op beiaard en orgel Terneuzen komt bij van overval zeeland 21 Raad van State: school Middelharnis mag groter Challenger Zeeland Cent legt Prince vast voor show Sint Pieterplein dinsdag 7 juni 2011 S rI i'iii I I'l II llHHiihlWIIIIIIM—1—I De politie kreeg zondagavond rond 22.45 uur de melding dat er een over val was geweest in de woning van de coffeeshopeigenaar. foto Tim Koster TERNEUZEN - Opeens was er leven in de rustige Vrijheidslaan in Ter- neuzen. En wat voor leven. Een au to die de polder in scheurt* gemas kerde mannen die het op een lo pen zetten en een man die vastge bonden naar buiten komt. Het leek wel een filmset. Bij een aantal omwonenden zit maandagochtend de schrik er nog goed in. Dat is niet zo gek. Zondag avond werd de wijk opgeschrikt door een gewapende overval in de vrijstaande woning van de eige naar van de Terneuzense coffee shop Miami. Die was niet thuis. „Dat is hij nooit", vertelt een om wonende. „De rolluiken zijn altijd dicht." Toch was er zondagavond bedrij vigheid. Twee mannen van 28 en 29 jaar pasten op het huis, omdat de eigenaar op vakantie is. Zij gin gen rond 22.30 uur langs de achter kant het huis binnen. Eenmaal bin nen werden ze overvallen door een kwartet gemaskerde mannen. Zij bedreigden en sloegen de twee. Tegelijkertijd betrad aan de voorzij de een derde man de woning. Hij werd door één van de daders met een met een wapen bedreigd. Die liep vervolgens naar de zwarte Mercedes van de man die als laat ste binnenkwam. Hij scheurde er vandoor richting de nabijgelegen polder. Daarna sloegen de andere drie daders op de vlucht in een on bekende auto. De 29-jarige 'oppasser' raakte ge wond aan zijn gezicht en moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. „Er was veel commotie. Eén van de twee kwam naar bui ten en riep om politie. Zijn han den waren vastgebonden met tie raps", vertelt een omwonende. De politie lieert de overval niet di rect aan de coffeeshop, zegt woord voerder Alwin Don. „Er is geen aanleiding om die link meteen te onderzoeken. Deze mensen zijn gewoon overvallen." Bedrijfsleider Hans van As van Miami wil al hele maal niets van een verband weten. Aan de Terneuzense Vrijheidslaan hield de recherche gisteren een buurtonderzoek. Er werd geklaagd over de bewakingscamera's aan het huis. Die tasten de privacy aan. Of de camera's beelden heb ben vastgelegd van de overval, is nog onduidelijk. Het zou ook om nepcamera's kunnen gaan. Alwin Don houdt zich daarover op de vlakte. „Als er beelden zijn die we kunnen gebruiken, zullen we dat zeker doen." Boudewijn Zwart met zijn reizende beiaard. De Beiaarddag wordt besloten met een experimenteel concert in de Meelstraat vanaf 16.15 uur. Dat be treft het uitproberen van een klan kencombinatie door de Koninklij ke Harmonie Kunst en Eer met de stadhuisbeiaard, die ook dan weer wordt bespeeld door Jacco den En gelsman. De beiaardier zal door middel van een beeldverbinding verbonden zijn met het orkest. Kunst en Eer staat onder leiding van dirigente Cathy Kotoun. Het thema van dit concert is filmmu ziek. Samen met de beiaard zal het harmonieorkest Harmoniemuziek met carillon is niet de enige bijzondere combina tie die zaterdag te beleven valt in Zierikzee. Ook de combinatie 'or gel en dans' die voor zaterdaga vond in de Nieuwe Kerk op het programma staat, is vrij uniek te noemen. Dit betreft een hoogte punt in het Orgelfestival Wat een orgel, dat dit jaar in Zierikzee wordt gehouden. In de hele pro grammering staat het Kam- en Van der Meulenorgel in de Nieu we Kerk centraal. De Vlaamse dansgroep Radical HeArts on- choreograaf Pé Vermeersch brengt op oude en zeer moderne orgelmu ziek een dansprog'ramma. Het or gel wordt daarbij bespeeld door Jan Vermeire, meester-organist ti tularis van de Sint Walburgakerk in Veurne. Onder de titel Het or- gelt maken de drie danseressen een muzikale reis van de Barok (onder ander orgelkoralen van Buxtehude en muziek van Fresco- baldi) via composities van Bach en César Franck naar orgelmuziek van onder meer Olivier Mes- siaen en Arvo Part. Volgens Mar van der Veer heeft de repertoire keus alles te maken met het specifie ke orgel in de Nieuwe Kerk. „Vooral romanti sche en hedendaagse wer ken zullen schitterend klinken op dit ma jestueuze mo nument." Het orgel x dans optre den begint om 20.30 uur. door Joeri Wisse MIDDELHARNIS - Het gebouw van de Regionale Scholengemeen schap in Middelharnis mag wor den uitgebreid. De Raad van State vindt dat de bouw van zes nieuwe lokalen en de uitbouw van de aula niet leidt tot aantasting van het woonklimaat van omwonden. Drie buren protesteerden tegen de nieuwbouw van de middelbare school. Ze vrezen onder meer hin der omdat het plein kleiner wordt. Ook zijn ze bang voor meer ge luidsoverlast en minder licht. De Raad van State was het niet eens met de buren en verklaarde de be zwaren ongegrond. Ook de door de buren aangedragen alternatie ven veegde de raad van tafel. Daar mee is het bestemmingsplan on herroepelijk geworden en kan de gemeente Middelharnis een een vergunning verlenen voor de bouw van de uitbreiding. Het huidige schoolgebouw is geo pend in 2003. Door toename van het aantal leerlingen is er echter ruimtegebrek. De school maakt daarom gebruik van noodlokalen. Om deze situatie op te lossen heeft de gemeenteraad van Middel harnis een mogelijkheid om het ge bouw uit te breiden in het bestem mingsplan opgenomen. Thermphos International Tennis Tournament MLTC Middelburg25 juni - 3 juli 2011 Voorverkoop internationaal toptennisevenement gestart! Koop uw tickets nu met korting via www.challengerzeeland.nl hallengerzee CENT - De Amerikaanse superpop ster Prince komt naar Gent. Hij geeft woensdag 6 juli vanaf 20.00 uur een concert op het Sint-Pieters plein. De voorverkoop van kaart jes begint morgen via de internetsi te www.sherpa.be. Het optreden van Prince is min of meer een op warmer voor de Gentse Feesten die van t6 tot en met 25 juli plaats vinden. Vorig jaar vervulde Leo nard Cohen die rol. Hij gaf drie uit verkochte concerten op het Sint-Pietersplein. Een kaartje kost 78 euro, dat is inclusief het gebruik van pendelbussen van en naar het parkeerterrein bij Flanders Expo. Het Sint-Pietersplein biedt overi gens alleen staanplaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45