Cup weer mee sport 137 Van den Hooven oppermachtig in benefietwedstrijd Oosterland Gelijkspel voor Westerschouwen All Ready komt tekort en doet stap terug 'Zo sluiten we het seizoen op een leuke manier af' maandag 6 juni 201 '1 door door Klaas Verspoor BRUINISSE - Het telefoontje wat de SV Duiveland zaterdagmorgen kreeg van de regiocommissie, met daarin het verzoek om vooral maar niet te vergeten om de wissel beker mee naar 'Bru' te nemen, bleek feitelijk overbodig. Een bijna compleet Duiveland schreef'het toernooi om de Wereldregio Cup op haar naam en prolongeerde zo haar titel. Duiveland werd evenals vorig jaar de terechte winnaar. De ploeg van trainer Henk Schouten nam het evenement wél serieus, waar ande re ploegen met moeite een repre sentatief elftal op de been bracht. Renesse en Ouwerkerk ontbraken zelfs op de finaledag en ook een visserijtoernooi in de regio gooide roet in het eten. Peter Goedegebuure, voorzitter van de regiocommissie Schou- wen-Duiveland, kreeg de nodige kritiek te verwerken en secretaris Frans Dudok legde al in aanloop naar het toernooi per direct zijn functie neer. De 'eeuwige'discussie over het tijdstip, de sportieve en sociale waarde van het toernooi én de wijze van opzet kwam ook zaterdag weer bovendrijven. Goedegebuure: „We zullen in elk geval wat moeten veranderen, want volgend seizoen zitten we met elf ploegen." „Jammer dat ie dereen niet compleet is. De glans is een beetje van het toernooi af', gaf Duiveland-speler Marcel Zwa ger al voor het laatste duel aan. Toen had zijn ploeg al met o-o-ge- lijkgespeeld tegen DFS. In de twee de wedstrijd volgde Bruse Boys. Dennie le Comte zorgde voor de enige treffer, terwijl Bruse Boys met tien man eindigde. Dimitri Hooftman ging onbesuisd in op Wouter de Jonge en werd uit het veld gestuurd. In het laatste duel won Duiveland eenvoudig van ZSC'62. „Voor ons is het leuk om eens om de eerste vier plaatsen te spelen", gaf trainer Jos Wesdorp aan. Hij zag dat Duiveland door goals van Le Comte en Wouter de Jonge al in het eerste kwartier het verschil maakte. Bruse Boys-aanvoerder Olaf Wil- lemse feliciteerde tijdens de prijs uitreiking winnaar Duiveland. „Als wij ook een keer compleet zijn, winnen wij weer", voegde hij er aan toe. Voorlopig schittert de bokaal in elk geval weer voor een jaar in de prijzenkast van de Oos- terlandse buren. En als het aan Duiveland ligt, dan eigent het zich volgend jaar de wisselbeker defini tief toe door de trilogie te vol tooien. Uitslagen finaledag Wereldregiocup. WIK'57-Mevo 1-0, SKNWK-Brouwers- haven 2-2, Brouwershaven wint na 26 strafschoppen, DZC'09-Zierikzee 2-0. Om de negende plaats: WIK'57-Mevo 6-0. Om de zevende plaats: SKNWK-Zie- rikzee 4-0. Om de vijfde plaats: Brouwersha- ven-DZC'09 3-1. Finalepoule: ZSC'62-Bruse Boys 0-2: Emiel Dorst 0-1, Emiel Dorst 0-2. DFS-Duiveland 0-0. ZSC'62-DFS 2-2: Lennart Padmos 0-1, Robin Provoost 1-1, Robin Provoost 2-1, Vincent Bakker 2-2. Bruse Boys-Duiveland 0-1: Dennie le Comte 0-1 Bruse Boys-DFS 1-0: Mare Bij de Vaate 1-0, Duiveland-ZSC'62 2-0: Den nie le Comte 1-0, Wouter de Jonge 2-0. Eindstand. 