Verrassende sounds 20 zeeland Onderzoek Zeeuwse huishoudscholen MUZIEK IN ZIERIKZEE Beiaardfestival en manifestatie Orgel en Dans Automobiliste moet rijbewijs inleveren Fietstocht langs de broedkolonies Voetvolleybal en beachparty Pinksteren Carrilon speelt muziek van Willem Lootens Levend ganzenbord op de kinderboerderij MENING GEVRAAGD Wemeldinge heeft haast met grote jachthaven Kraanwagen beschadigt kiosk Razendsnel op de hoogte van het Zeeuwse nieuws: www.Z2.nl door Ali Pankow Penny Lane' van de Beatles, 'Dikkertje Dap' van Annie M. G, Schmidt en 'Zij ge looft in mij' van André Ha- zes. Het is slechts een kleine greep uit het bijzondere repertoire dat stadsbeiaardier Janno den Engels man zaterdagmiddag over Zierik- zee zal uitstrooien. Den Engelsman treedt op als 'le vende jukebox' tijdens het eerste Zierikzeese Beiaardfestival dat za terdag wordt gehouden. Het evene ment is een initiatief van de Stich ting Zierikzeese Carillons. Deze nieuwe stichting wil met dit beiaardfestival alle aandacht vesti gen op de rijkdom van de beiaard cultuur. „Wij scharen ons hiermee in de rij van veel Vlaamse steden waar regelmatig beiaardfestivals zijn", zegt woordvoerder Mar van der Veer van de carillonstichting. Het programma staat borg voor tal rijke verrassende sounds vanuit het carillon in de stadshuistoren. De dag begint met een concert om rx.oo uur door de Vlaamse beiaar dier Jan Verheyen. Hij manifes teert zich als groot promotor van deze muziek in Vlaanderen en or ganiseert talrijke activiteiten om de beiaard bij jong en oud popu lair te maken. Verheyen speelt op het carillon in Zierikzee een selec tie evergreens uit het klassieke re pertoire, uit de filmmuziek, musi cals en popmuziek. Zo speelt hij onder meer Solveighs Lied uit Peer Gynt van Edvard Grieg, Edelweiss uit The sound of music, My way van Frank Sinatra en Blue Moon van Richard Rodgers. Dat alles on- derhet motto 'Barok tot Pop'. Voor de 'levende jukebox' door Den Engelsman vanaf 13.00 uur kunnen luisteraars een keuze ma ken uit veertig bekende songs of klassieke stukken. De keuzelijst is verkrijgbaar bij het Oude Pakhuis, Meelstraat 11 in Zierikzee. dinsdag 7 juni 2011 OOSTBURG Een 28-jarige automobiliste uit Sluis moest gisterochtend in alle vroegte haar rijbewijs inleveren. Agenten controleerden de vrouw op de Markt in Oostburg. Ze bleek te veel te hebben gedronken, waar na ze mee moest naar het bureau. Het ademanalyseapparaat consta teerde ruim vier keer te veel alco hol in haar bloed. De vrouw kreeg ook een bekeuring mee naar huis. THOLEN Staatsbosbeheer houdt zaterdag een fietsexcursie vanuit Tho- len-Stad langs de zuidkust van het schiereiland. De tocht voert langs de vele broedkolonies. In de drie- en half uur fietsen zien de deelne mers ook de karrenvelden en de nieuwe natuur van de Schakerloo- polder en de Scherpenissepolder. Vertrek: 13.30 uur, bij het Praathuis je aan de Thoolse haven. VOGELWAARDE Het jaarlijkse Beach Voetvolleytoer- nooi is het hoogtepunt van het pinksterweekeinde in Vogelwaar de. Zondag binden vanaf 12 uur veertig koppels de strijd met elkaar aan op de parkeerplaats van het sportveld. De aftrap van het feest is vrijdagavond, met een 25plus-party in de feesttent bij het sportveld. The Good, The Bad 8c Bart treedt vanaf 21 uur op. Een dag later staat vanaf 19 uur een 'kids beachparty' op het programma, gevolgd door een 'mega beachparty'. Dresscode is 'tropisch blauw'. Toegang gratis. MIDDELBURG Het carillon van de Lange Jan in Middelburg speelt sinds kort werk van Willem Lootens. Lootens (1736-1813) was vanaf 1763 beiaar dier van Middelburg. Hij was ook organist in de Nieuwe Kerk. Jos Vo gel, beiaardier van Vlissingen en tweede beiaardier van Middelburg, heeft Lootens' 'Divertimento' be werkt voor de speelautomaat van de beiaard in de Lange Jan. MIDDELBURG Kinderen kunnen morgen bij kin derboerderij de Klepperhoeve in Middelburg levend ganzenbord spe len. De kinderen zijn zelf de pion en met een grote dobbelsteen stu ren ze zich naar de verschillende opdrachten. Aan het einde van het spel staat een glaasje ranja klaar. Het spel is van 13.30 tot 15.00 uur en bedoeld voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Kosten: 1 euro per kind. mmimmmmm&zmmmmmmmsmigmgm Havenplein Zierikzee is niet op tijd klaar om subsidie te krijgen. Reageer: www.pzc.ni/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - Cultuurhistorica Gerda Godrie (66) uit Etten-Leur doet onderzoek naar het huishoudon- derwijs in Zeeland tussen 1919 en 1968. Ze is op zoek naar persoonlij ke ervaringen van Zeeuwse vrou wen die in die periode op de huis houdschool zaten. Godrie, die is af gestudeerd aan de Universiteit van Tilburg, deed eerder onderzoek naar de huishoudschool in Bra bant. Ze schreef er een boek over, dat in 2008 uitkwam. De historica wil nu een vergelijking maken met Zeeland. Ze zat zelf ook ooit op de huishoudschool. Reageren kan op 076-5040139 of via e-mailadres gerdagodrie@planet.nl. Janno den Engelsman (r) bij zijn officiële installatie als stadsbeiaardier van Zierikzee in 2009 hier samen met Kijk snel op www.goedkopefiats.nl €1000,- korting WEMELDINGE - De uitbreiding van de jachthaven in Wemeldinge moet vóór de zomer van 2012 klaar zijn. Dat is de wens van ini tiatiefnemer Jachthaven Wemel dinge BV. Volgende week dinsdag vergadert de gemeenteraad van Ka- pelle over het ontwerp van het be stemmingsplan. De bekendmaking van de plannen voor de uitbrei ding met 610 nieuwe ligplaatsen zorgde voor wat consternatie on der sommige bewoners van het Sluisplateau. Ze stuurden via raadslid Peter Gan seman (GemeenteBelang) brieven, waarin ze hun grieven uitten. Zienswijzen zijn echter officieel nog niet ingediend. VLISSINGEN - Een kraanwagen van Meijers Staalbouw uit Serooskerke is gis teren op de boulevard in Vlissingen tegen een snack-kiosk gebotst. De wa gen raakte van de weg tijdens een hevige regenbui. Omdat er aanvankelijk getwijfeld werd of er een gasleiding was geraakt, mocht de wagen pas wor den weggereden nadat de gastoevoer was afgesloten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44