'Modelboten kunnen Zegen voor Windlust VAARWEEKEND Kees Muller van Multraship steekt modelbouwers hart Belgische mishandeld op feestterrein Toon je talenten op inspiratieavond Bestseller Kimpen te gast in Porgy Bess almanak Tip? redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Harmen van der Werf NIEUW NAMEN - Van te voren had Mario Vermeirssen, één van de or ganisatoren van de Hulsterloofees- ten in Nieuw Namen, er een hard hoofd in. Met Vestrock in Hulst als directe concurrent verwachtte hij zaterdagavond een lage opkomst bij één van de topacts van de Huls- terloofeesten, de TMF-party. Hij heeft ongelijk gekregen, tot zijn op luchting. „Het is ons tweehonderd procent meegevallen." Muziekzender TMF en dus ook de TMF-dj's zijn mateloos populair onder vooral ook Belgische jonge ren. Dat was zaterdagavond te mer ken. „De zaal was uitverkocht met achthonderd man", vertelde Ver meirssen gistermiddag. „Om half één hebben we zelfs een bord 'uit verkocht' aan de tent moeten han gen, omdat het vol was. Bezoekers van Vestrock die bij ons nog naar binnen wilden, hebben we helaas moeten weigeren. Vestrock was af gelopen, toen wij nog doorgingen, tot twee uur 's nachts." Gistermiddag trad de Duitse schla gerzanger Dennie Christian op als sluitstuk van de Hulsterloofeesten. Ook dat optreden trok veel volk. Het is Vermeirssen dus achteraf al leszins meegevallen. Toch wil hij absoluut niet meer een opeensta peling van (muziek) festiviteiten zo als afgelopen dagen in Hulst, met ook nog Graauwrock. „Ik ga ervan- uit dat de gemeente Hulst nu wel actie onderneemt, anders trekken we zelf aan de bel." HOEK - De resultaten van de dorps enquête in Hoek worden woens dag bekend gemaakt in het dorps huis aan het Molenplein. Burge meester Jan Lonink zal reageren. De zaal is open om 19.00 uur, de bijeenkomst begint om 19.30 uur. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst maandag 6 juni 2011 Wethouder Jaap Bos en molenaar Jelle de Grootte heropenen Windlust. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf HOEK - Stellingkorenmolen Wind lust in Hoek kan er weer vele jaren tegen. Jaap Bos, wethouder van Terneuzen, en vrijwillig molenaar Jelle de Groote verrichtten zater dag onder grote belangstelling de heropening. Marien van Manen, predikant van de protestantse ge meente in Hoek, zegende de mo len. „Wat draait hij mooi, je hoort hem bijna niet", stelde een bezoeker vol bewondering vast, nadat Bos en De Groote de wieken in gang had den gezet. Alex de Feijter van graanhandel De Feijter in Sas van Gent was er ook. Zijn overover- grootvader liet de molen bouwen in i856-'57. De Feijters gingen mee met hun tijd en stapten in 1959 over op mechanisch malen. „Tot 1977 zijn we hier gebleven, maar het werd veel te druk met verkeer. We hebben de molen aan de ge meente verkocht en zijn aan het Kanaal Gent-Terneuzen verderge-, gaan." Met pretoogjes haalde De Feijter jeugdherinneringen op. Hij pakte in de molen een touw vast. „Als kind liet ik me daarmee hele maal naar beneden zakken." Het Rijk, de provincie en Terneu zen hebben zo'n 310.000 euro in de restauratie gestoken. HULST HULST door Harmen van der Werf Terneuzen hoeft helemaal niet veel te doen om het water én de scheepvaart terug te krijgen in de bin nenstad. Kees Muller van Multra ship lanceerde zaterdag op het vaarweekend van de Zeeuwse mo delbouwvereniging Zuid-Zuidwest de oplossing. „Geef deze mannen een plekje in de kolk boven de par keergarage bij het stadhuis en het is gewoon geregeld." Herman Neijt uit Philippine, voor zitter van Zuid-Zuidwest, luisterde met genoegen naar het warme pleidooi van Muller. Hij kon er al leen maar mee instemmen. „Maar ja, de gemeente wil het niet." Waarom niet? Penningmeester Frank de Paauw uit Terneuzen gaf het antwoord. „Ze zijn bang dat we het dak van de parkeergarage beschadigen. Onzin natuurlijk, maar we zitten er wel mee." Het klonk ook Muller als een erg ge zocht argument in de oren. De kolk bij het Terneuzense stad huis mag dan voorlopig niet in beeld zijn, modelbouwvereniging Zuid-Zuidwest laat zich niet zo maar uit het veld slaan. Alweer voor het derde achtereenvolgende jaar hield de club zaterdag en zon dag een vaarweekend aan het va kantie-eiland Braakman bij Hoek, waar het beide dagen uitstekend toeven was. Andere modelboot- bouwers weten dat. Uit Den Bosch, Den Haag en België waren ze gekomen. Gisteren rond 01.00 uur is op een feestterrein aan de Stationsweg in Hulst een vrouw mishandeld. De vrouw, 36 jaar en afkomstig uit Bel gië, bevond zich op het terrein toen er bier over haar heen werd gegooid, ze werd geduwd en gesla gen. De vrouw heeft meerdere ver wondingen. Het slachtoffer en de daders zijn bekenden van elkaar. Het Inspiratiecentrum aan de Steenstraat in Hulst houdt morgen vanaf 19.30 uur een inspiratie avond. De bijeenkomst moet een kruising zijn tussen een spiritueel café en een netwerkbijeenkomst. Iedereen krijgt de kans zijn of haar talent te tonen en op anderen over te brengen. Deelname kost één eu ro als bijdrage voor drankjes. TERNEUZEN Na een bezoek aan Naturalis, wilde een echtpaar even een kopje koffie drinken. Ook hadden ze wel zin in een koffiebroodje. De jongeman ach ter de balie wilde met een tang een paar bolussen pakken. Het koppel wilde deze keer echter een soort Deens koffiebroodje. De jongen was verbaasd, want de meesten wezen als ze een koffiebroodje vroegen, naar de bolussen. Even later kwam ook een oma met haar kleinzoon iets drinken. Het jongetje wilde er ook wel iets bij en wees een bolus aan. "Die wil ik graag, zo'n dinodrol." Die kwalificatie van een Zeeuwse bo lus had het duo nog niet eerder ge hoord. De kleine jongen vond het ech ter de normaalse zaak van de wereld en at de dinodrol met smaak op. Frank de Paauw licht het stuurhuis van zijn model van de URS-zeesleper President Hubert op; links voorzitter Herman NIEUWE STELLING Nieuwe stelling op site: Terecht dat de gemeente koophuizen wil opko pen in strijd tegen bevolkingskrimp'. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Schrijver en toneelregisseur Geert Kimpen is morgenavond, dinsdag, te gast in Porgy Bess in Terneu zen. De auteur van onder meer de internationale, mystieke bestseller De Kabbalist is uitgenodigd door stichting FiloSensus die zich richt op de organisatie van filosofisch ge tinte lezingen. Kimpen zal het met name hebben over zijn jongste pu blicatie Rachel, of het mysterie van de liefde. De lezing begint om 19.30 uur. Kaarten 10 euro, bij boekhan del Van de Sande, Porgy Bess en reserveren via www.filosensus.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78