Terneuzen oppeppen' zeeland 115 Lintje voor duizendpoot W Hontenisse 'Roep ze allemaal, net als de Schelde-wuuven' Nieuwbouw Ter Schorre onder de riem SP Hulst in actie tegen sluiting van bibliotheken maandag 6 juni 2011 De mooiste modellen van schepen - de meeste in een schaal van 1 op 50 - stonden uitgestald op tafels of lagen in hun element, in een be schut watertje van de Braakman. Eén scheepsmodel viel onmiddel lijk op, de Shell-tanker Sabrina. Die bleek gemaakt te zijn door Frank de Paauw. Hij kent de maten natuurlijk uit zijn hoofd: 4,8 meter lang, 70 centi meter breed, verzwaard met 200 ki lo lood en - na de tewaterlating - nog eens voorzien van 250 liter wa ter als ballast. Frank heeft het mo del jaren geleden gebouwd, in een boerenschuur bij zijn ouders. „In twee delen, want anders is hij hele maal niet te vervoeren. Om hem te dragen heb je minimaal vier man nodig." Frank is machinist op een sleper bij URS. Hij heeft een passie voor alles wat met scheepvaart te ma ken. Herman Neijt is via een ande re hobby, hengelsport, in de mo delbouw terecht gekomen. „Ik wil de weten hoe ik een voerboot Neijt van modelbouwvereniging Zuid-Zuidwest. foto Mark Neelemans moest maken." Een voerboot voor sportvisserij? „Ja, een bootje waar mee je aas en visdraad onder tak ken van bomen of struiken kunt brengen, zodat je ook daar kunt vissen. Je visdraad blijft anders in de takken hangen." Zo is Herman dus bij Zuid- Zuidwest verzeild geraakt. Hij is door de modelbouw gegre pen. De zeesleper Retriever van offshore-bedrijf Heerema is zijn trots. „Ik ben begonnen met een plank van een bouwmarkt van 25 euro. Die heb ik in latjes verzaagd om de romp te kunnen opbou wen." Alleen dat moet al een ontie gelijk werk zijn geweest. Kees Mul ler kan het zich niet voorstellen dat hij dat ooit zou kunnen, zei hij eerlijk. „Als modelbouwer moet je geduld hebben, een redelijke hob byruimte en een bepaald budget", omschreef Herman kortweg de ei genschappen van een modelbou wer. 'Iedereen bouwt naar zijn eigen kunnen', is het motto van Her man. Wie eenmaal met model bouw bezig is, gaat wel steeds ver der, wijst de praktijk uit. Frank de Paauw pakte zijn model van de zeesleper President Hubert van URS erbij en tilde het stuurhuis op. Een zee aan electronica gaat er onder schuil. Herman: „Alle mo dellen zijn in principe radiogra fisch bestuurbaar en daarin is van alles mogelijk. Niet alleen vooruit en achteruit varen, maar ook de verlichting regelen tot de ankers la ten vieren. Veel schepen hebben een zender met acht kanalen, waarop vijftig functies zijn onder te brengen." Ga er maar aan staan als begin neling. De modelbouwvereni ging realiseert zich dat ook en heeft daarom sinds kort zes ge sponsorde modellen in bezit, waar mee kinderen op shows kunnen varen om hen te verleiden ook mo delbouwer te worden. Met hun ei gen schepen laten de modelbou wers kinderen liever niet spelen. Nee, dan heeft Frank nog wel een geintje voor hen in petto. „Op de President Hubert heb ik bluska- nonnen gezet. Met mooi weer zo als nu is het prachtig om daarmee mensen nat te spuiten." Het jonge tje in Frank komt boven. Pastor Omer Gielliet hangt de ketting om bij de nieuwe dorpsomroepster van Breskens ofwel Bresjes Viswuuf, Suzan Woersma. foto Mark Neelemans door Wilma Valk breskens - „Bresjes is't en Bresjes bluufd "t!", aldus de allereerste dorpsomroepster van Breskens, Su zan Boersma-de Kraker, na haar in stallatie door de 87-jarige pastor Omer Gielliet. De Eerste Vereniging Stads- en Dorpsomroepers Nederland telt nog ruim twintig leden, onder wie slechts drie vrouwen. Reden voor de Bressiaanders om te kie zen voor een vrouwelijke omroep- ster. De naam 'Bresjes viswuuf is via een stemming gekozen. Ruim driehonderd stembiljetten uit de bussen bij