nk spaart zich sport 125 Krul is een echte vent geworden Bewindvoerder geeft RBC 'hooguit twee dagen' Toppers kiezen voor HZ-toernooi Van Persie: ik had niet moeten weglopen dinsdag 7 juni 2011 ZSBW door Patrick Delait SAINT-PIERRE-DE-CHARTREUSE - Als de logica van de echte ronderen ner wordt gerespecteerd, dan is de ritzege die lurgen van den Broeck gisteren boekte in de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné van weinig waarde. Voor hen die over drie weken willen schitteren in de Tour de France is de Dau phiné immers maar voorberei ding, een laatste springplank naar de grote vorm. Woorden van deze strekking rol den in Saint-Pierre-de-Chartreuse over de lippen van Robert Gesink. Na een bemoedigende proloog moest de Rabokopman op de slot klim van de tweede categorie pas sen toen Van den Broeck er eerst vandoor ging in het spoor van de Rus Sivtsov en daarna solo naar de eerste overwinning uit zijn profcar rière reed. Vlak achter Joaquin Ro driguez en Cadel Evans, de num mers twee en drie, eindigde Vacan- soleij-renner Rob Ruygh verras send als beste Nederlander op de achtste plaats. Gesink kwam binnen op 1.31 minu ten van Van den Broeck, maar maakte zich daar allerminst druk over. Wie spreekt er nog over de eerste etappe van de Dauphiné als in juli de echte prijzen worden ver deeld, redeneerde de 25-jarige Ach terhoeker. „Sinds Luik-Bastena- ken-Luik heb ik niet meer ge koerst. Dan is zo'n eerste rit in de Dauphiné er te veel aan. Als ik echt had gewild, had ik de schade tot dertig seconden kunnen beper ken, maar dat heeft geen zin. Het klassement speelt voor mij geen rol. Ik kies liever een dag uit om mezelf te testen." Tijdens een trai ningsstage in de Sierra Nevada heeft Gesink een brede basis ge legd voor de Tour. Winnen is heel belangrijk. Hier heb ik vijf weken hard voor gewerkt jurgen van den Broeck Voor wedstrijdritme en hardheid rijdt hij de Dauphiné om daarna opnieuw twaalf dagen op hoogte, dit keer in Zwitserland, te gaan trainen. Het geloof van de klim mer in deze wetenschappelijke aanpak is zo sterk dat een mindere dag in de Dauphiné geen sporen nalaat. „Samuel Sanchez reed ook bij mij in de buurt. Blijkbaar denkt hij er net zo over als ik. Dat Van den Broeck zo hard naar bo ven reed, moet hij zelf weten. Ie dereen heeft zijn eigen voorberei ding op de Tour." Toch bewandel den Gesink en Van den Broeck de voorbije weken grotendeels dezelf de wegen. Ook de 28-jarige Belg van Omega Pharma-Lotto verbleef wekenlang op hoogte in de Sierra Nevada. Ge regeld kwamen de renner uit Her entals en de Nederlander elkaar daar tegen op de fiets. Waar Ge sink een week vóór de Dauphiné terugkeerde naar zijn vertrouwde omgeving deed Van den Broeck er nog een schepje bovenop. De Belg verkende en passant een aantal bergritten uit de Tour waarin hij vorig jaar als vijfde eindigde, een plek vóór Gesink. Nog meer parallellen? Ook voor Van den Broeck is de Dauphiné slechts een voorbereidingskoers. Het nam niet weg dat hij in de eer ste etappe zijn kaarten meteen op tafel gooide. Iets wat Gesink, zelfs al zou hij het hebben gewild, giste ren niet kon. „Winnen is heel be langrijk voor een renner. Hier heb ik vijf weken hard voor gewerkt. Ook ik ben nog niet super, maar deze overwinning pakken ze me niet meer af Nu ga ik met nog meer vertrouwen naar de Tour", glunderde Van den Broeck. Rabobank zag niet alleen Gesink tijd verliezen. Lars Boom slaagde er niet in de leiderstrui te behou den. door Jan Martens ROOSENDAAL - De Bredase advo caat Toine Jacobs, die gisteren door de rechtbank werd benoemd als bewindvoerder bij RBC, geeft de Roosendaalse voetbalclub nog 'hooguit twee dagen' om uit de fi nanciële problemen te komen. „Er •zijn nu alleen maar kosten en to taal geen inkomsten. Als er binnen 48 uur niets veranderd is, ben ik gedwongen het faillissement aan te vragen", zegt