sport 31 Zo gevecht met RCS bij toernooi in Spui De Visser naar Zele, Okorley naar RIA W. Nu geniet Koen Sinke wél met volle teugen Beach Soccer Zeeland begint met winst en verlies aan competitie Drie Zeeuwse clubs in de eerste'klasse maandag 6 juni 2011 v.v. G.O.E.S. Door de promotie van Goes heeft Zeeland komend seizoen drie vertegenwoordi gers in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Naast Goes zijn dat VC Vlissin- gen, dat dit seizoen op dat niveau een periodetitel pakte maar in de nacompeti- tie sneuvelde tegen Juliana'31, en Terneuzen. Die ploeg promoveert als kampioen. RCS degradeerde door de nederlaag na drie seizoenen uit de eerste klasse. door Barry van der Hooft goes - De knal die uit de rechter voet van Wouter de Craene kwam had, als het aan de speaker had ge legen, meteen bestraft moeten worden. De man achter de micro foon hamerde er een hele middag op dat er niets mocht worden afge stoken dat voor rook of knallen zorgde, maar de invaller had daar lak aan. Terwijl de blessuretijd al liep, haalde hij vanaf de rand van het strafschopgebied uit voor een technisch perfect schot: 3-1. De pegel sloeg achter de kansloze RCS-doelman Arvid Pieterse te gen het net en deed het sportpark ontploffen. Het scenario dat straf schoppen de beslissing zouden moeten brengen, na de 1-0 in Oost-Souburg en de 2-1-tussen- stand bij de return in Goes, kon meteen de kast in. Want de treffer van De Craene was, met het eind signaal in zicht, beslissend. Dat voelde iedereen bij Goes én bij het - tevergeefs - tegen degradatie vechtende RCS. Na het allerlaatste fluitsignaal la gen vreugde en verdriet heel dicht bij elkaar. Terwijl de spelers van Karakteristiek Goes-RCS 3-1 (1-0). 19. Kyle Doesburg 1 -0, 62. André Siereveld 1-1 (strafschop), 87. Kyle Does burg 2-1, 90+3. Wouter de Craene 3-1. Scheidsrechter: M.J.C. Hermus (Etten-Leur). Rode kaart: 64. Gé- rard de Nooijer (trainer Goes). Ge le kaart: Robin de Pagter, Lionel Fitsch, Lunven Vermeer, Gert Jan van Leiden (allen Goes), Benjamin Verwest en Rafaël Vulin (beiden RCS). Aantal toeschouwers: 1000. 0 Goes: Sven Woikenhauer; Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Shan- RCS als geslagen honden afdro pen, sprongen bij Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte en de afscheid nemende veertiger Shannon Braaf- hart de tranen in de ogen. „Ik kan nu met een heerlijk gevoel weg gaan", vertelde de naar Hoek ver trekkende Vandepitte. „Maar eerst gaan we een mooi feestje bou wen." Lunven Vermeer, die zijn vertrek ook heeft aangekondigd, verbaasde zich kort na de wed strijd vooral over het spel van RCS. „RCS staat toch voor ver zorgd voetbal? Vandaag hebben ze niets anders gedaan dan die bal naar voren knallen. We zeiden het donderdag al tegen elkaar: als wij niet promoveren, hebben we dat alleen aan onszelf te danken. Toch bleef het ook nu weer heel lang spannend, omdat we weer te veel kansen misten. Dat heeft ons in de competitie ook parten gespeeld." Na het missen van het kampioen schap, dat naar Terneuzen ging, kreeg het seizoen van Goes met de promotie toch nog kleur. „Laat ik vooropstellen dat Goes het over twee wedstrijden gezien dik en dik heeft verdiend", bekende trai ner Michel Leonhart na zijn laat ste duel in dienst van de Souburg non Braafhart*(71. Ray Kroon), Trung Tran; Rodi Uranie, Gert