361 sport Game'78 houdt hoofd koel in Ivens trekt aan langste Atlas geeft LllCtor eind in marathonpartij MIXEDTENNISCOMPETITIE In de hoofdklasse van de Zeeuwse mixedtenniscompeti- tie verslaat het Clingse Game'78 Gravelsteps uit Schoon- dijke met 4-2. De basis wordt gelegd in beide dubbels. Pearle mist NK op drie schamele puntjes Alliët buigt in halve finale voor Clausing Zilveren en bronzen plak turner Pauwels Wolfert en Blackman pakken toernooiwinst Lydia Dubbeldam wint brons op NK meisjes maandag 6 juni 2011 De achterstand in punten van Gravelsteps en Game'78 op kampioen De Schelde. SAS VAN CENT In de kwalificatie van het NK drie banden tweede divisie won Pearle Opticiens met 6-2 van Van Buren Bouwmaterialen uit Daarlerveen. Desondanks werd de Sasse ploeg uitgeschakeld, omdat Van Buren over twee wedstrijden drie caram boles meer maakten. Na zeges van Eddie van Goethem en Etiënne en Jens van Dam ver loor Lesley Menheer met 38-40 van John Schollink. In de nabeurt slaag de de Belg er niet in de twee caram boles te maken die plaatsing voor het NK zouden hebben betekend. KAPELLE Het Accon AVM Kapelle Open is ge wonnen door Frank Clausing. De tennisser uit Wemeldinge won in de finale van de 2-categorie met 6-2 6-3 van Wouter Adriaansen. In de halve eindstrijd keerde Clau sing net op tijd het tij tegen Jeroen Alliët uit Temeuzen, die vanaf een 6-4-winst in de eerste set en 5-5 in de tweede set nog maar één game pakte tegen Clausing. Alliët geraakte ook net niet in de eindstrijd van de 3-categorie. Pas in de tiebreak van de derde set capitu leerde hij tegen Adriaansen. BREDA Matthieu Pauwels heeft op het NK turnen voor senioren in de derde divisie zilver en brons gewonnen. In Breda had hij zich geplaatst voor drie toestelfinales. Op de brug vero verde de turner van Thor uit Sas van Gent de zilveren plak. Op sprong behaalde hij brons, terwijl op de rekstok de vierde plaats zijn deel werd. Pauwels' clubgenoot Stijn van Driessen had zich geplaatst voor de finale van de meerkamp. Daarin eindigde hij op de twaalde plek. KAPELLE Het Accon AVM Kapelle Open ten nistoernooi is bij de vrouwen in de 2-categorie gewonnen door Silvana Bauer. De als eerste geplaatste Beve- landse versloeg in de vrouwenfina le Frederique van de Velde met 7-6 en 6-2. Het dubbelspel bij de mannen was een prooi voor Dylan Blackman en Harold Schipper dankzij een zege van 6-4 en 7-5 op Wouter Adriaan sen en Koen van den Berge. Mandy Wolfert toonde zich de beste in de derde categorie bij de vrouwen. MIDDELBURG Lydia Dubbeldam uit Hoek heeft tijdens de HICt Invest Jeugdkam pioenschappen schaken goed ge presteerd. Met 6,5 punt reikte ze naar de der de plaats. Zes overwinningen en een remise tegen concurrente Jessie Hogen- kamp waren net voldoende om het podium te halen. Eliza de Jong uit Goes had het zwaar, maar scoorde toch een res pectabele 3,5 punt en behaalde daar de twintigste plaats mee. KOEWACHT - In het Koewachtse Open Vlastennistoernooi van TV versloeg Hulstenaar Yannick Ivens (15) op het 6-schema in een mara thonpartij de 43-jarige Gunther van Donick uit Kieldrecht. Na bijna drie uur werd het 4-6 7-6 (7-2) 7-5. „Ik sloeg twee bespannin gen af en ben toen maar met het racket van mijn broer Marnix gaan tennissen. Ik ben niet echt tevre den over mijn spel, mede doordat ik te veel dubbele fouten sloeg. Vanaf de tweede set ben ik wat rustiger gaan tennissen en ging mijn tegenstander wat meer fou ten maken", vertelde Ivens. „Waarom ik het niet gered heb? Ten eerste is er een leeftijdsver schil van 28 jaar en ten tweede was Yannick beter. In de eerste set speelde ik op vastheid en ging hij nogal eens forceren, terwijl het daarna andersom was", zei Van Donick die onfortuinlijk op match point een dubbele fout sloeg. Wim Gorleer uit Sint-Niklaas, als eerste geplaatst in de 5, kende wei nig problemen met de uit Sint-Jan- steen afkomstige Michel Pateer. De Belg tenniste in een hoger tempo dan Pateer en won met 6-2 6-0. Eerder was Gorleer in het dub- bel-5, in combinatie met Egbert Martinet, ook al met duidelijke cij fers te sterk voor Daniel Audenae- rdt en Harm Rietjens: 6-2 6-1. De in Eindhoven woonachtige Smash-speler Audenaerdt (23) her stelde zich in de mixed-5 door sa men met Nicole Burggrave af te re kenen met Anna Meerman/Mamix Ivens (6-0 6-3) en Julia Ross/Henk van de Voorde (6-1 6-3). Burggrave ging met haar forehand de rally's goed aan, ter wijl Audenaerdt veel afmaakte aan het net. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van BKC en Luctor slaagden er ook niet in te stunten tegen de topploe- gen Blauw Wit en Atlas. BKC-Blauw Wit 6-16: De bezoek ende Bevelanders hadden er duide lijk nog zin in. Voor rust (3-10) pakte Blauw Wit al redelijk uit. Hoewel het scoreverloop anders deed vermoeden, ging BKC mee in het spel, maar qua scores bleef de ploeg achter. Na rust geloofde Blauw Wit het wel en schakelde de ploeg een tem po terug. Daardoor hield BKC de uitslag nog enigszins draaglijk. Niet alleen tot opluchting van coach Marc Kolijn, die snakte naar een korfbalvrije vakantie, maar ook om het dubbele gevoel van Marty de Vilder een plek te geven. Hij speelde zijn laatste partij in het rood van BKC, om volgend sei zoen uit te komen in het Blauw Wit van de tegenstander van van- daag. Scores BKC: Ruben van de Sande 4, Marty de Vilder en Sandra de Reu 1. Atlas-Luctor 20-9: Luctor-aanvoer- der Pieter Kousemaker had geen vrolijke boodschap. „We hebben een pak slaag gekregen in Rit- them." Precies tien minuten kon Luctor op het tandvlees mee, maar na de 3-3 logen de cijfers er niet om. Met rust (11-6) was er al geen twijfel meer Over de puntenverdeling. In de laatste 35 minuten van het seizoen kende Atlas nog een aan zienlijke dadendrang. Luctor had de handen vol om de schade te be perken. Daarin hadden de Terneu- zense dames een behoorlijke rol. Zeven van de negen treffers waren vrouwelijke makelij. Anniek Ver- schuure werkte haar laatste partij af voor Luctor. Scores Luctor: Lisanne Hamelink 4, Eli- ne Jansen 3, Adri de Jonge, lan Calbo 1. Tessy Kint (voorgrond) en Jeanine Hollestelle wonnen namens Game'78 in het dubbelspel van het Gravelstepsduo Astrid van Damme en Ilse Vinjé. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 94