1. Duiveland, 2. Bruse Boys, 3. DFS, 4. ZSC'62, 5. Brouwershaven, 6. DZC'09, 7. SKNWK, 8. Zierikzee, 9. WIK'57, 10. Mevo. door Lucien Roelandt OOSTERLAND - Dressuuramazone Emma van den Hooven toonde zich in de benefietwedstrijd van de Rijvereniging Schouwse Ruiters en Fok- en Menvereniging Schou- wen-Duiveland zaterdag in Ooster land oppermachtig met VMF Za- nyo in Z. Eline van Belzen was in de dressuur klasse M met de mer rie Bonita niet te stuiten. Van den Hooven was in de eerste proef van Z een klasse apart. De amazone uit Koudekerke reed de harmonisch bewegende VMF Za- nyo met 69,11 procent met een straatlengte voorsprong naar de ze ge- De pas naar Zi gepromoveerde Jes sica van Belzen uit Arnemuiden eindigde met de veel ffontvormen- de Flemmingh-dochter Zodeste met 62,35 procent als tweede. In de herkansing reed Van den Hooven de Turbo Magie nakome ling met 64,11 procent naar het oranje erelint. Zij bleef daarmee Jeske Bouwman met de Flem- mingh afstammeling Twinckle ruim twee procent voor. Na een prima debuut in Mi vorige week eiste Eline van Belzen met de merrie Bonita in Oosterland al weer een hoofdrol op. In de warm loopronde reed de amazone uit Ar nemuiden de mooi in balans en ritmisch bewegende Tenerife VdL-dochter met 66,66 procent naar een afgetekende zege. Ze zet te daarmee Van den Hooven met de Flemmingh-zoon VMF Barabas op ruim vijf procent. In de herkansing reed Van Belzen de in de uitgestrekte gangen uit blinkende vosmerrie met 64,66 procent naar de zege. Het verschil met de Domburgse Esther Hen driks met de Nikel-nazaat Agar's Sutnik bedroeg slechts drietiende procent. „Bonita is een fijn paard, dat er al tijd voor gaat. Ze toonde af en toe nog wel wat spanning, maar die kon ik er mooi afrijden. Het is pas mijn derde wedstrijd in Mi en we staan al op vier winstpunten. Het loopt dus lekker", vertelde Van Bel zen. Tegen Ellen Briquet met Prinses Shanthi bleek in het L springen geen kruid gewassen. Als eerste starter in de barrage vloog de ama zone uit Vogelwaarde met de Este- ban-dochter als een raket in 38,42 seconden foutloos over het par koers. De Zeeuws-Vlaamse combinatie gooide daarmee voor haar vijftien achtervolgers de deur in het slot. Sandy den Exter stuurde de Lux-zoon Toto in 40,50 seconden naar plaats twee. In de menmarathon enkelspan- paarden brachten de Belg Stijn van Hecke en de mentor van de Zeeuwse aangespannen sport Leo Paauwe uit Nisse de toeschouwers op de banken. Met de Lys de Dar men-zoon Diego besliste Van Hecke de strijd nipt in zijn voor deel. Hij bleef Paauwe tweetiende punt voor. De koetsier uit Moerbeke nam het vaandel over van zijn vader, die vo rige editie op zijn naam schreef „Ik spring ook met Diego, maar het is een echt marathonpaard. Met een ruime galop en zeer wendbaar. Daarmee heb ik het op hindernis met al die poortjes ook gewonnen. Daar was ik net iets sneller dan Leo." door Sven Bakker BURCH-HAAMSTEDE - Na een over winning en een verliespartij op de eerste twee speeldagen in de hoofdklasse van de gemengde dis trictscompetitie, heeft het tennis- team van Westerschouwen een ge lijkspel tegen Yerseke behaald. Thuis op de banen van het tennis park in Burgh-Haamstede speelde het team van Westerschouwen met 3-3 gelijk. Westerschouwen en Yerseke zijn allebei teams die in