het stof bijten Dick Jaspers: niemand zit op play-offs te wachten sport 135 Derde plaats voor Raadtgever/Bonhof Zeeuwse karters in de prijzen jong Ajax speelt twee oefenduels in Zeeland Lindsay Wyatt pakt brons op EK jiujitsu Lokerse en Bolsterlee zegevieren op de Dam Gunst en Van Anrooij rijden in top tien maandag 6 juni 2011 MIDDELBURG Het tandemkoppel Dennis Raadtge- ver en Richard Bonhof heeft nomi natie afgedwongen voor de Para lympics 2012 in Londen. Dat deden ze tijdens een internationale wed strijd in Gipingen (Zwitserland). Er stond voor het tandemduo een tijdrit en een wegwedstrijd op het programma. De tijdrit verliep van af de start vrij dramatisch doordat het achterwiel aanliep. De wegwedstrijd werd zaterdag verreden over een zwaar parkoers. Raadtgever en Bonhof werden knap derde na een solo van zestig kilometer achter een Slovaaks en Italiaans koppel. ENSCHEDE De Zeeuwse karters hebben afgelo pen weekeinde sterk gepresteerd in Enschede, waar de vijfde wed strijd op het programma stond van het NK Karten tot 18 jaar. De kwalificatie werd gewonnen door Ted Monfïls uit Middelburg gevolgd door Tim Leleoux uit Goes en op P3 stond Lorenzo Stolk uit Vlissingen. Ook in de races waren de Zeeuwse karters op dreef. Ted Monfïls won de wedstrijd, voor Tim Leleoiix. Lorenzo Stolk kwam als derde over de finish. Gio- vanno van de Broek uit Vlissingen werd negende. MIDDELBURG Jong Ajax belegt volgende maand opnieuw een trainingskamp in Zee land. De Amsterdamse talenten spelen tijdens hun verblijd dat van 25 tot en met 29 juli duurt, twee oe fenwedstrijden. Het naar de eerste klasse gepromoveerde Goes is op dinsdag 26 juli de tegenstander op sportpark Het Schenge. Twee da gen later oefent Jong Ajax op het veld van Oostkapelle. Wie de tegen stander dan wordt is nog niet dui delijk. De kans is aanwezig dat de Walcherse selectie dan als sparring partner fungeert. Beide duels begin nen om 19.30 uur. MARIBOR Lindsay Wyatt heeft tijdens het Eu ropees kampioenschap jiujitsu in Maribor de bronzen medaille ge wonnen. De Goese sportster won in klasse -70 kilogram de partij om de derde plaats van de Italiaanse Laura Boco met 14-0. Wyatt, die al twee wereldtitels op haar naam heeft staan, trof in de eerste ronde Boco ook al. Die partij won ze ook met 14-0. Vervolgens zette ze de Zweedse Annika Lind- strom met dezelfde cijfers opzij. In de halve finales kwam ze echter net tekort tegen de Fran^aise My- riam Rahali: 12-13. Daardoor was de derde plek het maximaal haalbare. AMSTERDAM Beachvolleyballer Timko Lokerse uit Dishoek heeft samen met zijn vaste partner Bart Bolsterlee het Grand Slam eredivisietoernooi op de Dam in Amsterdam gewonnen. In de finale versloegen zij De Hage naren John Stiekema en Christiaan Varenhorst met 21-16,13-2115-13. In de halve eindstrijd wonnen Lo kerse en Bolsterlee in twee sets van Thijs en Ben van Noorden. In de kwartfinale boekten zij een 2-0-zege op Guido Mopman en Frank van den Outenaar. De eindze ge in het grandslamtoernooi van Amsterdam was de eerste sinds Rotterdam in 2009. MIDDELBURG Bij de Tour de Himmelfart zijn De- nise Gunst en Lindy van Anrooij bij de meisjes onder zestien in het eindklassement in de top tien geëindigd. Gunst werd achtste, op drie seconden gevolgd door Van Anrooy. Bij de vrouwenjunioren was er een 13e plaats voor Marque- rite de Neve. Bij de jongens werd Davy Gunst 17e, Menno Rietveld 38e, Bart-Jan de Vink 43e en Frank Vermue 56e. Timo de Jong is in het laatste crite rium van de meerdaagse in Em- men naar de 3e plaats gesprint. In het eindklassement werd hij 11e. Het was zaterdag