241 sport Van den Broeck geeft gas, Ges Maikel Scheffers juicht in alle talen 'jon Dahl Tomasson beëindigt carrière' Haase uitgeschakeld in grastoernooi Halle Ronaldo krijgt kort afscheid van 'Sele^ao' 'Chelsea gaat voor Cuus Hiddink' Klose weg bij Bayern München WIELRENNEN De Belg Jurgen van den Broeck wint de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné. De Kazachstaan Alexander Lars Boom verloor gieren Vmokoerov neemt de gele leiderstrui over van Lars Boom. jurgen van den Broeck. dinsdag 7 juni 2011 s^aaBsasssgB^aaggjaawHW inwint .jiAma^sftüa ROTTERDAM Feyenoorder Jon Dahl Tomasson heeft besloten om te stoppen met betaald voetbal. Volgens media in zijn vaderland Denemarken zal hij vandaag in De Kuip zijn afscheid bekendmaken. Een woordvoerder van de Rotterdamse club bevestig de dat er rond Tomasson een pers moment staat gepland, maar wilde nog niet zeggen wat de reden daar voor is. Tomasson (34) keerde in 2008 naar Feyenoord terug, nadat hij eerder van 1998 tot 2002 in De Kuip had gespeeld. HALLE Robin Haase is gisteren in de eer ste ronde van het grastoernooi van Halle, gedoteerd met driekwart mil joen euro, uitgeschakeld. De Neder landse tennisser dwong de als ze vende geplaatste Oekraïner Oleks- andr Dolgopolov in de Duitse plaats wel tot een driesetter. Haase pakte de eerste set in de tiebreak met 7-4, maar kon die goede start geen gepast vervolg geven: 7-6 4-6 4-6. In de beslissende set kwam de Nederlandse nummer één nog wel op 4-3. Daarna trok Dolgopolov de wedstrijd naar zich toe. SAO PAULO Ronaldo krijgt vandaag tijdens zijn afscheidswedstrijd nog een kwar tiertje de tijd zijn kunsten te laten zien in het shirt van Brazilië. Bondscoach Mano Menezes kondig de aan dat de 34-jarige aanvaller de laatste 15 minuten van de eerste helft tegen Roemenië mag spelen. „We willen hem alle eer geven die hij verdient", aldus Menezes. De drievoudig wereldvoetballer van het jaar nam in februari af scheid. Ronaldo speelde de laatste twee jaar voor Corinthians. LONDEN Chelsea gaat deze week een poging wagen Guus Hiddink los te weken bij de Turkse voetbalbond. Dat meldde de Engelse krant The Guar dian gisteren. Mogelijk struikelblok is de forse af koopsom die Turkije verlangt voor zijn bondscoach. Hiddink (64) liet in 2009 als interim-trainer een bij zonder goede indruk achter bij Chelsea. De 'Blues' namen vorige maand af scheid van de Italiaan Carlo Ance- lotti. MUNCHEN Miroslav Klose vertrekt bij Bayern München. De 32-jarige aanvaller kon geen overeenstemming berei ken met de clubleiding over een nieuw contract. Klose speelde sinds 2007 voor Bayern München. In bijna honderd competitiewedstrijden maakte hij 24 doelpunten. De spits veroverde met Bayern twee keer de 'dubbel', in 2008 en 2010. Het contract van de Duitse international in Beieren loopt aan het einde van deze maand af. 2 meer dan twee minuten op Lars Boom raakte gisteren zijn gele leiderstrui al weer kwijt. foto Laurent Cipriani door Chris Klaassens DEN BOSCH - Na afloop was hij zo blij dat hij het bericht in alle talen die hij kende de wereld in stuurde: 'I'ai gagné! Ik heb gewonnen! Yes I won! Ich habe gewonnen!' Door het dolle heen, want de zege op Roland Garros betekende de eerste individuele grandslamzege van de rolstoeltennisser Maikel Scheffers uit Helvoirt. Natuurlijk, hij had al grandslamzeges in de dubbel op zijn naam, maar dit is toch anders. „Ja absoluut", beaamt hij. „Tennis is en blijft een individuele sport. Dit is een bekroning. Dit is waar ik altijd voor heb gewerkt." Dus was zijn vreugde-uitbarsting na de wedstrijd begrijpelijk. En gis teren, thuis in zijn tegenwoordige woonplaats Dorst, was hij nog steeds bezig. „Ik heb zoveel reac ties gehad", vertelt hij lachend. „Via mail, twitter, facebook, van al les. Ik neem ook lekker de tijd daarmee bezig te zijn. Woensdag ga ik weer trainen." De winst schrijft hij toe aan de ver andering die hij de afgelopen maanden doorvoerde. „Een paar maanden geleden heb ik gebroken met mijn trainer, met wie ik al twaalf jaar samenwerkte. Niet dat het niet meer ging, maar ik had het gevoel dat we aan ons plafond zaten. Ik had het gevoel dat ik iets anders moest doen. Ik ben gaan werken met bondstrainer Mare Kalkman. Daarnaast ben ik met Es ther Vergeer gaan trainen, die al ja ren de absolute nummer één bij de vrouwen is. We kennen elkaar goed. Zij traint met Sven Groene- veld. Die nieuwe aanpak heeft me goed gedaan." Hij voelde het ook in de aanloop naar Roland Garros. „Ik zat ge woon lekker in mijn vel. Ik had daarvoor de toernooien van Flori da en Atlanta gewonnen en zat vol zelfvertrouwen." Mentaal was de zege in Parijs ook belangrijk. In de halve finale versloeg hij eindelijk de Japanner Kunieda, de nummer 1 van de wereld. „Ik had nog nooit van hem gewonnen. Nu dus wel en dat neem je dan toch mee rich ting de Paralympics. Het kan, ik kan van hem winnen." Veel scheel de het ook niet, want op 5-3 in de beslissende derde set kreeg hij matchpoint tegen. „Op zijn service nog wel. Maar ik werkte het weg, pakte de game en won daarna mijn eigen servicegame ook vrij makkelijk. Toen kreeg ik echt een boost." Hij won uiteindelijk in de tiebreak en moest nog opletten dat hij niet al te uitbundig werd omdat een dag later de finale nog wachtte. Maar hij hield het hoofd koel: 6-4 6-2 tegen de Fransman Nicolas Peifer. Voor de korte én de lange termijn is Londen nu het doel. Over een paar weken begint Wimbledon, waarvoor hij zich de komende we ken op het gras van Rosmalen gaat voorbereiden. Maar nóg belangrij ker is 2012, de Paralympics in Lon den. Daar wil hij zijn prestatie van Peking (brons) verbeteren. „Daar werk ik naar toe. Ik houd er nu al rekening mee met mijn wedstrijd schema." Daar komt hij dan ook Kunieda weer tegen. Maar nu weet hij dat hij hem kan verslaan. Maikel Scheffers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24