'Weg met lege ideeënbus' 'Ga je de finish over dan 181 zeeland berco Fietspad Blooisedijk nog dit jaar aangelegd Roparunners lonken naar Hamburg Fietspad zeedijk langer open door uitstel werk Nog 4 ton over aantrekkelijk shoppen REGELDRUK Gemeente verwijst naar 'dode' site ROPARUN Van de 175 teams die zaterdag in Parijs aan de start van de 520 kilometer lange estafetteloop Roparun verschijnen, zijn er twee van Schouwen-Duivelandse bodem. Volg de teams: dinsdag 7 juni 2011 •wtsfssmsa&ssss^ WISSENKERKE - Noord-Beveland houdt van vorig jaar 397.000 euro over. Dat blijkt uit de jaarrekening over 2010. Het college stelt voor de meevaller in de algemene reserve te storten. In elk geval is 23.000 eu ro bestemd voor schilderwerk van de toren - dat werk was vorig jaar uitgesteld door slecht weer. lange vorststraat goes door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Of de gemeente heeft geen overbodige regeltjes, of de burger stoort zich er niet aan. Feit is in elk geval dat er er van de mo gelijkheid om de gemeente te wij zen op onnodig ingewikkelde of zelfs overbodige regeltjes nauwe lijks gebruik is gemaakt. Reden voor het college van B en W om de ideeënbus op te heffen. De afgelopen drie jaar heeft welge teld één burger de moeite geno men om een idee in te dienen. Daarvoor was het al niet veel be ter. Het eerste jaar in het bestaan van de ideeënbus kwamen er nog tien reacties binnen via een brieft mail, fax of een speciaal formulier op het gemeentehuis. Daarna ging het bergafwaarts. Na eind 2007 kwamen er nog maar twee ideeën binnen om iets te doen aan de ge meentelijke regeldruk. Inhoudelijk was het ook'al niet veel soeps. De meeste ideeën waren niet bruik baar. De overige suggesties zijn om 'uiteenlopende redenen' niet uitge voerd. Al met al concludeert het college dat de bus een slapend be staan leidt en dus 'van geen enkele betekenis is voor de dagelijkse be stuurspraktijk'. De resultaten zijn zo 'gering en te leurstellend' dat de bus opgeheven kan worden. Suggesties voor dere gulering kunnen voortaan recht streeks aan ambtenaren, het colle ge of de gemeenteraad worden ge stuurd. Op de gemeentesite kan de digitale bus volgens het college het best vervangen worden door een verwijzing naar de landelijke site lastvandeoverheid.nl. Die site lijkt overigens een zachte dood te zijn gestorven: The page cannot be found... De gemeenteraad moet nog instemmen met het plan. bebouwde kom van Zonnemaire. door Joeri Wisse ZONNEMAIRE - Fietsers kunnen mo gelijk nog dit jaar gebruik maken van een vrijliggend fietspad tussen Brouwershaven en Zonnemaire. Waterschap Scheldestromen wil in september beginnen met het doortrekken van het pad. Ook automobilisten hebben baat bij de aanleg van het pad. De weg wordt veiliger en daarom kan de maximumsnelheid verhoogd wor den van 60 naar 80 kilometer per uur. Het nieuwe pad sluit aan op het huidige fietspad vanuit Brou wershaven. Aan de kant van Zon- door Esme Soesman Ze verschijnen zaterdag voor de - respectievelijk - tiende en vierde keer aan de start. De lopers, fietsers en begeleiders van Schou- wen-Duiveland Runners en Bru's Running Team kunnen er geen ge noeg van krijgen. Ondanks de tijd en energie die de estafetteloop Ro parun vergt. „Het is vermoeiend, het is afzien. Je slaapt dat weekend nauwelijks", somt teamcaptain Claudia van den Ouden van Schouwen-Duiveland Runners op. „Maar het is zo gaaf Echt heel bij zonder. Ook ook omdat je dit voor het goede doel doet." De Roparun is een estafetteloop die jaarlijks tussen Parijs en Rotter dam wordt gehouden. In totaal 275 teams vertrekken zaterdag vanaf Pare la Coumeuve in Parijs om in één ruk naar de Coolsingel in Rot terdam te lopen. „Die finish, die is zó mooi. We gaan er met zijn 21-en over. Finishen doen we echt met z'n allen", omschrijft Van den Ouden één van de hoogtepunten van het evenement. „Bijzonder ook om van die stoere mannen over de finish te zien gaan en dan opeens hier en daar traantjes te zien. Dat vind ik heel mooi." Die emotie is voor Bru's Running Team niet anders. „Er gaat gruwe lijk veel tijd in zitten", zegt team captain Hans Bos over de voorbe reidingen. Er moet sponsorgeld worden binnengehaald, er wordt getraind en er worden routever kenningstochten gehouden. En dan volgt natuurlijk nog de presta tie zelf. Ondanks het 'comfort' dat de vorig jaar in gebruik genomen touringcar zijn team biedt, blijft de prestatie 'Spartaans'. „Zon dagnacht is meestal de nekkenbre- ker. Je denkt: dit doe ik nooit meer. Ga je de finish over dan zit de emotie in je schoenen. Maar de Na het pinksterweekend houdt het niet op. De Roparunners hóu den zich een jaarrond bezig met het inzamelen van geld voor het goede doel en met deelname aan allerlei sportieve activiteiten. Meer over de activiteiten van Bru's Running Team is te lezen