Zeeland PZC Sociale dienst ver achter op schema WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 UITSTROOM Afname aantal cliënten gaat veel te traag naar de zin van Middelburgse raad Toon's Kiosk beschadigd door kraanwagen Doodsoorzaak man in woning in Middelburg is nog niet bekend almanak Duif Dinsdag 7 juni 2011 Woontorens Oostwatering zijn nu nog luchtkastelen Echtpaar Boot runt al 25 jaar benzinestation in Middelburg Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De afname van het aantal cliënten van de Sociale Dienst Walcheren en de sociale werkvoorziening Lété gaat veel te traag naar de zin van de gemeente raad van Middelburg. De afspraak is dat er eind dit jaar 300 mensen minder staan inge schreven dan de 2600 die op 1 ja nuari op rol stonden. Eind mei wa ren dat pas tien mensen minder. Er was gisteravond vooral kritiek op de sociale dienst, omdat daar de mensen zitten die het gemakke lijkst aan een gewone baan kun nen worden geholpen. Voor het dagelijks bestuur van de SDW is het gebrek aan resultaat re den om in te grijpen, zei wethou der Ed de Graaf. De controle wordt opgevoerd, de cijfers wor den wekelijks bijgehouden en het dagelijks bestuur, gevormd door vertegenwoordigers van de drie Walcherse gemeenten, zal ook va ker bijelkaar komen om de boel in de gaten te houden en bij te stu ren. In een breed gesteunde motie eist de raad van dat 'alles op alles' ge zet moet worden om de uitstroom van 300 mensen te bereiken. Don derdag zal een soortgelijke motie ook aan de orde komen in de ge meenteraden van Vlissingen en Veere. In de Middelburgse raad klonken gisteren woorden als 'boosheid' (Nellie de Bont, PvdA) en 'heel teleurstellend' (Krijnie Hoek, CDA). Jeannette de Vis van DuurzaamRood zei een déja vu te hebben, verwijzend naar de mage re resultaten in het verleden van re-integratiebedrijven. „Ik krijg ge woon last van mijn bloeddruk als ik deze cijfers zie", aldus De Vis. Wethouder De Graaf plaatste in zijn antwoord aan de raad wel een kanttekening van het getal van 'tien' uitstromers. Het gaat daarbij om het aantal mensen dat bij de SDW en Léte binnenkomt minus het aantal mensen dat regulier werk vindt. Tot eind mei bedroeg de uitstroom 446 en de instroom 436 mensen. De trage terugloop van het aantal mensen bij de SDW en Lété bete kent een forse financiële tegenval ler voor de gemeenten. Volgens De Graaf gaat het bij Middelburg op een strop van 677.000 euro. a iw ii ssxzssisBsaiigBmmmim VLISSINGEN - Een kraanwagen van Meijers Staalbouw uit Serooskerke is gisteren op de boulevard in Vlissingen tegen een snack-kiosk gebotst. De wagen was omstreeks 08.15 uur van de weg geraakt tijdens een hevige regen bui. Omdat er aanvankelijk getwijfeld werd of er een gasleiding was geraakt, mocht de wa gen pas worden weggereden nadat Delta de gastoevoer naar de kiosk had afgesloten. Eige naar Wilma Keersemaker zag ontredderd hoe de brandweer een waarschuwingsbord voor gas neerzette bij het ongeval. Hoe het nu ver door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De politie is nog niet achter de doodsoorzaak van de man die gisterochtend rond kwart voor elf levenloos werd aan getroffen in een woning in 't Zand- dorp in Middelburg. Het lichaam is inmiddels uit de woning gehaald en overgebracht naar een begrafenisondernemer in Vlissingen. De woning is verzegeld door de politie. De hele dag is er onderzoek ver richt in en om de woning. De straat werd daarvoor ook afgeslo ten. Volgens een woordvoerder van de politie is 'nog niet honderd procent duidelijk waar de man aan overleden is'. Om niets uit te slui ten, werd het forensisch onder zoek ingesteld. Wie het lichaam heeft gevonden en of het om de bewoner van het pand gaat, wilde de politie gisteren nog niet meede len, lopende het onderzoek. Naar verwachting wordt dat van daag afgerond. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 27-05- 2011 blijkt, dat t.v.v. Janna Boonstra-Cok, wonende te 'S HEER HENDRIKSKINDEREN, aan NICOLAAS CORNELIS DON SELAAR zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewe zen vonnis van 02-05-2011. Bij dit exploot, waarvan N.C. Donselaar een' afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is (onder meer) bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen GGN Zeeland Dam 2 WestsingeM32 4331 GJ Middelburg DR Goes 0118-633008 0113-250925 der moet, wist ze gisteren nog niet. Haar va der Toon begon 65 jaar geleden met de ver koop van friet op de boulevard. Eerst in een kar, later in een kiosk. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl De postduivenvereniging in Amemui- den bestaat 75 jaar. Vorig week belde de met de perscon tacten belaste vrijwilliger van PV De Voorwaarts de krant om dit heuge lijk feit aan te kondigen. Driekwart eeuw georganiseerde dui vensport wordt in Arnemuiden ge vierd met onder meer een speciale vlucht voor jonge duivenhouders. Niet dat ze zelf moeten vliegen, maar een wedstrijd heet in kringen van postduivenhouders nu eenmaal een vlucht. De verslaggeefster die de Amemuidenaar te woord stond, hoef de de activiteiten niet meteen te note ren, zei hij. Hij zou de informatie wel sturen. Dagen heeft de verslaggeefster van uit het kantoor naar het schrijven van de jubileumcommissie van PV De Voorwaarts uitgekeken. Gister ochtend, bij het begin van de werk week, kwam de informatie van de postduivenhouders binnen. Tot haar teleurstelling gewoon per e-mail.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17