Jacobs. RBC verraste gisteren vriend en vijand door niet zelf het aangekon digde faillissement aan te vragen, maar een verzoek om uitstel van betaling te doen. Dat werd gehono reerd door de Bredase rechtbank. Tijdens de nu verleende surséance heeft RBC de kans om bij de schuldeisers een crediteurenak koord af te dwingen. Voor zo'n akkoord heeft de club echter 1,3 miljoen euro nodig en dat geld is nog altijd niet bijeen ge bracht door de groep sponsors die daar al sinds Hemelvaart over praat. Langer dan nog twee dagen wachten, acht Jacobs onverant woord. „Dat gaat echt niet meer. Rio DE JANEIRO - Robin van Persie betreurt dat hij zaterdag tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Brazilië (0-0) meteen naar de kleedkamer liep nadat hij gewis seld werd. „Dat was niet slim van mij", besefte de aanvaller gisteren na afloop van de eerste training in de aanloop naar de vriendschappe lijke interland tegen Uruguay. „Het is beter dat ik zoiets niet meer doe. Ik kan helaas niets belo ven. Maar ik hoop het echt." Van Persie ging niet op de reser vebank zitten omdat hij nog boos was op Arjen Robben. De aanval ler van Bayern München speelde de bal niet over naar zijn vrijstaan de ploeggenoot, maar ging voor ei gen succes. „Zoals ik voetbal zie, Van die sponsors heb ik echter nog geen concreet plan gezien." Gisterochtend begon de ontmante ling bij de club al. Even nadat RBC-directeur Jeffrey Kooistra zijn personeel inlichtte over het ver zoek om surséance van betaling van de Roosendaalse voetbalclub, begint de ogenschijnlijke ontman teling van RBC. Citroen na Citroën wordt op een trailer gere den die door leasemaatschappij Citroën Business Finance naar het RBC-stadion is gehaald. De auto van manager Mascha Simons moet eraan geloven, net als die van doelman Arjan Christianen. „Betalingsachterstand van meer dan 25 mille. Wij komen 17 Citroëns ophalen", kondigt een zegsman van het leasebedrijf aan. Het worden er minder, omdat sommige spelers met hun leasewa gen op vakantie zijn. En die van Ralf Seuntjens staat gewoon thuis. „Ik was met Wesley (Pollemans, JM) hierheen gereden. En nee, ik kom hem straks echt niet brengen. Ze halen hem maar bij me thuis op. Trouwens, op 30 juni moest ik 'm sowieso inleveren", zegt de spits die naar Den Bosch vertrekt. moet hij die bal gewoon geven. Maar iedereen speelt zijn eigen spel. Iedereen heeft ook een ander karakter. Ik had niet meteen moe ten weglopen." „Maar ik ben ook weer wie ik ben", vervolgde Van Persie. „Ik kan dingen slecht verbergen. Ik verdraai geen dingen met leugens maar zeg gewoon hoe het is. Aan de andere kant ben ik ook onder deel van het team. Ik moet daar om aan dit soort dingen werken. Ook ik ben niet te oud om iets te leren en moet de volgende keer verstandig zijn." Arjen Robben heeft gisteren de laatste training van het Neder lands elftal in Rio de Janeiro over geslagen. De aanvaller had lichte MIDDELBURG - Het 15e Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi (30 juli t/m 6 augustus) zal sterker bezet zijn dan alle voorgaande edities. Met het contracteren van de 25-ja- rige Arkadij Naiditsch heeft het toernooi een wereldtopper in huis. Naiditsch, nummer een van Duitsland, heeft een rating van 2716. Zijn grootste prestatie leverde hij in 2005 toen hij het toptoer nooi in Dortmund won voor grootmeesters als Kramnik en To- palov. Een opmerkelijke speler op de deelnemerslijst is Yasser Seirawan. De uit Amerika afkomstige groot meester had het toernooischaak ja ren geleden vaarwel gezegd, maar maakte onlangs zijn comeback. In juli doet hij mee aan het wereld kampioenschap voor landenteams in China en aansluitend komt hij naar het Hogeschool Zeeland toer nooi. Seirawan is met zijn rating van 2635 als derde geplaatst in Vlis- singen. Eerder werd tweevoudig Nederlands kampioen Jan Smeets vastgelegd. liesklachten en mocht van bonds