aandacht naar de jeugd moet laten uitgaan. Ze is blij dat de gemeente niet het wiel in haar eentje opnieuw probeert uit te vinden, maar aansluiting zoekt bij bestaande ontmoetingsplaatsen voor de jeugd. „Ik vind het heel po sitief dat B en W ook de politieke betrokkenheid van jongeren wil len vergroten." door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Ties (n) maakt het niets uit. Hij trekt 's middags een reeks baantjes voor de zwem- vierdaagse en loopt 's avonds mee in de avondvierdaagse van Kloos- terzande. Gelukkig waren er veel meer scho lieren zoals Ties. De 49e avondvier daagse trok daardoor toch nog zo'n 140 deelnemers, meldde Odie de Waal van het Comité Avond vierdaagse Hontenisse. Badmees ter George Boogaart wist gisteren nog niet hoeveel zwemmers de zwemvierdaagse trekt, omdat men sen ook vandaag nog kunnen be ginnen. Maar evenals Odie de Waal had hij wandel- en zwemfes- tijn liever in twee verschillende weken afgewerkt. Boogaart: „De zwemvierdaagse is altijd rond deze tijd. En Hemel vaart en tweede pinksterdag maak ten een week eerder of een week later onmogelijk." Datzelfde geldt voor de wandelvierdaagse. Beide evenementen worden ook nog ge plaagd door een schoolkamp, ter wijl een musicaluitvoering op don derdag de avondvierdaagse becon curreert. „Hopelijk pakt de plan ning volgend jaar weer wat gunsti ger uit", zegt De Waal. door Wout Bareman TERNEUZEN - Na wekenlang onder zoek heeft de politie de daders van een groot aantal (kleinere) brand stichtingen in Temeuzen opge spoord. Het .gaat om een groep van negen minderjarige jongens in leeftijd variërend van 13 tot en met 15 jaar. Ze zijn allemaal aangehouden en gehoord. In overleg met het Open baar Ministerie zijn acht jongens daarna weer op vrije voeten ge steld. Eén jongen is ingesloten. Temeuzen werd in de maanden maart, april en mei opgeschrikt door tal van brandjes, verspreid over de stad. Aanvankelijk ging het voornamelijk om coniferenbran- den, later waren onder meer ook vuilnisbakken, containers, een schuurtje en een schaftwagen van een bouwbedrijf het doelwit. In totaal werd op die manier voor tienduizenden euro's schade aan gericht. Of ook de regelmatig terug kerende brandjes bij een sloophan- del aan de Oudelandseweg het werk van de groep waren, wordt nog onderzocht. De jongens opereerden in groepjes van verschillende samenstelling. De branden werden voornamelijk in de avonduren en 's nachts ge sticht. Het onderzoek is nog niet afge rond. De politie sluit nieuwe aan houdingen zeker niet uit. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 27-05- 2011 blijkt, dat t.v.v. Janna Boonstra-Cok, wonende te 'S HEER HENDRIKSKINDEREN, aan NICOLAAS CORNELIS DON SELAAR zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewe zen vonnis van 02-05-2011. Bij dit exploot, waarvan N.C. Donselaar een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is (onder meer) bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 4331 GJ Middelburg 0118-633008 Westsingel 132 DR Goes 0113-250925 OOSTBURG - Een 28-jarige automo biliste uit Sluis moest gisteroch tend in alle vroegte haar rijbewijs inleveren. Agenten controleerden de vrouw op de Markt in Oostburg. Ze bleek te veel te hebben gedronken, waar na ze mee moest naar het bureau. Het ademanalyseapparaat consta teerde ruim vier keer te veel alco hol in haar bloed. De vrouw kreeg ook een bekeu ring mee naar huis. Hoewel het 's avonds ook nog avondvierdaagse was in Kloosterzande, wisten gistermiddag veel kinderen zwembad De Honte nog wel te vinden om een aantal baantjes voor het goede doel te trekken. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49