zeeland 13 'Stoppen met werken?' Te dure opvang 'Opa's en oma's inzetten' KRAS.NL commentaar Rechtbank Gent wijst bezwaren kerntransport af Vertrekdata: alléén 16 en 23 juni! met verblijf in het sfeervolle 4-sterren Hotel TRH Mijas met-prachtig uitzicht over zee inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, diner en huurauto Zie www.kras.nl/38376 Vertrek: van 14 juni t/m 5 oktober met o.a. Granada, Sevilla, Fès, Marrakech en Meknès inclusief vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Zie www.kras.nl/38186 Vertrek: van 23 juni t/m 27 oktober met o.a. Ronda, Sevilla, Granada en 6 vrije dagen! inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 11 x diner, NL- sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Zie www.kras.nl/38125 of www.kras.nl/38126 waarom zou je meer betalen dinsdag 7 juni 2011 *625 procent bedraagt de verhoging van de ouderbijdrage Ouders maken zich zorgen over de bezuinigingen in de kinderopvang. Ouders gaan in 2013 fiks meer betalen voor kinderopvang. Dat is slecht nieuws, vooral voor mensen die afhankelijk zijn van deze voorziening. Voor werkende ouders, bijvoorbeeld. Minder werken kan voor menigeen een aantrekkelijk alternatief blij ken. En dat is wel het laatste wat deze regering wil bereiken. Toch is het voorgenomen pak ket maatregelen niet onredelijk. In strijd met de eerder gemaak te afspraken betalen ouders mo menteel immers aanzienlijk minder dan een derde van de kosten van de opvang. Zelfs de sector kan daarom wel enig be grip opbrengen voor de plan nen van minister Henk Kamp. Grootste punt.van zorg lijkt de consequentie voor de branche. Als er minder plaatsen worden afgenomen, dalen de inkom sten. En hoe vangt de organisa tie dat op? De sector heeft an derhalfjaar de tijd om zich daar op voor te bereiden. Het is vervolgens aan de minister om strikt toe te zien op de handha ving van de kwaliteit. BORSSELE - Het transport van ge bruikte splijtstofstaven van de kerncentrale Borssele naar Frank rijk kan doorgaan. De gemeente Gent spande giste ren een kort geding aan tegen de Belgische spoorwegmaatschappij NMBS en de Belgische staat. Gent vindt het vervoer van nucleair af val door de stad niet veilig. Maar de rechtbank wees de eis af Greenpeace heeft gisteren metin gen uitgevoerd naar mogelijke nu cleaire straling rond het transport van kernafval. Volgens Greenpeace was bij een van de weinige be trouwbare metingen die kon wor den uitgevoerd de straling op vier meter afstand van het transport 2 microsievert, dertig keer meer dan normaal. Later deze week worden meer metingen uitgevoerd. Het kerntransport vertrekt deze week. Carolien Euser, moeder van Sem en Imke uit Middelburg. „Eerst werden moeders gestimu leerd om te werken. 'Ga maar lek ker werken en breng de kinderen- naar de opvang. Nu we zover zijn, wordt de regeling minder aantrek kelijk. Dat is verwarrend. Ik moet rekenen of het zin heeft om te blij ven werken. Ik sta 3,5 dag voor de klas. Als de opvang ruim 16 pro cent duurder wordt en het bete kent dat ik werk voor de opvang, dan stop ik misschien met werken. Hoe leuk ik mijn werk ook vind. Het is wel dubbel, want er werd 'misbruik' gemaakt van de toeslag. De opvang werd niet voor het werk gebruikt, maar voor eigen vermaak. Dat was ook niet goed." Carolien en Sem Euser. 'Ga maar lekker werken werd gezegd, breng de kinderen naar de opvang. En dan nu dit. Het is verwarrend.' Carolien Euser, moeder van Sem en Imke. fotografie Marcelle Davidse Erwin Huibregtse uit Middelburg, vader van Sven. „Ik breng Sven nu drie middagen naar de kinderopvang de Meike ver. Meer dagen hoeft niet. Dit is ideaal. Bij deze opvang stellen ze groepen samen van kinderen van 0 tot 4 jaar. Die kinderen corrige ren elkaar. Dat is goed voor zijn ontwikkeling. Maar ja, als straks blijkt dat we 16 procent per maand meer moeten betalen, dan zullen we de opa's en oma's misschien nog iets vaker in moeten schake len. Ik heb wel eens uitgerekend dat de opvang voor Sven netto tus sen de 10 en 15 euro per uur kost. Een andere mogelijkheid kan zijn dat we minder gaan werken om voor Sven te zorgen." Erwin Huibregtse met Sven. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 .5„m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkei van Arke of ^-fg/ze/J Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en CalamiteTenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3