het 'rechterrij- tje' van de hoofdklasse bivakkeren en punten moeten sprokkelen om ook volgend jaar weer op dit ni veau actief te zijn. Een overwin ning voor de tennissers uit Burgh-Haamstede tegen Yerseke was daarom welkom geweest. Na de 4-2-overwinning op Tiola uit IJ- zendijke op de eerste speeldag en de 6-o-nederlaag tegen De Schelde uit Vlissingen tijdens de tweede speelronde, staat Westerschouwen nu op zeven punten. Tegen Yerseke moest Westerschou wen het met name hebben van de gemengddubbelspelpartijen. Mar leen de Vlieger was daarin goed voor twee overwinningen. De Vlie ger, die tijdens de dikke nederlaag tegen De Schelde ontbrak, was eerst met Jan van der Linden suc cesvol. Met 6-3 en 7-6 zetten De Vliegen en Van der Linden hun tegenstan ders Annémarie Verschuure en Roel Janse opzij. Even later won De Vlieger ook samen met Paul van Burg de wedstrijd tegen die zelfde Verschuure en José de Koe- ijer. Het werd 7-5 6-3. Het derde punt werd binnenge haald door Danielle Dettingmeijer en Paul van Burg, die in drie sets wonnen van Monique de Jonge en De Koeijer: 6-4 3-6 6-2. Zowel het mannen- als vrouwen dubbelspel ging verloren voor de formatie uit Schouwen-Duiveland. Van Burg en Van der Linden wa ren niet opgewassen tegen Jurrie Dhooge en Janse (4-6 3-6), terwijl Annemarie Heijboer en Detting meijer slechts vier games pakte (te gen Jeanette Verschuure en De Jon ge (1-6 3-6). Heijboer en Van der Linden verloren met 1-6 4-6 het derde punt van Verschuure en Dhooge. door JaapJan Ritsema GOES - Al weken was de gevoels temperatuur er al naar en de ne derlaag tegen Scheldevogels beze gelde het lot van All Ready. Ook in de afsluitende korfbalronde kwa men de Schouwse korfballers te kort en was degradatie naar de vierde klasse onvermijdelijk. Schel devogels won met 12-4. Als zo vaak dit seizoen zat het gif aan het begin van de wedstrijd. Na vier minuten spelen zette de 0-2 aan tot een toenemend geloof van All Ready in een wondertje. Schel devogels klungelde wat aan met de verdedigende stellingen van de be zoekers. Nadat dit euvel was ver holpen, zetten de Brabanders de wedstrijd naar hun hand. Daarbij geholpen door het manco dat All Ready al het hele seizoen teistert: de doelpunten vallen maar niet. Aanvoerder Jan-Wilem van Nieu- wenhuijze: „Hoe veelzeggend zijn onze vier doelpunten?!". Het ant woord zat al in zijn vraag opgeslo ten, realiseerde hij zich maar al te goed. Ook in Bergen op Zoom was het een kwestie van tijd dat Schel devogels langszij kwam en afstand nam. Hoe graag All Ready anders wilde geloven, bij rust (7-3) was het een gelopen koers. „Het laatste kwartier hadden we beter op pa pier afkunnen doen", merkte van Nieuwenhuijze gedesillusioneerd op. Feit is dat All Ready volgend seizoen uitkomt in de vierde klas se. „Misschien is dat het beste voor het spelplezier" klonk een verwoe de poging om er van te maken wat er van te maken valt. „Dan kun nen we tenminste af en toe win nen." Scores All Ready: Stefan Peeren 2, Jac- co de Looff en Robert den Oude 1 TOP-korfbalster Nelleke van Belzen ontvangt de bal van vakgenoot Peter van Belzen. foto Orange Pictures/Maurice van Steen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73