de plaatselijke super markten zijn door de jury beke ken. De titel 'Bresjes Viswuuf won glansrijk van de andere kans hebbers, 'Suze van de Sluuze' en 'Kee van de Glacé'. Cees Blaeke uit Sluis, nestor onder de omroepers, introduceerde Su zan. Aan Omer Gielliet was de eer haar de ambtsketting om te han gen. „Roep ze maar allemaal, net als de witte wuuven van de Schel de, roep ze, zegt het voort, zegt het voort!", gaf Gielliet een voor zetje. Suzan gaf gelijk een bewijs van haar meer dan krachtige stem. Een microfoon was niet nodig. „Bressiaanders, ik ben heel blij dat ik jullie viswuuf mag zijn en zal mijn best doen Bresjes overal te promoten." Suzan werkte jaren als visfileerster. Haar eerste taak was de aankondiging van het standwer kerconcours op 3 juli 2011. „Zegt het voort, zegt het voort!" terneuzen - Nieuwbouw van een woonzorgcomplex op het parkeer terrein bij het 'oude' verpleeghuis Ter Schorre aan de Scheldedijk in Temeuzen heeft vertraging opgelo pen. De planning was erop gericht in het eerste kwartaal dit jaar met de werkzaamheden te beginnen, afhankelijk van de procedures. Di recteur Robert de Ridder van wo ningcorporatie Clavis laat desge vraagd weten dat nu op de tweede helft van dit jaar wordt gemikt. De bouw zal al met al achttien maan den duren. door Edy de Witte kloosterzande - Wilfried de Rooze uit Kloosterzande is zater dagavond benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burge meester Jan Frans Mulder speldde hem de koninklijke onderschei ding op tijdens een bijeenkomst van de vrijwilligers van voetbalver eniging Hontenisse. De Rooze (68) kreeg het lintje als blijk van waardering voor de vele verdien sten voor de voetbalclub. Mulder typeerde Wilfried, in het dorp beter bekend als Willy, als de duizendpoot van W Hontenisse. Vorig jaar werd hij voor zijn actie ve bijdrage al benoemd tot erelid. Vanaf 1972 tot 2009 was De Rooze bestuurslid en wedstrijdsecretaris. Mulder: „Daarnaast ontplooide je nog vele andere activiteiten voor jouw clubje". Zo was Willy leider en grensrechter van het eerste en tweede team en leidde hij als club- scheidsrechter vele wedstrijden in goede banen. Voor de KNVB fluit hij tegenwoordig nog wedstrijden in competitieverband. Verder is hij als materiaal- en accommodatiebe heerder en lid van de werkgroep heel wat uurtjes op het voetbal veld te vinden. Als mede-organisa tor van de jaarlijkse jeugdvoetbal- dagen voor de regio sluit De Rooze ook nog altijd de jeugd in zijn voetbalhart. Echtgenote Mag- da werd met een bos bloemen bij de hulde betrokken. Magda en Wilfried de Rooze met lintje en bloemen. foto Mark Neelemans Het woonzorgcomplex dient on der meer ter vervanging van het 'oude' Ter Schorre van de Stich ting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). In Terneuzen is bij win kelcentrum Zuidpolder een nieuw Ter Schorre verrezen. SVRZ heeft het oude complex desondanks in bedrijf gehouden er wil nu in het nieuw te bouwen woonzorgcom plex vier groepshuizen. Verder ko men er huur- en koopappartemen ten. De bedoeling is dat op de plek van het oude' Ter Schorre woonto rens komen. kloosterzande - De SP in Hulst pikt het niet dat de bibliotheken in Vogelwaarde en Kloosterzande gesloten worden. De partij is een handtekeningenactie begonnen. In middels zijn ruim 250 handteke ningen verzameld, meldt SP-voor- zitter Wim Thepass. De actie is volgens hem een succes. „We heb ben nog maar een deel van Kloos terzande gedaan." De bibiotheken verdwijnen om plaats te maken voor mediatheken in basisscholen. Thepass vindt dat geen alternatief Ook voert de SP actie tegen ver plaatsing van de bibliotheek in Den Dullaert in Hulst naar de Hulster binnenstad. „Mensen moe ten dan betalen om te parkeren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79