Jan van Leiden, Gert Jan Tierie (64. Yves Nyemb); Kyle Doesburg, Lun ven Vermeer (74. Wouter de Crae ne) en Robin de Pagter. RCS: Arvid Pieterse; Yordï Nijlarid, Alfaro Pentury, Yanick Taniwel, Ma- rik Waterman; Roy van der Kaap (65. Luke Eversdijk), André Siere veld (76. Robbie van Iwaarden), Benjamin Verwest; Joey van der Zweep, Remco Felius en Lorenzo de Groot (46. Rafaël Vulin). se club. „Met dit materiaal hebben ze ook meer in de eerste klasse te zoeken dan RCS." Toch had RCS gistermiddag lange tijd zicht op handhaving in de eer ste klasse. Ja, Goes was de betere ploeg, maar wist van een veelvoud aan kansen er slechts één te benut ten. Een onverwachte strafschop, na een duw van Fitsch in de rug van Remco Felius, zette het duel op z'n kop. André Siereveld schoot de ï-i binnen, Goes-trainer Gérard de Nooijer kreeg rood vanwege commentaar op de leiding en zag hoe zijn ploeg het daarna even he lemaal kwijt was. Met een paar wissels werd de druk opgevoerd en dat resulteerde vlak voor tijd in de 2-i. Krachtpatser Kyle Does burg kopte zijn tweede van de middag snoeihard binnen. Daarna zakte RCS definitief door het ijs, na de knal van De Craene. Leon hart: „Hoe vervelend ik het ook vind, het was wél terecht. Goes was completer en meer volwassen dan mijn ploeg." Naast Vandepitte en Vermeer ziet Goes ook Rodi Uranie vertrekken. Braafhart en Serge Berrevoets stop pen. Daar staat de komst van Din- ko Zlovic-Pejcinovic (JVOZ) en Sherief Tawfik (RBC) tegenover. Zaalvoetballer Gaffin de Meza wordt ook aan de eerste selectie toegevoegd. De komende dagen hoopt Goes nog enkele spelers aan de eerste selectie toe te voegen. „Het is jammer dat we een aantal jongens kwijtraken", zei aanvoer der Gert Jan van Leiden. „Ze zijn zowel binnen als buiten het veld belangrijk. Toch denk ik dat wij in de eerste klasse geen slecht figuur zullen slaan. We hebben een goe de ploeg, die de ruimte zal krijgen om te voetballen. Veel ploegen die alleen voor het eigen doel hangen, zullen we niet tegenkomen. Daar hebben we moeite mee, dat heeft iedereen wel kunnen zien." axel - De selectie van zondag-der deklasser Axel zal de komende tien dagen, voor het sluiten van de overschrijvingstermijn op 15 juni, nog met een aantal nieuwe spelers worden aangevuld. Een aantal voetballers, onder wie Jari Vyaene, Jaimy de Visser en Kenneth Okor ley vertrekt, maar de nieuwe trai ner Michel Leonhart is samen met de technische commissie druk be zig om komend seizoen een sterk team op de been te brengen. Dat Vyaene naar Hoek vertrekt, was al langer duidelijk. Keeper Niels Meesen gaat naar AZW, De Visser verkast naar het Belgische door Rudy Boogert YERSEKE - Twee jaar geleden moest Koen Sinke vanaf de kant toekij ken hoe zijn ploeggenoten promo tie naar de derde klasse forceer den. Op de laatste training voor de finale tegen Kruiningen brak Sin ke toen zijn been. Op krukken zag hij zijn ploegmaats van Yerseke naar een 2-1-zege vechten. Natuur lijk was hij onderdeel van het suc ces, maar het écht euforische ge voel ontbrak. Zaterdag was alles anders. Samen met zijn ploeggenoten hoste hij, sprong hij, zong hij, feestte hij. Op de 3-0-uitzege op De Noorman nen van donderdag volgde zater dag een 2-0-thuisoverwinning en keerde Yerseke na tien jaar terug in de tweede klasse. En dit keer le verde Sinke een wezenlijke bijdra