Korendag betovert weer i6l De Jonge Johannes Straten in Ovezande weer een zeeland in de vorige eeuw VÓL-KOREN Middelburgse succesformule maandag 6 juni 2011 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Linden- bergh. Het thema luidt: streekdrachten. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verha len over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Maar weinig inzenders hadden het bij het ver keerde eind dit keer. Er waren slechts drie lezers met een fout antwoord. De een dacht dat de foto gemaakt was bij Molen De Poel in Nisse, de an der in Sint Philipsland en weer een andere lezer meende de mo len in Borssele te herkennen. De foto is echter genomen op Walche ren. Bij molen de Jonge Johannes in Serooskerke, ook wel bekend on der zijn oude naam: molen De Hoop. Volgens Nel Willeboordse- Vreeke uit Serooskerke hebben de huidige eigenaars (de broers Cal- jouw) de molen de Jonge Johan nes genoemd. Bij de molen is een huis en een restaurant met dezelf de naam gevestigd. Volgens J.L. Pas- senier uit Serooskerke en R. Zacha- riasse uit Biggekerke is dit ook de oorspronkelijk naam van de mo len. „De naam" De Jonge Johannes verwijst vrijwel zeker naar Johan nes Houterman, één van de zonen van de bouwheer van 1835", weet Trees van Assche uit Sas van Gent daar nog aan toe te voegen. „Vroe ger stond de molen op een andere plaats, maar bij een grote restaura tie in 1985 is de molen overge plaatst naar de huidige standplaats en veranderde daardoor van grond- zeiler in beltmolen", meldt zij eveneens. De dansgroep op de voorgrond wordt dóór meerdere le zers herkend als Walacra. „Nadat de molen verplaatst en gerestau reerd was, kwam Walacra voor de feestelijke inwijding naar molen de Hoop", weet Nel Willeboordse- Vreeke ook nog te melden. Kees Stevense heeft nog meer informa tie over de dansgroep: „De Wal- cherse Dans- en Folkloregroep Walacra is opgericht op 12 juni 1978 en bestaat nog steeds. De da mes zijn gekleed in de kleder dracht van het zogenaamde Mid delburgs Ambacht en de heren in de gewone Walcherse mannen- dracht." De waardebonnen gaan naar: Henk Hillebrand uit Middel burg, J. de Ruijscher-de Graaf uit Oostburg en Ineke Ton-Vogel uit Serooskerke. Popkoor BSUR (Be As You Are) uit Breda, een vaste gast op het Middelburgse Vól-koren festival, bracht hits van nu. door René de Dreu Een verdwaalde zwerver met een winkelwagentje heeft in Ovezande de har ten-van veel omstanders veroverd. Met een paar meelijwek kende hondenogen beantwoordde hij zondag de verbaasde blikken van de mensen die hem aanvanke lijk wat achterdochtig aankijken. Hij schudt z'n hoofd en antwoord met betoverende muziek die uit een oud orgeltje in het wagentje klinkt. Dat werkt. Hij krijgt ap plaus en er is iets van vriendschap ontstaan. Begripvol knikkend schuifelt de zwerver verder tussen de duizenden bezoekers die zon dag op het jaarlijkse Ovezandse straatfestival zijn afgekomen. Op een festival kun je vreemde ty pes verwachten en deze zwerver hoort daar bij. Wat echter bijna niemand merkt is dat hij geen mens van vlees en bloed is, maar een aangeklede robot. Tussen het publiek loopt ook de bedenker als verbaasde toeschou wer rond. Zij bestuurt onopval lend op afstand de bewegingen, blikken en handelingen van een machine die blijkbaar harten kan veroveren. Acht theateracts deden Ovezande aan. Een klein aantal daarvan zocht de bezoekers op die langs de kramen en eettentjes sjokten of op de festivalweide de gezelligheid Straatartisten vermaakten in Ovezande met acrobatiek, klunzigheid.... zochten. De meeste acts gaven op verschillende locaties en tijden in het dorp hun voorstellingen. Wie het programmaschema niet kende kon afgaan op de grote samenloop die de acts telkens teweegbrach ten. Acrobatiek, geperfectioneerde klunzigheid, ijzingwekkende stunts en vooral gespeelde on schuld kwamen in allerlei varian ten aan bod. Als het goed uitgevoerd is, kan zelfs de oude Jan Klaassen en Kat rijn poppenkast de allerjongsten nog in hun avonturen meezuigen. Aan die kleintjes was trouwens door de organisatie volop gedacht. Een kleuter popconcert in een mix van theater en muziek door de Poppies leverde een koor van luid keels meeschreeuwende kleuters en peuters op. Ze kregen ondertus sen en ongemerkt een lesje pop genres voorgeschoteld. Muziek speelt traditioneel in het Straatfestival van Ovezande een be langrijke rol. Logisch voor een or ganisatie die 31 jaar geleden begon met Klomppop op Hemelvaatsdag en het straatfestival sinds 1995 op de zondag erna als toetje op de agenda zette.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80