Kinderopvang fors duurder Gewapende overval op huis coffeeshopeigenaar PZC O Buiten binnen BEZUINIGING Overheidskosten zijn volgens minister Kamp de laatste jaren de pan uitgerezen Noodweer Limburg Oplichter gepakt Woonbron wil SS Rotterdam verkopen ïi_ WALCHEREN Tim Krul is een vent geworden 25 DINSDAG 7 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 133 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw krant als bijlage den haag - Alle ouders gaan vanaf 2013 meer betalen aan de opvang van hun kinderen, blijkt uit plan nen van minister Henk Kamp (So ciale Zaken). Lage inkomens gaan er minder hard op achteruit dan de hoge in komens. Ouders met bijvoorbeeld een minimum inkomen (19.000 euro) betalen straks maandelijks 103 euro, voor twee dagen in de week dagopvang voor twee kinde ren. Nu is dat nog 67 euro. Mensen die drie keer modaal verdienen (135.000 euro) gaan 714 euro beta len (tegen 424 euro nu). Ouders die meer dan 130.000 euro verdie nen krijgen helemaal niets meer voor de opvang van hun eerste kind vergoed. In totaal gaat Kamp 1,5 miljard euro op alle kindregelin gen bezuinigen. De kosten van kin deropvang zijn de laatste jaren de pan uitgerezen. Vanaf 2005 zijn de overheidskosten voor alleen kin deropvang verdrievoudigd, terwijl het aantal kinderen in de opvang slechts verdubbelde. Alle ouders gaan vanaf 2013 een eigen bijdrage betalen van vijftien euro per maand. Ook vermindert de extra toeslag voor een tweede en derde kind voor de hoogste inkomens. De oppositie hekelt de plannen. Volgens de SP zullen moeders met een laag of middeninkomen beslui ten thuis te blijven. Dat zou voor hen goedkoper zijn. Kamp denkt dat de gevolgen voor de arbeids marktpositie van vrouwen niet groot zijn. Hij verwijst naar bereke ningen van het Centraal Planbu reau die aangeven dat de algemene arbeidsparticipatie met 0,1 procent zal dalen. Dat zou betekenen dat 7000 mensen door de maatregelen besluiten hun baan op te zeggen. pagina 2/3: ouders vrezen te dure opvang; pagina 3: commentaar ROERMOND - Noodweer trof Lim burg gisteren. In Sittard stortte het dak van een loods in. De onderge lopen A79 bij Weiten werd afgeslo ten; ook in Heerlen en Roermond stonden straten blank. GOES - Een 55-jarige man uit Goes is gisterochtend in zijn woning aangehouden door de Bovenregio nale Recherche Zuid-Nederland. De man, werkzaam als tussenper soon in verzekeringen, wordt er van verdacht tientallen cliënten voor ruim 200.000 euro te hebben opgelicht. Hij zou hebben gefrau deerd met polissen en valse nota's hebben uitgeschreven. Zijn huis is doorzocht en de administratie, au to en computers zijn in beslag ge nomen. Ook is beslag gelegd op de woning. De man is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. De recherche houdt er rekening mee dat hij nog meer klanten heeft be nadeeld. De kwestie kwam aan het licht via een verzekeraar. ROTTERDAM - De Rotterdamse wooncorporatie Woonbron wil af van de ss Rotterdam. Dat heeft de corporatie gisteren laten weten. Woonbron wil de ss Rotterdam zo snel mogelijk verkopen, „maar wel voor een redelijke prijs". Het ex-vlag- genschip van de Holland Amerika Lijn kwam de laatste jaren regelmatig in het nieuws, door de miljoenenverslindende renovatie die Woonbron in de problemen bracht. Het voormalige stoom schip doet nu, aan de kade van het schiereiland Katendrecht, dienst als onder meer hotel. Een wo ningcorporatie behoort niet op deze schaal zelf standig volkshuisvestelijk kapitaal aan te wenden voor (semi)commerciële, maatschappelijke pro jecten die niet direct tot verhoging van woonkwa liteit en woninguitbreiding leiden, aldus bestuurs voorzitter Bert Wijbenga van Woonbron. foto Robin Utrecht/ANP Ook een inbreker heeft recht op privacy reageer op www.pzc.nl reacties: 440 ff?/MENING Ik ga zo snel mogelijk Hollandse nieuwe kopen eens 38H|41% 59% TERNEUZEN - De politie legt voor alsnog geen verband tussen een ge wapende overval op een huis aan de Vrijheidslaan in Terneuzen en het bedrijf van de woningeigenaar: coffeeshop Miami. „Deze mensen zijn gewoon overvallen", zegt poli tiewoordvoerder Alwin Don. Daar mee doelt hij op twee mannen van 28 en 29 jaar, die op het huis van de vakantievierende coffeeshopeigenaar pasten. Zij be traden zondag rond 22.30 uur de woning. Meteen daarna werden ze overvallen door vier gemaskerde mannen. De twee werden be dreigd, geslagen en vastgebonden. Een derde man werd met een wa pen bedreigd toen hij de woning langs de voorkant wilde betreden. Daarop ging een van de daders er met zijn auto vandoor. De drie an dere overvallers vluchtten daarna in een andere auto. Een omwonen- Word ook abonnee! de vindt het 'onzin' geen link tus sen de coffeeshop en de woning te leggen. „Ik kan niet stellen dat er overlast is. De grootste last is dat niemand weet wat er gebeurt." regiokatern: het leek wel een filmset Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 BBaHHEBRBSWHRffiOsSKRa 8 71 1688 555530" De nieuwe inbreker is een tiener uit de eigen wijk 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1