ge aan het succes. „Ik was zó gemo tiveerd voor deze nacompetitie." In de 78e minuut zette hij de kroon op het seizoen. Met zijn 'ver keerde' been (links) krulde hij de bal over en achter De Noorman nen-doelman Niels van Alphen. Na de openingstreffer van Michel de Rooij bezegelde die tweede tref fer de promotie van Yerseke en de Zele, Okorley voetbalt komend sei zoen in de derde klasse met RIA W. tégen Axel. De komst van Niels Burm (Terneuzen) naar Axel is al zeker. Daarnaast is de kans aanwe zig dat de jonge RCS-spelers Rob bie van Iwaarden en Lorenzo de Groot met Leonhart meegaan naar Zeeuws-Vlaanderen. Zij hebben morgen een gesprek met de techni sche commissie. De overgang van een derde RCS-speler, de Bel gische spits Kjell Vanderhaeghen, is nagenoeg rond. Daarnaast is ook nog een tweede Belgische speler, die als aanvallende middenvelder uit de voeten kan, in beeld. degradatie van De Noormannen. „Dit is een echt team", onthulde Sinke 'het geheim'. „Meer is het niet. Donderdag in Westkapelle lie pen de spelers van De Noorman nen op elkaar te mopperen, dat zie je bij ons niet." Sinke maakt sinds de winterstop pas weer deel uit van de succesfor matie. De beenbreuk hield hem veel langer dan verwacht aan de kant. „Aan de bovenkant van mijn scheenbeen stak er een stuk me taal uit. Ik kon er niks mee." Met het oog op zijn opleiding tot politieagent wilde hij het risico ver mijden om nóg verder in het fysie ke moeras te zakken. De trainer van het tweede haalde hem echter over een stapje lager zijn balletje te komen trappen. In november vorig jaar maakte hij zijn rentree bij de reserves. En in februari speelde hij zich zelfs razendsnel weer in de basis bij het eerste. Yerseke-De Noormannen 2-0 (1-0). 39. Michel de Rooij 1-0, 78. Koen Sin ke 2-0. Scheidsrechter: R. Collé (Leer dam). Gele kaart: Bart van Steveninck, Elco de Schipper, Michel de Rooij (Yer seke), Sebastiaan van der Welle, Stefan Feleus (De Noormannen). Aantal toe schouwers: 550. door Aector Dooms terneuzen - Beach Soccer Zeeland is de competitie in de eredivisie van het beachsoccer met winst en verlies begonnen. In Maastricht werd er met 6-4 gewonnen van GGN Moves Bergschenhoek. De Zeeuwse voetballers kwamen op een 2-o-voorsprong, maar keken na de tweede periode tegen een 2-4-achterstand aan. Daarna her stelde de Zeeuwse ploeg zich en won uiteindelijk met 6-4. Debu tant Can Kiran scoorde drie keer. De overige doelpunten werden ver deeld onder Ugur Kahveci en Ali en Ibrahim Eryürük. In de tweede wedstrijd ging Beach Soccer Zeeland met geflatteerde 9-4-cijfers onderuit tegen BS Nijnsel/TVE Sport. Beach Soccer Zeeland verzuimde afstand te ne men en werd na de 4-4-tussen- stand door de tegenstander via vlijmscherpe counters op een 6-4- achterstand gezet. Er moesten toen nog meer risico's worden ge nomen. Paal en lat stonden tref fers in de weg. Nijnsel besliste daar na de wedstrijd door doelman Mark van Kouteren tot drie keer toe via stuiterballen kansloos te la ten. De Zeeuwse doelpunten wer den gemaakt door Ali Eryürük en Can Kiran. Zij scoorden beiden twee keer. Veel spelers ontbraken in het team van Beach Soccer Zee land, dat op het Vrijthof met ze ven spelers aantrad. Michiel Standaert van AZW schiet de bal tegen een tegenstander van Zeeland Sport. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 89