181 zeeland Woontorens Oostwatering zijn 'Niemand weet wat er in die berco aantrekkelijk shoppen Miniconcert met barokmuziek Rommelmarkt voor goede doelen Carillon speelt muziek van Willem Lootens Levend ganzenbord bij de kinderboerderij Liberaal Café in De Mug dinsdag 7 juni 2011 W lange vorststraat - goes MIDDELBURG In de Koorkerk in Middelburg wordt donderdag een miniconcert gegeven door het ensemble Tre di noi dat bestaat uit Marga Haas op viool, Marinke Vollenberg-Vader met blokfluit en Alexander Koole achter de piano. Zij zullen een pro gramma spelen van Duitse en En gelse barokmuziek. Het concert be gint om 15.00 uur, de toegang is vrij. OOSTKAPELLE Op het terrein van de Saronkerk aan de Noordweg in Oostkapelle is zaterdag van 9.00 tot 15.30 uur de jaarlijkse verkoop- en rommel markt. Om 10.00 uur begint de ver koop bij opbod. De opbrengst gaat naar medisch werk in Oost-Azië van de Zending Gereformeerde Ge meenten en naar Woord en Daad voor vakonderwijs in Tsjaad. MIDDELBURG Het carillon van de Lange Jan in Middelburg speelt sinds kort werk van Willem Lootens. Lootens (1736-1813) was vanaf 1763 beiaar dier van Middelburg. Hij was ook organist in de Nieuwe Kerk. Jos Vo gel, beiaardier van Vlissingen en tweede beiaardier van Middelburg, heeft Lootens' Divertimento be werkt voor de speelautomaat van de beiaard in de Lange Jan. MIDDELBURG Kinderen kunnen morgen bij kin derboerderij de Klepperhoeve in Middelburg levend ganzenbord spe len. De kinderen zijn zelf de pion en met een grote dobbelsteen stu ren ze zich naar de verschillende opdrachten. Aan het einde van het spel staat een glaasje ranja klaar. Het spel is van 13.30 tot 15.00 uur en bedoeld voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Kosten: 1 euro per kind. MIDDELBURG - De WD afdeling Middelburg houdt donderdag van af 17.00 uur een Liberaal Café in tapperij De Mug aan de Vlas- markt. Vertrekkend wethouder Frank Streng is aanwezig om afscheid te nemen en er kan kennis worden gemaakt met zijn opvolger Chris Simons. Ook andere fractieleden en bestuursleden zijn er om vra gen te beantwoorden of andere za ken te bespreken. Woontorens langs het Veer- se Meer. Voor de een is dat een droomwens, voor de an der pure horror. De bootjes- lui schipperen er maar lie ver tussendoor. „Het is niet ons plan, maar het gebied vraag wel een opfrisbeurt/' Het zouden slechts luchtkastelen zijn, de woontorens in het 'masterplan' voor jachthaven Oostwatering aan het Veerse Meer. Hoewel de gemeente Veere als aanjager fungeerde, doet recrea tiewethouder René Molenaar (CDA) het nu af als een opzetje dat we 'in de prullenbak hebben gegooid'. Maar de schrik zit er inmiddels goed in. Op aandringen van de ge meente bleef het masterplan bijna een jaar voor de buitenwereld ver borgen. Maar sinds de watersport vereniging Arne het dit voorjaar als 'een geheel van vrije schetsen' aan de leden openbaarde, vrezen bootjesmensen voor hun rust. „Willen de leden met hun scheep je in een gebied liggen omringd door steen en beton, woningen en een hotel, verworden tot één van de Marina's in Europa zonder ei gen sfeer en gezicht, met consume ren als hoofdactiviteit?" Nee, be wees het afkeurend applaus tij dens de ledenvergadering. Ook het stadje Veere schrok wakker. Daar dreigt 'uitermate extreem verzet', waarschuwde stadsraadvoorzitter Jan Paul Loeff afgelopen week. „Zelfs als van dat plan maar de helft; wordt gerealiseerd, zijn we fa liekant tegen." Het is ook niet niks wat WTS Ar chitecten in het 'masterplan' aan mogelijkheden schetste: één woon toren van twaalf, en drie torens van acht verdiepingen hoog; een hotel, en ruimte zo groot als een voetbalveld voor bedrijven of win kels. Dat soort 'kostendragers' zou de drie gebruikers van de haven (watersportvereniging, jachtwerf en zeilschool) aan mooie nieuwe gebouwen, en aan meer en betere ligplaatsen kunnen helpen. De NV Economische Impuls Zee land droeg hiervoor bouwstenen aan. Maar nu het plan op straat ligt, bezweert wethouder Mole naar: „Dat gaan we zó niet doen." Hoe dan wel? Dat wordt nu beke ken door een 'gerenommeerd ar chitectenbureau', waarvan hij de LEVENDE BEELDEN Living statues in Domburg. Kijk naar een reportage op www.pzc.nl en op www.z2.