land Oogarts valt niets te verwijten SCH0UWEN-DU1VELAND 18 en 19 17 20 en 21 MEDISCH TUCHTCOLLEGE Klacht van inwoner Burgh-Haamstede verworpen Zuidhavenpoort moet opnieuw gevoegd Doodsoorzaak van man in woning Middelburg is nog niet bekend almanak Duif Roparun: 'Het is afzien, vermoeiend en je slaapt dat weekeinde amper' Dinsdag 7 juni 2011 Beiaardier en organist trakteren Zierikzee op een bijzonder geluid Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl mmtiiKKmmmmÊBBtmÊmÊmÊmamKsmmmÊÊiuamasmÊBmmmmmmimmm door Ton van den Nouweland den haag - Dat een 76-jarige inwo ner van Burgh-Haamstede aan één oog vrijwel blind is, valt een oog arts van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes niet te verwij ten. Tot die conclusie komt het me disch tuchtcollege in Den Haag. De man werd op 3 februari in de oogkliniek van Zierikzee onder zocht omdat hij spinnenwebdra den zag in zijn linkeroog. De pa tiënt meldde dat hij suikerziekte had. De oogarts constateerde een glasvochtbloeding en maakte een vervolgafspraak voor 10 februari. Bij die vervolgafspraak werd een kleine netvliesloslating vastgesteld. De specialist stuurde de patiënt door naar het ziekenhuis in Goes, waar hij nog dezelfde middag te rechtkom De Burgh-Haamsteden- aar verwijt de oogarts ondeskun dig handelen omdat hij hem al na het eerste bezoek op 3 februari had moeten doorverwijzen. Boven dien, meent klager, had hij toen de netvliesloslating was geconsta teerd met de ambulance naar Goes moeten worden gebracht. Het tuchtcollege oordeelt dat er medisch gezien geen indicatie be stond dat de patiënt met de ambu lance moest rijden. Het ADRZ heeft een taxiregeling. De patiënt heeft daar geen gebruik van ge maakt en zich door zijn zoon naar Goes laten brengen. Verder oordeelt het college dat de arts de netvliesloslating niet had kunnen voorzien, omdat deze vorm van loslating niet samen hangt met suikerziekte. Vanwege de bloeding had de arts de patiënt al na een week opnieuw onder zocht in plaats van na de gebruike lijke vier weken. Beide overwegin gen zijn voor het college voldoen de om de klacht van de Burgh-Haamstedenaar af te wij zen. Wel adviseert het college de oogarts zijn administratie beter te voeren. Er was geen verwijsbrief voor de collega in Goes en de brief van de patiënt aan zijn huisarts zat evenmin in het dossier. De Burgh-Haamstedenaar gaat in beroep tegen de uitspraak. ZIERIKZEE - Aan de Noordhavenpoort in Zie- verweerd en moet worden vervangen. Het on- rikzee wordt al bijna twee maanden gewerkt, derhoud aan beide poorten kost 530.000 eu- Nu komt ook de Zuidhavenpoort aan de ro. Het Rijk draagt 50.000 euro bij. beurt. Het voegsel tussen de stenen van de Op de achtergrond van de foto wordt nog ge- eeuwenoude wachter is door de zoute lucht werkt aan de Noordhavenpoort. Die had al klaar moeten zijn. Volgens een woordvoerder van Openbare Werken is vertraging opgelo pen door tegenslagen bij het werk aan het woonhuis - de kozijnen waren rot - en aan de poort zelf. De aannemer heeft ook moeten maaBBsmsBBaBasBWBSBsmmssssmmt middelburg - De politie is nog niet achter de doodsoorzaak van de man die maandagochtend rond kwart voor elf levenloos werd aan getroffen in een woning in 't Zand- dorp in Middelburg. Het lichaam is inmiddels uit de woning gehaald en overgebracht naar een begrafenisondernemer in Vlissingen. De woning is verzegeld door de politie. De hele dag is er onderzoek ver richt in en om de woning. De straat werd daarvoor ook afgeslo ten. Volgens een woordvoerder van de politie is 'nog niet honderd procent duidelijk waar de man aan overleden is'. Om niets uit te slui ten, werd het forensisch onder zoek ingesteld. Wie het lichaam heeft gevonden en of het om de bewoner van het pand gaat, wilde de politie gisteren nog niet meede len, lopende het onderzoek. Naar verwachting wordt dat van daag afgerond. Uit een exploot vangerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 27-05- 2011 blijkt, dat t.v.v. Janna Boonstra-Cok, wonende te 'S HEER HENDRIKSKINDEREN, aan NICOLAAS CORNELIS DON SELAAR zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewe zen vonnis van 02-05-2011. Bij dit exploot, waarvan N.C. Donselaar een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is (onder meer) bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg DR Goes 0118-633008 0113-250925 wachten tot de zwanen in de gracht, gren zend aan de Noordhavenpoort, uitgebroed wa ren. Volgens de woordvoerder is de vertra ging niet van dien aard dat die niet meer inge lopen kan worden. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl De postduivenvereniging in Amemui- den bestaat 75 jaar. Vorig week belde de met de perscon tacten belaste vrijwilliger van PV De Voorwaarts de krant om dit heuge lijk feit aan te kondigen. Driekwart eeuw georganiseerde dui vensport wordt in Amemuiden ge vierd met onder meer een speciale vlucht voor jonge duivenhouders. Niet dat ze zelf moeten vliegen, maar een wedstrijd heet in kringen van postduivenhouders nu eenmaal een vlucht. De verslaggeefster die de Amemuidenaar te woord stond, hoef de de activiteiten niet meteen op te noteren, zei hij. Hij,zou de informatie wel sturen. Dagen heeft de verslaggeefster van uit het kantoor naar het schrijven van de jubileumcommissie van PV De Voorwaarts uitgekeken. Gister ochtend, bij het begin van de werk week, kwam de informatie van de postduivenhouders binnen. Tot haar teleurstelling gewoon per e-mail.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41