flink zweten tijdens de halve marathon van Renesse. Een spons met water zorgde voor de brood nodige verkoeling. foto Ronald den Dekker of nauwelijks kunnen trainen doordat hij de ziekte van Lyme had opgelopen door een teken- beet. Na in Hulst een kilometer ge haast te hebben voor Neal Bouter- se was hij in zijn achtertuin niet te kloppen en won in 36 minuten en 16 seconden. Martijn Schakelaar (Hattem) volgde op meer dan twee minuten. „Ik heb maar niet geprobeerd om bij hem te blijven, want'ik kende zijn reputatie." Pa trick van Nieuwenhuijze (Zonne- maire) maakte het erepodium bij de mannen vol. De Duitse Anne Kopatschek was de snelste bij de vrouwen in 42.25. Ook Leonie Ton (Zierikzee) deed mee maar kende in de aanloop blessureproblemen. „Ik ga het pro beren en misschien moet ik wel wandelen", dekte ze zich van tevo ren al in. Achteraf viel dat alleszins mee met een tweede plaats op twee minuten van de Duitse en een minuutje voorspong op Annet van der Linde (Nisse). door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Het Nederlands kam pioenschap driebanden eredivisie voor teams is gewonnen door Van Donge en de Roo uit Barendrecht. Het was voor de vierde keer op rij dat het team het NK binnensleep te. Vier keer ook werd de nationa le beker gewonnen. Voor wat de play-offs betreft zou het wel eens de laatste keer kun nen zijn, want zowel het team on der aanvoering van Dick Jaspers als teamleider Piet Luck zijn niet meer bereid om play-offs te spe len. Dick Jaspers: „Niemand zit op de play-offs te wachten. Zeker niet als het op deze wijze gaat. We zijn vier dagen aan het biljarten (werk) en er staat geen cent tegenover. Be lachelijk." Piet Luck: „Daar komt bij dat we met acht punten voor sprong op de nummer twee de competitie afsloten, 12 op de num mer 3 en 16 op nummer vier. Dan hoor en verdien je kampioen te zijn. Ik stel voor het te doen net als in het voetbal. De nummer één is kampioen en de nummers twee, drie en vier spelen een play-off voor plaatsing in Europese toer nooien. „Wij schrijven volgend sei zoen onder voorbehoud in voor de competitie. Verandert er niks, dan doen we niet meer mee." Ondanks de bezwaren was het een mooi en druk bezocht biljartfeest in de nieuwe biljartzaal van Dorps huis De Vroone. Ondanks de hitte op zaterdag was iedereen lovend over' de accommodatie. De sectie driebanden van de KNBB, bij mon de van Santos Chocron, hoopt nog vaker een beroep te kunnen doen op de uitbaters en de organisatie. Zaterdag won Van Donge 8c de Roo al met 6-2 van Crystal Kelly en ook al viel de beslissing al vroeg op de slotdag toch werd, als hommage aan het publiek en de organisatie, de wedstrijd gewoon uitgespeeld. Frédéric Caudron en Dick Jaspers maakte er op tafel een prachtige show van die in het voordeel van Caudron eindigde met een gemid delde van 4,545 tegen Jaspers 3.128. Op de andere tafel versloeg Jean van Erp Raymond Ceule- mans voor de tweede keer. Zo kwam het dat Van Erp met team genoot Martin Hom uit Duitsland het gehele toernooi ongeslagen bleef. Van Erp won vier keer en scoorde 1.503 gemiddeld. Van Don ge en de Roo kreeg waar het recht op had: de titel. Na in de competi tie al een paar maatjes te groot te zijn geweest voor de concurrentie bleef die nu ook op grote afstand. De enige ploeg die een beetje in de schaduw kon staan van de kam pioen was de andere finalist Crystal Kelly, maar juist dat team stopt er meer na dit seizoen. Delta moet de fakkel met de komst van Caudron overnemen. Jean van Erp bleef het gehele toernooi ongeslagen, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93