Strik laat Zeeuwen in 341 sport Van der Klooster komt net tekort in sprint ABN AMRO ZEVENHEUVELENLOOP basics. Winst Joziasse in Brabantse Wal maandag 6 juni 2011 HALVE VAN RENESSE Anjolie Engels oppermachtig bij de vrouwen door Sjaak Sinke Een compact peloton op weg naar Wissenkerke. foto Willem Mieras door Wim de Vos wissenkerke - Johnny van der Klooster kan het niet laten. Zodra de coureur uit Lewedorp op de koersfiets zit en de wedstrijd is be gonnen moet hij demarreren. Ten minste, dat vindt Van der Klooster zelf Zo ook zaterdag tijdens de klassieke Ronde van Noord-Beve land. De eerste vluchtpoging en ook de laatste kon op naam van Van der Klooster worden bijge schreven maar uiteindelijk moest hij in de spurt zijn meerdere erken nen in de geroutineerde Belg Bart Vanden Wyngaerd. Tussen de eerste en de laatste ont snappingspoging van Van der Klooster zat meer dan 100 kilome ter maar wat de Zuid-Bevelandse coureur ook deed, het verschil liep nimmer hoger op dan zo'n halve minuut. „En daarom zijn we ook nooit in paniek geraakt. Het tem po was veel te hoog om vooruit te kunnen blijven. Ze bleven steeds in ons gezichtsveld en dus bleef de groep de controle over de wed strijd houden", analyseerde de Bel gische winnaar Vanden Wyngae rd. Opvallend is dat de Zeeuwse vrije klassiekers zoals de Zeeland Clas sic van Heinkenszand en dus ook de Ronde van Noord-Beveland be hoorlijk in trek zijn bij de Bel gische renners. „Dat is te begrij pen, denk ik. Het zijn mooie wed strijden die ons wel liggen en via de mond-tot-mond reclame ko men er steeds meer Belgen op af', aldus Vanden Wyngaerd die sa men met een tiental ploeggenoten naar Wissenkerke was afgereisd. Johnny van der Klooster kreeg za terdag dus niet de ruimte voor een lange ontsnapping. Dat was overi gens eveneens het geval voor Ke vin Gideonse die zijn neus nog al eens aan het venster stak. De voor malige Zeeuw Bas Raas leek meer kans op succes te hebben. Hij be sloot in zijn eentje op avontuur te gaan, reed een voorsprong van bijna 40 seconden bijeen maar zag het jagende peloton toch ook weer langszij komen. Daarna was het opnieuw de beurt aan Johnny van der Klooster die elf man zag aan sluiten met onder meer Vanden Wyngaerd en de Zeeuwen Roelof Tolman (Heinkenszand), Maarten Padmos (Zierikzee) en Sjacoo Mat- thijs (Terneuzen) daarbij. Dit was de beslissende fase en met dat do zijn coureurs zou de Ronde van Noord-Beveland beslist worden. Weer Van der Klooster, nu samen met Vanden Wyngaerd, wilde de spurt tussen de twaalf ontlopen, zette aan, zag later Martin Vrij (winnaar in 2009) nog aansluiten maar moest zich gewonnen geven. Bart Van den Wyngaerd won voor Van der Klooster. renesse - „Het leek me wel leuk om een eerste editie van een wed strijd te winnen", verklaarde Neals Strik uit Baarn, winnaar van de eerste editie van de Halve van Ren esse. Anjolie Engels-Wisse liep een uiterst sterke race en won bij de vrouwen. Ze werd twaalfde over all. Er waren 551 finishers op deze afstand. De startgong, geslagen door wet houder Verseput, was nog niet ge doofd of Neals Strik (37) ging er als een speer vandoor. „Dat ging veel te hard", lieten de volgers Huub van Noorden (Yerseke) en Remy Vasseur (Vlissingen) weten. Huisschilder Strik, die in 2009 in Amsterdam een marathontijd van 2.18 uur had gelopen, was een klas se te sterk en pakte meteen de honderd euro mee van de Vuurto- rensprint. Op het mulle en warme strand met de wind in de rug bouwde hij zijn