op www.bru.nu/runningteam. De Schouwen-Duiveland Runners zijn te volgen via www.schou- wen-duivelandrunners.nl. De algemene website van de Ro parun is www.roparun.nl. Ook via twitter is de estafetteloop te vol gen. Roparun is een gevoel. Als je één keer meedoet, ben je verslaafd." Voor Bos en zijn team is het neer zetten van een snelle prestatie van geen enkel belang. „We willen een overwinning neerzetten voor ons zelf. Als team. Het is bij ons één grote 'we'. En vooral ook het goe de doel steunen. Iedereen krijgt wel met kanker te maken. Neem je een kijkje bij de Daniel den Hoed kliniek dan sta je meteen met bei de benen op de grond. Dat is waar wij het voor doen." Ook de Schouwen-Duiveland Run ners verliezen het goede doel niet uit het oog. „We waren er een paar jaar geleden bij toen er van de opbrengst relaxstoelen werden gegeven aan het ziekenhuis in Zie- rikzee. Op zo'n moment ga je er anders tegenaan kijken. Dat heeft heel veel indruk op me gemaakt", blikt Van den Ouden terug. De Schouwen-Duiveland Runners vertrekken zaterdag om 11.00 uur vanaf de Zuidhoek in Zierikzee. In het uur voorafgaand aan het ver trek wordt gebruncht met familie en genodigden. De start in Parijs is 's avonds 21.15 uur. Bru's Running Team verzamelt om 9.00 uur bij Splash in Bruinis- se en vertrekt om 10.00 uur. De start in Parijs is 18.20 uur. Maan dag 13 juni is de finish in Rotter- dam. In 2012 wordt een tweede Roparun georganiseerd. Behalve vanuit Parijs kan er volgend jaar ook van uit Hamburg naar Rotterdam worden gelopen. De monstertochten gaan gelijktijdig van start en ein digen beide tweede pinksterdag op de Rotterdamse Coolsingel. Deze Duitse variant is het antwoord van de organisa tie op de populariteit van de Roparun. Er doen 275 teams aan het - dit jaar voor de twintigste keer gehou den - sportieve spektakel mee. Op de wachtlijst prij ken nog eens 60 teams. De bedoeling is de Roparun vanuit Duitsland eerst met maximaal 50 teams te draaien. In latere edities kan dit aantal worden opge schroefd. Beide Schouwen-Duivelandse teams kunnen niet wachten tot het zover is. „Het zou super zijn als we volgend jaar gelijk mee zouden mogen doen", zegt Claudia van den Ouden van Schouwen-Duiveland Runners. „Kennen is een groot woord, maar we heb ben deze route al een paar keer gedaan. Je weet zo'n beetje waar de feestjes zijn. Je kent de steile heuvels en de afdalingen. Het zou een superuitdaging zijn om aan een nieuwe route te beginnen". Hans Bos van Bru's Running Team noemt de tweede route 'gewéldig'. „We zien het als een grote uitdaging. Het lijkt ons geweldig om 'm gelijk volgend jaar al te lopen. Ook omdat we denken dat het voor verversing zorgt. Oude teamleden willen misschien dan ook wel weer eens keer mee willen lopen." In 1992, bij de eerste editie, deden 13 teams mee. Het fietspad langs de Blooisedijk wordt nog dit najaar doorgetrokken tot de foto Dirk-Jan Gjeltema nemaire sluit het pad aan op de Trambaan. Het project kost het waterschap ruim zes ton. De Algemene Verga dering moet eind deze maand met de uitgave instemmen. De gemeen te en caravanpark Boagersbosje be talen 30.000 euro voor de aanslui ting met de Bogaardweg. Het schap probeert een deel van de kosten te dekken met provinciale subsidie. Het pad komt te liggen tussen de dijk en de sloot. Om de bijzondere vegetatie in die groen strook te behouden, wordt de top laag bewaard. Als het pad klaar is, worden de plaggen teruggebracht. 1 llgf MEEST GELEZEN 1Obase is argwaan beu 2. Run op en in Renesse (foto) 3. Camping mag niet uitbreiden CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow en Esme Soesman schrij ven over cultuur op Schouwen-Duive land. www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Joeri Wisse SEROOSKERKE - Tot augustus blijft het mogelijk om in het weekend over de zeedijk tussen de Schelp- hoek en de Flaauwershaven te fiet sen. De dijk is momenteel vanwe ge werkzaamheden doordeweeks dicht voor recreanten. In het weekend zet de aannemer de bouwhekken open, zodat er toch gebruik kan worden gemaakt van de populaire fietsroute. Aanvankelijk zou het vanaf juni ge daan zijn met de openstelling in het weekend, omdat Rijkswater staat zou beginnen met de uitvoe ring van het project Zandhonger in de Schelphoek. Omdat de ver gunning voor deze proef nog niet rond is, loopt het project vertra ging op. Daarom verwacht Projectbureau Zeeweringen dat, als de vergun ning er eenmaal is, het werk begin augustus van start kan gaan. De weekendopenstelling geldt ove rigens niet voor het fietspad vanaf de Flaauwershaven tot aan het strandje Borrendamme. Naar verwachting kan hier in au gustus weer gefietst worden, om dat het werk aan de dijk dan zo ver is gevorderd, dat het pad in zijn geheel kan worden vrijgege ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42