coach Bert van Marwijk aan de kant blijven. Robben kan morgen naar verwach ting gewoon uitkomen voor Oran je tijdens de vriendschappelijke ontmoeting met Uruguay in Mon tevideo. Dirk Kuyt staat dan tegenover Luis Suarez, zijn ploeggenoot van Liver pool. „Een fantastische speler", zegt de aanvaller uit Katwijk. „En ook een mooi mens. We kun nen het goed met elkaar vinden. Dat is mooi voor een Feyenoorder en een Ajacied. Ik mag daarna lek ker op vakantie en hij begint daar na nog aan de Copa America. Dat is mooi voor hem, maar ook zwaar." Tim Krul maakte zaterdag zijn debuut in Oranje. De doelman van Newcast le United is de laatste jaren een stuk volwassener geworden. foto ANP door Roel Wiche RIO DE JANEIRO - Toen Tim Krul als groentje van zeventien naar Enge land vertrok, vroegen velen zich af waar hij aan begonnen was. De doelman gaf nooit toe aan de twij fels en haalde met zijn sterke Oran jedebuut in Brazilië voorlopig zijn gelijk. Zijn grootste fan, opa Dirk, mocht het helaas niet meer mee maken. Soms is topvoetbal helemaal geen wereld van miljoenen, van status en van klatergoud. Soms is top voetbal zoals het gewone leven om de hoek, met ouders die glim mend van trots het opstellingska dertje in de krant hebben uitge knipt en een zoon die niet weet wat hem overkomt. Mooi beeld in het vliegtuig van Goiania naar Rio de Janeiro, zaterdag na de wed strijd Brazilië-Nederland: op de achterste stoelen zitten pa en ma Cillessen, een rij ervoor pa en ma Krul. Een paar meter verderop zit ten hun zonen Jasper (22) en Tim (23), beiden opgetrommeld voor de tournee door Zuid-Amerika. Toen Tim Krul hoorde dat Jasper Cillessen zijn ouders liet overvlie gen, belde hij onmiddellijk naar huis om ook twee tickets te boe ken. Vóór de wedstrijd tegen de Brazili anen was hij die keeper die mis schien wel veel te snel naar het bui tenland was vertrokken. Na de wedstrijd tegen de Brazilianen is Tim Krul plots de revelatie van Oranje, de coming man voor de toe komst, die de bondscoach de ge ruststelling geeft dat hij straks geen keepers van veertig jaar meer hoeft te selecteren. Ook na zijn debuut als internatio nal zal de goalie uit Den Haag moeten vechten voor een basis- plek bij Newcastle United, een club die toch al nooit een oase van rust is. En Krul weet ook dat bij de nationale ploeg de hiërarchie (Ste kelenburg nummer één, dan Vorm) vast staat. Maar deze won derlijke weken in Zuid-Amerika pakken ze hem nooit meer af. „Dit voelt als het hoogtepunt van mijn carrière, misschien wel van mijn le ven. Debuteren voor Oranje in Bra zilië en dat ook nog met een 'clean sheet'. Ik heb ongelooflijk veel sms' jes gehad. Zelfs Edwin van der Sar stuurde me een berichtje om me succes te wensen." Pas zeventien jaar was hij toen-ie voor een ongewis avontuur koos in Engeland, zonder ooit bij een Nederlandse profclub te hebben gespeeld. De weg die hij moest be wandelen in Newcastle was be paald niet met goud geplaveid. De doelman moest door de moorden de concurrentie in de luwte rij pen, stelde samen met de club een meerjarenplan op en koos voor een harde ontgroening in de lea gues van Schotland en Engeland waar nog spitsen zonder voortan den rondlopen. In 2007 werd hij verhuurd aan Falkirk, in 2008 aan Carlisle Uni ted. Mede op advies van Edwin van der Sar, die hij steevast sprak bij wedstrijden tussen Manchester United en Newcastle. „Edwin advi seerde me om te kiezen voor speel tijd, dan maar op een lager niveau. Ik moest blijven keepen om me zelf te ontwikkelen. Ik heb geluis terd en het werd een harde leer school. Ik moest zelf mijn lunch betalen en na de training stond ik geregeld onder een koude douche. Maar het heeft me gelouterd. Toen ik naar Newcastle kwam, was ik nog een moederskindje. Ik vloog elke twee weken terug naar Den Haag. Nu ben ik volwassen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25