voorsprong uit tot twee en een halve minuut. In het bos ver speelde hij een flink stuk van zijn voorsprong. „Ik volgde de aanwij zing volgens de pion en ging rechtsaf, maar ik moest daar recht door", vertelde Strik na zijn finish. Vasseur, die Van Noorden op het Rik, Judith en Ester wandelden de halve marathon. strand was gepasseerd, had nu nog maar een achterstand van 45 se conden. Gelukkig voor Strik en de organisatie bleef hij aan de leiding om onder toeziend oog van de ve le toeschouwers op De Zoom de zege binnen te halen in 1 uur 14 minuten en 10 seconden. „Het was behoorlijk zwaar met die wind en dat mulle zand", liet Strik weten, die in de categorie H35 was inge deeld. „Dit was mijn eerste wed strijd na een aantal maanden kuit problemen te hebben gehad", al dus Strik, die in oktober van start gaat in de marathon van Eindho ven. Vasseur, winnaar van de Mara thon Zeeuws Vlaanderen, volgde op een minuut en was daar best te vreden mee: „Ik had even gehoopt dat hij in elkaar zou storten door dat hoge tempo, maar dat gebeur de niet." De derde plaats overall ging naar Huub van Noorden die een pittig weekje achter de rug had. In het begin van de wedstrijd probeerde hij nog bij Strik aan te sluiten: „Dat was niet te doen, hij vertrok echt als een speer." Achter de top drie werd er nog flink gewisseld in de posities. Zo kon Vladimir Lo pes Cardozo (Amstelveen) de vier de plaats wegkapen voor Alwin Vermeulen (Kwadendamme). Maarten Krijnen (Hellevoetsluis) hield thuisloper Arjan Beije (Burgh-Haamstede) achter zich. Anjolie Engels-Wisse is bij de vrou wen op de lange afstanden een klasse apart. Gesteund door haar basissnelheid opgedaan op de 800 en 1500 meter en een geweldige conditie loopt ze alle vrouwen en veel mannen aan gort. Ze finishte uiteindelijk in 1.23.07 nadat ze met de rechterarm omhoog langs het publiek de laatste meters afraffel de. Vannessa Hartman uit Brielle, vooraf als favoriet aangemerkt, gaf zeven minuten toe. Marianne de Kok werd derde. Opvallende deelnemer was BN'er Beau van Erven Dorens die in de omgeving van Burgh-Haamstede een huisje heeft. „Ik loop en zwem hier regelmatig en het leek me wel leuk om hier een keer mee te doen", liet de tv-presentator we ten. Aangezien hij over twee we ken een knieoperatie moet onder gaan had hij flink wat moeite om binnen te komen en deed dat na 2 uur 8 minuten. Het vele publiek vond het prachtig gezien het grote applaus dat hij kreeg. Tommy Staal (Burgh-Haamstede) was een klasse apart op de tien ki lometer. Wekenlang had hij niet E ABN'AMRO ■4 de Gelderlander hoocerheide - Anita Joziasse van AV'56 heeft in Hoogerheide de Brabantse Wal Marathon gewon nen. De hardloopster was de sterk ste van de vrouwen in een tijd van 3 uur en 29 minuten. Joleen Janse van Spado werd tweede in 3.32.31 voor Ingrid IJsebaert uit Hulst die 3.33.35 nodig had. Sjacco Joziasse (Dynamica) finishte bij de man nen net binnen de 3 uur op de vierde plaats overall en tweede bij de masters H35. De marathon werd gewonnen door de Belg Phi lip Vermoens in 2.50.52. Marius Be- suijen (Dynamica) werd achtste en Jos de Hollander (AV'56) negen de. Op de halve marathon was er succes voor Wim van Sparrentak (Dynamica) met de derde plaats overall en tweede master H35 in 1.26.34. Bij de Ladiesrun over 5 ki lometer noteerde Esther Otters- berg (AV'56) de snelste tijd: 23.52. Annemiek van Vossen (Wemeldin- ge) werd de vijfde in 28.56.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 92