Goes ontploft na meeslepend Troostprijsje voor Terneuzense Boys 301 sport VCK treurt na missen promotie NACOMPETITIE Aan het eind van een meeslepend duel maakt Goes alsnog het verschil tegen RCS (3-1). De ploeg promoveert naar de scheidsrechter Hermus gafgistemid- eerste klasse, RCS speelt volgend seizoen een niveau lager. rode, die voor cémrd de Nooijer was. CSV Apeldoorn houdt zicht op lijfsbehoud Promotie voor Sliedrecht en Almkerk dag zeven kaarten. Zes gele en één mm r mmmmmm maandag 6 juni 2011 KOUDEKERKE - Het is de voetballers van VCK niet gelukt om promotie naar de tweede klasse af te dwin gen. De ploeg uit Koudekerke bleef, nadat de uitwedstrijd tegen Zwaluwe met 2-1 was verloren, op eigen veld steken op 0-0. Tegen het einde van de wedstrijd leek de blik van VCK-trainer Nick Corré meer te zeggen dan duizend woorden. Evenals de ruim drie honderd toeschouwers leek ook Corré niet meer te geloven in pro motie naar de tweede klasse. „Na tuurlijk had die goal ook in de laat ste seconde nog kunnen vallen, maar het zat er vanmiddag ge woon niet in", verklaarde de oefen- meester. „Achteraf kun je stellen dat we het in de eerste wedstrijd hadden moeten doen. In dat duel hebben we het laten liggen." De kansen die VCK zaterdagmid dag kreeg, stonden inderdaad in geen enkele verhouding tot de mo gelijkheden die VCK in de uitwed: strijd bij Zwaluwe kreeg. Na een half uur spelen tekende Stefan Wielemaker voor de eerste, en naar later zou blijken ook enige, kans van de Walcherse equipe. Vanaf de eerste minuut was VCK nauwelijks in staat om tot fatsoen lijk voetbal te komen, iets wat op het veld in Koudekerke ook vrij wel onmogelijk leek. „Wij moeten het van goed ver zorgd spel van achteruit hebben", vertelde Corré. „En dat kon abso luut niet. Wellicht hebben we in de uitwedstrijd wel een grotere tik opgelopen dan we hadden kun nen vermoeden", zette Corré een punt achter het seizoen. VCK-Zwaluwe 0-0. Scheidsrechter: H. Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: Stefan Wielemaker, Henk Kesteloo (beiden VCK) en Gijs van de Made (Zwaluwe). Aantal toeschouwers: 325. MIDDELBURG CSV Apeldoorn is nog steeds in de race om lijfsbehoud in de topklas se. De ploeg die het seizoen als nummer dertien van de topklasse beëindigde, rekende in de halve fi nale van de nacompetitie af met Staphorst. Zowel de uit- als thuis wedstrijd werd met 2-0 gewonnen. In de finale van de nacompetitie speelt CSV Apeldoorn op 18 juni op neutraal terrein tegen Mont- foort of Young Boys. Die laatste ploeg schakelde vrijdagavond ver rassend Quick Boys uit MIDDELBURG De zaterdag-tweedeklassers Slie drecht en Almkerk verzekerden zich afgelopen weekend van pro motie naar de eerste klasse. Slie drecht, dat in de eerste;ronde van de nacompetitie te sterk was voor Terneuzense Boys, was over twee duels de meerdere van Drecht- streek (tweemaal 3-1). Almkerk zorgde ervoor dat Schelluinen uit de eerste klasse degradeerde. Na een 0-1-overwinning in Schellui nen eindigde de return in een dui delijke 5-0-overwinning. door Aector Dooms SPUI - Terneuzense Boys won zater dag in Spui voor de derde keer het outdoorsoccertoernooi. Natuurlijk hadden de Terneuzenaren zater dag liever een wedstrijd in de na- competitie om behoud in de eer ste klasse gespeeld. Omdat de Ter neuzenaren in de eerste ronde door Sliedrecht werden uitgescha keld, konden ze alsnog meedoen aan het vijfde outdoorsoccer. Het succesje kon de teleurstelling van de degradatie naar de tweede klasse niet wegnemen. „Dit toer nooi winnen is leuk, maar het maakt het seizoen uiteraard niet goed. Pat we hier staan tekent wel de instelling en de sfeer binnen on ze groep", vond Robert Rijnberg. Naast de verdediger bestond de kern van de Boysselectie uit Marco Faassen, Ruud Hoogesteger, Sjoerd Rijnhout, Evert-Jan van Opdorp, Frank van Kou teren, die nog twij felt of hij zal blijven en doelman Dennis Rijnberg. Terneuzense Boys eindigde met een gelijk aantal (19) punten als Axel op de eerste plaats, maar de zondag-derdeklasser werd tweede op basis van een slechter doelsal do. De derde plaats ging naar Zee land Sport, dat met 2-2 tegen de la tere winnaar gelijk speelde. Rij school Vermeulen, dat samen met Smit Sportprijzen als zaalvoetbal ploeg meedeed, verraste met een 6-5 winst tegen Terneuzense Boys, dat op zijn beurt Axel met 7-4 te rugwees. Axel trad met onder anderen Jari Vyaene, Kenneth Okorley, Marco Plasschaert en doelman Niels Mee- sen aan. De tweede plaats werd ge vierd met het drinken van bier met een rietje uit de beker. Antoi- ne Thoen genoot nog na van zijn treffers tegen Axel. „Niels, ik heb jou toch mooi te pakken geno men." De 42-jarige trainer van AZW, die met zijn club degradeer de naar de derde klasse van het za terdagvoetbal, werd met negen treffers topscorer van zijn ploeg. Ook trainer Mare de Kunder (44) maakte de meeste doelpunten voor Spui. „Als Mare en ik de tops corers zijn, dan klopt er iets niet. Dat zegt veel over het niveau èn dat we nog meekunnen", reageer de Thoen. De Kunder maakte niet teveel ophef over zijn zeven doel punten, maar realiseerde zich wel dat het gebrek aan scorend vermo gen zijn ploeg de das had omge daan. De Terneuzenaar spoelde de kater weg van het verlies in de na- competitie tegen 's Heer Arends- kerke op Hemelvaartsdag, waar door Spui naar de vierde klasse de gradeerde. „Wat een kansen heb ben we daar laten liggen. Ik had ze erin geschopt." Spui wordt geconfronteerd wordt met een leegloop, terwijl de selec tie van AZW juist wordt ver sterkt; „Dat is de omgekeerde we reld", glunderde Thoen. Terwijl de slotwedstrijden op de twee velden aan de gang waren, gaf Levien de Groote (bestuurslid AZW) nog maar eens aan waarom Axel en AZW beter niet kunnen fuseren. „Als de füsiedub er komt, dan moet er 4.800 euro per maand aan rente voor de nieuwe accommoda tie worden opgebracht", had hij be rekend. Sebastian la Grand (Hoede- kenskerke) werd uitgeroepen tot de beste speler. Routinier Tim Lou- wiesse (Smit Sportprijzen) was met achttien doelpunten topsco rer, voor Ruud Hoogesteger met veertien. De negen ploegen waren goed voor 322 doelpunten.Voorzit- ter Jan van Dixhoorn van het out doorsoccer reikte de wisselbeker en een outfit uit aan de winnaars. Drukte voor het doel van RCS. Vanaf links doelman Arvid Pieterse, Rafaël Vulin (wit shirt), Goes-aanvoerder Gert Jan van Leiden (nummer 2). en Reguilio Vandepitte foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88