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Jachthaven Oostwatering, gelegen aan het Veerse Meer langs de Polredijk tussen Veere en Vrouwenpolder is toe aan een 'facelift'. Maar hoe? Daar zijn de meningen nog sterk over verdeeld. foto Izaak Verkeste naam niet wenst prijs te geven. Wel wil hij kwijt dat het 'echt een heel mooi plan' wordt, 'rekening houdend met landschappelijke ele menten, en passend in de architec tuur van Veere'. Maar waarom dan eerst, mede op kosten van de jachthavengebrui kers, dat 'masterplan' gemaakt? Dat was, wuift Molenaar weg, nog iets van het vorige college van B en W. En slechts bedoeld om de gebruikers 'op één lijn te krijgen'. Het is de vraag of dat is gelukt. Anders dan de leden van watersportvereniging Ar ne is de jachtwerf Oostwa tering sterk geporteerd voor het 'masterplan'. Exploitant Jeroen Ha- nemaaijer noemt het een 'droom beeld'. „Natuurlijk is het een eer ste opzet, er moet aan geschaafd worden, en het is de vraag of inves teerders er in deze moeilijke tijd hun nek voor willen uitsteken. Maar het is nu wel tijd om die plannen te maken." Want zoals het nu is, daar wordt hij niet vro lijk van. „Het is allemaal sterk ver ouderd, met een restaurant dat al door Henk Postma jaren leeg staat. Terwijl zich een nieuw soort watersporters aan dient. „Zeilers die hun schip zien als een drijvend verblijfj een varen de caravan met alle gemakken." Het wil er bij hem niet in dat het stadsgezicht van Veere door hoge bebouwing in het gedrang komt. „We zitten een kleine kilometer van Veere. Afstand zat." Hij ziet eerder voordeel. „In Veere willen ze een supermarkt. Wellicht wordt dat haalbaar als hier nog vierhon derd mensen bij komen wonen." Bij watersportvereniging Arne zien ze ook wel dat het gebied heel goed een 'opfrisbeurt' kan ge bruiken. De haven kan beter wor den ingedeeld. En er ligt al jaren een plan voor de bouw van een nieuw clubgebouw, liefst boven op de dijk, met schitterend zicht op het Veerse Meer. Maar de leden voelen er niets voor dat zicht straks te moeten delen met bewo ners van omringende appartemen ten in een 'nieuw Port Zelande'. „De Oostwatering straalt een mooie kleinschaligheid uit, en dat hoort zo te blijven", was de teneur tijdens de ledenvergadering. Voor zitter Jan de Meester moet ook re kening houden met de portemon nee van de 'minder draagkrach tige' watersporter. Nu zijn de lig plaatsen nog betrekkelijk goed koop. Dat zou kunnen veranderen wanneer er een 'luxe' jachthaven van wordt gemaakt. Wethouder Molenaar wil alle be langen verenigen in een 'mooi plan waar iedereen zich in kan vin den'. Wil hij daarin slagen, dan doet hij er goed aan de communi catie eens goed te smeren. Want dat het 'masterplan' inmiddels in de prullenbak is verdwenen, daar weet Arne-voorzitter De Meester niets van. „Maar als de wethouder dat zegt, dan neem ik dat voor ken nisgeving aan." door Raymond de Frel Het leek wel een filmset. Zondagavond werd de wijk Othene in Terneuzen opgeschrikt door een gewapende overval in de vrijstaande woning van de eigenaar van de Temeuzen- se coffeeshop Miami. Die was niet thuis. „Dat is hij nooit", vertelt een omwonende maandagoch tend. „De rolluiken zijn altijd dicht." Toch was er zondagavond bedrij vigheid. Twee mannen van 28 en 29 jaar pasten op het huis omdat de eigenaar op vakantie is. Zij gin gen rond 22.30 uur langs de achter kant het huis binnen. Eenmaal bin nen werden ze overvallen door een kwartet gemaskerde mannen. Zij bedreigden en sloegen de twee. Tegelijkertijd kwam langs de voor kant een derde man de woning binnen. Hij werd door één van de daders direct met een wapen be dreigd. Die dader liep vervolgens naar de zwarte Mercedes van de man die als laatste binnenkwam. Hij scheurde er vandoor richting de nabijgelegen polder. Daarna sloegen de andere drie daders op de vlucht in een onbekende auto. De 29-jarige 'oppasser' raakte licht gewond in zijn gezicht en is naar het ziekenhuis gebracht. „Er was veel commotie. Eén van de twee kwam naar buiten en riep om politie. Zijn handen waren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18