alertheid Officier wil cel voor zwijgzame Clingenaar Verlies voor havens if1 Or zeeland 123 Nu gratis Draadloze Verbindingsset van KPN bij het ALLes-iri-ééri Pakket vanaf 45.- /mnd* •ra» Bibliotheek houdt fotowedstrijd BU NA0ER Onderzoek kpn winkel kpn.com 0800 0115 dinsdag 7 juni 2011 „Wanneer je dan op het allerlaatste moment ziet dat er toch een auto doorkomt, kun je maar één ding..." Reinier Zondervan, stichting Stoomtrein Goes-Borsele het ongeluk gebeurde, mag ge woon dertig worden gereden. De locomotief en de wagons zijn voor zien van een centraal bediend pneumatisch remsysteem. Maar ook bij een gangetje van dertig ki lometer staat de trein niet direct stil legt Zondervan uit. „Op deze rit zaten er ook een leerling-machi nist en leerling-stoker op de loco motief Er is gefloten, mee uitgeke ken of er niets aankwam. Wan neer je dan op het allerlaatste mo ment ziet dat er toch een auto doorkomt, kun je maar één ding: aan de noodrem trekken en hopen dat de klap uitblijft. Al ons perso neel is behoorlijk aangeslagen." De RECHTBANK Advocaten: Tappen telefoon was niet geoorloofd door Emile Calon MIDDELBURG - Caféhouders in Hulst wisten dat in café All Bin- dy's volop werd gehandeld in drugs maar durfden niet naar de politie te stappen. Een van hen uit eindelijk wel maar later trok hij zijn verklaring alsnog in, zo zei of ficier van justitie H. Hillenaar giste ren tijdens het proces tegen vier in woners van Clinge en Hulst. Het kwartet stond terecht omdat het vanuit All Bindy's handelde in drugs. Een 45-jarige Clingenaar wordt door het Openbaar Ministe rie gezien als hoofdverdachte. Hij zou de spil zijn tussen een aantal hennepkwekers in het Belgische Waasland en tal van klanten in Ne derland en het buitenland. De man kwam al in 2007 in beeld bij de Belgische politie als iemand die softdrugs afnam van kwekers. De Zeeuwse politie werd getipt maar had destijds geen tijd om on derzoek te doen. Twee jaar later wel. Zijn telefoon werd afgetapt en observatieteams volgden hem en zijn kompanen. Ondanks het ge bruik van versluierend taalgebruik en vele gsm's werd al snel duide lijk er veel werd gehandeld in All Bindy's. Na een inval en de arresta tie van de drie mannen en een vrouw werd het café gesloten. Mo menteel is het ook nog steeds ge sloten. Hillenaar eiste gisteren een celstraf van dertig maanden tegen de hoofdverdachte waarvan tien voor waardelijk. Zijn vrouw moet een celstraf van twaalf maanden waar van vier voorwaardelijk krijgen. Twee ha'ndlangers uit Hulst en Clinge moeten 18/6 en 15/5 maan den krijgen. De advocaten A. Bals en M. van der Want vinden dat de vier vrijge sproken moeten worden omdat de politie op oneigenlijke gronden het onderzoek is gestart. Volgens de twee kreeg de politie te horen dat de hoofdverdachte met drie louche figuren op vakantie ging naar Spanje waarop zijn telefoon werd afgetapt. Ze stelden dat zo iets geen reden mag zijn om ie mand te_ tappen. Omdat de politie alle belastende informatie kreeg na het tappen, moeten die bewij zen terzijde worden geschoven, stelden de advocaten. Ze wezen er ook op dat er geen enkel bewijs is gevonden dat de verdachten ge weld hebben gebruikt of dreigden met geweld. De hoofdverdachte en de inwoner van Hulst wilden gisteren niets verklaren. De Clingenaar wilde zelfs geen antwoord geven op de vraag of hij een tuin had. Zijn vrouw was niet komen opdagen. Volgens Van der Want heeft het voorarrest haar geknakt en kan ze