Resultaten kassenproject vallen tegen 16 en 17 Van Boom wil inzicht in aanrijtijden ambulance westkant van Terneuzen 14 en 15 WARMC02 Nieuwe directeur toch optimistisch Zo komen we er ook wel Automobilist (23) uit Hulst rijbewijs kwijt Schenking voor bouw model Multratug 3 Duitser (48) beroofd in Kastanjelaan Nieuwe abonnementsprijzen Dertiende editie van Vól-koren weer succesvol Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf westdorpe - Het nieuwe kassenge- bied bij Westdorpe loopt veel lang zamer vol dan voorzien. Op de kor te termijn heeft dit fmanciële ge volgen voor WarmC02, het be drijf dat de infrastructuur voor de levering van warmte en broeikas gas CO2 al volledig heeft aange legd. Jan Taks, sinds een maand di recteur van WarmC02, blijft toch optimistisch. WarmC02 wordt gedragen door havenschap Zeeland Seaports (80 procent) en kunstmestfabriek Yara (20 procent). Het havenschap stel de zich in 2009 garant voor een in vestering van 65 miljoen euro. De resultaten van WarmC02 vallen echter tegen. Slechts drie kassenbedrijven heb ben zich tot nu toe gevestigd, die 23 hectare hebben bebouwd. Door de minder snelle gronduitgifte heeft WarmC02 vorig jaar een ne gatief resultaat geboekt van 1,36 miljoen euro. Als oorzaak noemt Zeeland Seaports in het jaarverslag Modelboten stelen de show op de Braakman tijdens vaarweekend Maandag 6 juni 2011 2010 de economische crisis in de glastuinbouw. 'WarmC02 zal lan gere tijd aanloopverliezen lijden', staat verder in het verslag. De ver wachting wordt uitgesproken dat de firma in 2011/2012 in liquiditeits problemen komt, dus niet aan de financiële verplichtingen kan vol doen. Marktfinanciering kan niet door de opzet van WarmC02. Zee land Seaports moet waarschijnlijk bijspringen. „In ondernemen zit altijd een ze ker risico", reageert WarmC02-di- recteur Taks. De opzet van het kas- sengebied bij Westdorpe blijft vol gens hem zeer aantrekkelijk. „Wij leggen de energieprijs vast voor vijftien jaar. Met gas heb je die ze kerheid absoluut niet." BioGlas, de ontwikkelaar van de glastuinbouw bij Westdorpe, verwacht voor eind 2011 heel fase één (125 hectare) te hebben vergeven, aldus Frans de Bruijne van Bioglas. Hij denkt niet dat de EHEC-bacteriecrisis roet in het eten zal gooien. Tomaten- en paprikatelers zijn de belangrijkste kandidaten. HOEK - Het is helemaal niet zo rooskleurig gesteld met de aanrijtij den van ambulances in het westen van Terneuzen (onder meer Hoek, Philippine en Biervliet), als het col lege van B en W in februari heeft laten weten. B en W antwoordden op vragen van raadslid Giel van Boom uit Hoek dat de gemiddelde aanrijtijd in 2010 7 minuten en 40 seconden was. Van Boom heeft daar grote twijfels bij. Een gemiddelde aanrijtijd zegt niets over de snelheid waarmee een ambulance in het westen van Terneuzen is, stelt Van Boom in nieuwe raadsvragen. Hij wil daar om inzicht in de ambulanceritten naar de westelijke kanaaloever. De ambulance staat nu in de nieuwe brandweerkazerne aan de Koegors- straat in Terneuzen-Oost. Hét ob stakel voor een snelle aanrijtijd naar het westen is de Sluiskilbrug. Van Boom heeft dat zelf ervaren, schrijft hij in zijn nieuwe raadsvra gen. 'Ondergetekende heeft 29 april rond tien uur 's ochtends, dus geen spits, meer dan twintig minuten op een ambulance moe ten wachten, omdat de brug van Sluiskil openstond.' WESTDORPE - De Graaf Jansfeesten in Westdorpe waren afgeblazen, vanwege vorig jaar uitgedeelde boetes van de warenautoriteit; Westdorpe beleefde zaterdag en zondag toch een druk weekend. Voetbalvereniging Ria W en fanfare Eikels worden Boomen zetten hun schou ders onder een nieuw evenement, de dijkfeesten. Zater dag was er onder meer een rommel- en hobbymarkt en konden liefhebbers bij het Gilde van St. Sebastiaan op de liggende wip schieten. Zondag stelden 25 kunste naars zich voor. Ilse van Langevelde, één van de organi satoren, was tevreden. „Zaterdagochtend om zeven uur was het al druk. Veel Turkse Vlamingen kwamen op de rommelmarkt af." Walter de Vrieze, kantinebeheerder bij het schuttersgilde, was ook content. „We hebben toch wel een twintig, vijfentwintig mensen gehad die een keer wilden schieten." Voor een club met veertig se nior-leden en negen jeugdleden is dat toch aardig wat. Ilse van Langevelde vindt de dijkfeesten voor herhaling vatbaar. „Het is kleinschaliger dan de Graaf Jansfeesten, maar zo komen we er ook wel." foto Mark Neelemans OOSTBURG Een 23-jarige automobilist uit de ge meente Hulst mag voorlopig niet meer zelf achter het stuur van een auto kruipen. De politie betrapte hem in de nacht van vrijdag op za terdag rond 2.40 uur op veel te hard rijden op de Philipsweg bij Oostburg. Op die weg tussen Oost burg en Waterlandkerkje mag ma ximaal 60 kilometer per uur wor den gereden, hij haalde 126 kilome ter per uur. De politie heeft het rij bewijs van de beginnende bestuur der ingevorderd. TERNEUZEN Modelbouwvereniging Zuid-Zuid west kan aan de slag met de bouw van een schaalmodel van de nieuw ste sleper van Multraship, de Mul tratug 3. Kees Muller van het Ter- neuzse sleep- en bergingsbedrijf heeft daarvoor zaterdag 500 euro beschikbaar gesteld bij de opening van het vaarweekend van Zuid- Zuidwest. Hij zegde toe ook te wil len bemiddelen om bouwtekenin gen van scheepswerf Damen te be machtigen. zie ook pagina's 14 en 15 TERNEUZEN In de Kastanjelaan in Terneuzen is in de nacht van zaterdag op zondag tussen 2.25 uur en 2.51 uur een 48- jarige Duitser beroofd en mishan deld. Een man sprak de Duitser aan. Hij vroeg hem hulp voor een vriend die op de grond lag. De Duit ser stopte, waarop plotseling drie of vier andere mannen kwamen aanrennen die hem tegen de grond sloegen. Het slachtoffer raakte ge wond aan zijn elleboog, hand en lip. Zijn mobiele telefoon en porte monnee zijn gestolen. Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. Het nieuwe tarief voor een kwartaalabonnement per automatische incasso bedraagt 74,65. Gezien de veelheid aan abonnementsvormen verwijzen wij u voor het complete tarievenoverzicht naar www.pzc.nl/abonneren. U kunt ook telefonisch contact opnemen met onze lezersservice via 08& 013 9910. De nieuwe tarieven worden ingevoerd per 1 juli 2011 en zijn van toepassing binnen het bestaande verspreidingsgebied conform onze algemene voorwaarden. Wij vertrouwen erop dat abonnees die een machtiging tot automatische incasso hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. Directie PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77