een rechtszitting niet aan. De der de verdachte uit Clinge maakt ook veelvuldig gebruik van zijn zwijg recht. Uitspraak 13 juli. archieffoto Lex de Meester SGB bekijkt op basis van het poli tieonderzoek en overleg met de wegbeheerders of en hoe de veilig heid verder kan worden verbeterd. Drie van de vijf spoorwegover gangen in Goes zijn beveiligd met slagbomen. De spoorkruising in de Poelweg en Schottersweg bij nieuwbouwwijk Ouverture zijn nog onbewaakt. Het ongeluk is voor burgemeester en wethouders aanleiding om een veiligheidson derzoek 'te overwegen', reageert woordvoerder )oke Boel. TERNEUZEN - Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen houdt deze zomer een fotowedstrijd. Thema is 'Van d'Ee tot Hontenisse, van Hulst tot aan Cadzand'. Iedereen mag één foto, met verwantschap aan dit onder werp, per e-mail opsturen naar webredactie@bibliotheekzeeuws- vlaanderen.nl. Die moet uiterlijk 5 september binnen zijn. Het werk dient als jpeg-bestand te worden opgestuurd. De foto mag niet be werkt zijn. Zowel een vak- als pu blieksjury beoordeelt de foto's. De datum van de prijsuitreiking wordt later bekendgemaakt. In ons artikel Raadkaart van maandag 6 juni is abusievelijk vermeld dat op de fo to de dansgroep Walacra staat afgebeeld. Mevrouw Tax uit Middelburg herkende zichzelf en haar man op de foto en meldt dat het om de dansgroep Medioburgum uit Middelburg gaat. De foto is ruim twin tig jaar geleden genomen tijdens een fes tival, waarbij Medioburgum op verschil lende plaatsen optredens gaf. Mediobur gum is een afscheiding van Walacra. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Zeeuwse havens hebben nog nooit zoveel omzet ge haald als vorig jaar: ruim vijftig miljoen euro. Toch boekte Zeeland Seaports een verlies van 9,5 mil joen euro. De reden? De afboeking van gemaakte kosten voor de Wes- terschelde Container Terminal (WCT). In totaal is vanaf 2000 32 miljoen euro uitgegeven aan de voorberei ding van de aanleg van de contai nerhaven in Vlissingen-Oost, staat in de jaarrekening van het bedrijf. Omdat er nog steeds geen bedrijf is gevonden dat de haven wil ex ploiteren, kunnen de gemaakte kosten niet meer in de boeken blij ven staan. Dus is vorig jaar 19 mil joen euro afgeschreven. Dertien miljoen van de 32 miljoen euro blijft in de boeken: dat is de waarde van de grond die het ha venbedrijf had bestemd voor na tuurcompensatie. „Ook als de con- tainerterminal er niet komt, is die grond geld waard", zei gedeputeer de Sjoerd Heijning (WD, havens) gisteren in de vergadering van de commissie bestuur, financiën en mobiliteit „Want er zijn meer pro jecten waarvoor natuurcompensa tie vereist is. Die grond kan wor den doorverkocht." In totaal is meer geld-gespendeerd dan de 32 miljoen, bleek gisteren. Een medewerker van Zeeland Sea Ports vertelde dat er in 2004, na de voor het bedrijf negatieve uit spraak door de Raad van State, ook al eens zes miljoen euro is af geschreven. Als er nu alsnog een partij wordt gevonden die de con tainerhaven wil exploiteren, kan het geld nog terugverdiend wor den, zei Heijning. „Dit college is nog steeds van mening dat het goed zou zijn als de WCT er zou komen; er zijn wel contacten, maar geen contracten." •Deze prijs geldt voor het Altes-in-één Pakket i.c.m. KPN Internet Basis en Digitenne voorde 2e tv-aansluiting. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of kijk op kpn.c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47