61 binnenland Groentescheutc effeweg.nl Spanje en Marokko Taugé en andere spruiten van gekiemde groente lijken nu de bron van de EHEC-besmetting. Noord-Duitse ziekenhuizen hebben moeite alle patiënten een plek te geven. Extra goed ontsmetten uit angst voor EHEC supervoordelige busreizen 22-daagse luxe busreis Spanje en Marokko Kijk op vivivi.effeweg.nlof bel 0529 - 46 96 67 v J maandag 6 juni 2011 EHEC-BACTERIE Advies: vermijd groentescheu ten, maar ook sla, komkom mer en tomaten. Noord-Duitse.ziekenhuizen hebben hun bedden nagenoeg vol met EHEC-patiënten. EU vergadert over noodfonds voor groentetelers. HAMBURG - De minister van Land bouw van de Duitse deelstaat Ne- dersaksen, Gerd Lindemann, heeft gisteren gewaarschuwd geen groen tescheuten meer te eten. „Aan veel van de restaurants waar EHEC is opgedoken werd deze groente gele verd." De minister raadde aan ook toma ten, komkommers en sla voorlopig te blijven vermijden. Vandaag wordt de definitieve uitslag van het onderzoek naar de verdachte groenten bekend. Volgens Lindemann staan achttien verschillende scheutenmengsels, die vaak in salades worden ge bruikt, onder verdenking van be smetting met de EHEC-bacterie. Daaronder zijn naast taugé ook spruiten van broccoli, bonen, erw ten, linzen en radijsjes. De verdachte biologische boerderij leverde vooral aan de horeca en aan reformzaken. Alle producten die het bedrijf op de markt bracht, waaronder verse kruiden, bloe men, fruit en aardappelen, zijn te ruggeroepen. De boerderij, waar ook een personeelslid besmet raak te, is gisteren gesloten. Ziekenhuizen in het noorden van Duitsland kunnen het aantal pa tiënten dat besmet is met de EHEC-bacterie nauwelijks nog aan. De Duitse minister voor Volksgezondheid Daniel Bahr noemde de situatie 'gespannen'. Hij voegde eraan toe dat ziekenhui zen buiten Hamburg en Noord-Duitsland ook patiënten uit het noorden van het land zul len moeten opnemen. Op het UMC Groningen wordt nog geen beroep gedaan. Eerder werd ge meld dat de besmetting mogelijk over het hoogtepunt heen is. Bahr verwierp klachten van patiën ten over gebrekkige zorg scherp. De Duitse gezondheidszorg en~ au toriteiten doen 'al het nodige om door Gerlach Hochstenbach HAMBURG - Patricia van der Werf mijdt al bijna twee weken de ge wraakte groentes. Tomaat, kom kommer, paprika en sla komen bij haar niet op tafel. Dat taugé moge lijk de besmetting heeft veroor zaakt, is nog niet bekend. „Ik ben normaliter helemaal gek op sala des. Dus ik voel me nu erg beperkt in wat ik kan eten." Van der Werf woont sinds zes jaar in Hamburg. Ze volgt het advies van de Duitse overheid dat onver minderd van kracht is: eet geen rauwe groentes en was je handen goed. „Je ziet overal flacons met desinfecteermiddel staan. Veel mensen hebben zelfs hun eigen spuitbusjes bij zich." Ook van Adriana Geurts heeft de angst voor de EHEC-bacterie zich meester gemaakt. Geurts, ge trouwd met een Duitser, woont al dertig jaar in Hamburg. „Hoe erg ik het ook vind voor de groente telers, ik ben heel erg voorzichtig geworden met het eten van groen te. Ik durf geen risico's te nemen. In restaurants is het normaal dat Taugé is een van de mogelijke verspreidingsbronnen van de EHEC-bacterie in Duitsland. je vooraf een salade bestelt. Die staat nu niet op het menu. Vanoch tend kocht ik in de winkel tzatziki, er zat geen komkommer in." De EHEC-crisis is in Noord-Duits- land constant in het nieuws. De Nederlandse Hamburgers volgen de laatste ontwikkelingen op de voet. Het feit dat de Duitse over heid in een vroeg stadium de kom kommer aanwees als mogelijke bron van de dodelijke bacterie viel slecht in Europa. Geurts: „In Duits land vinden ze het fantastisch dat de regering zo open communi ceert en niet in de doofpot stopt.. Nu is de bevolking van begin af aan gewaarschuwd." Vermeld bij boeking de boekcode 212 J en u maakt kans op een stedentrip Dag 1 - Vanaf de verzamelplaats in Nieuw-Dijk rijden we naar ons overnachtingshotel in Frankrijk. Dag 2 - Aankomst in Spaanse badplaats Santa Susanna. Dag 3 - Geniet van een vrije dag of ga mee naar Barcelona. Dag 4 - Via de Costa del Sol rijden we naar Alicante. Dag 5 - Maak een wandeling over de boulevard van Fuengirola. Dag 6 - Bootovertocht en aan komst Marokko, Vanaf nu reist een Nederlands sprekende gids met u mee. Dag 7 - Bekijk Chefchaouen, met de hemelblauwe huizen. Dag 8 - Geniet van Fès, de oudste koningsstad van Marokko. Dag 9 - Kijk uw ogen uit in Erfoud, dé oase van Marokko. Dag 10 - Ga mee met een landrovertour en ervaar een unieke zonsopgang. Dag 11 - Bezoejc de vruchtbare Dadeskloof. Dag 12 - Bekijk de kasbah van Ait Ben Haddou, deze staat op de Wereld- erfgoedijjst van Unesco. Dag 13 - Ontdek de parel van het zuiden: Marrakech. Dag 14 - Maak kennis met het Marokkaanse platteland en ontdek de floklore tijdens de Fantasia El Kasbah show' Dag 15 - Via Casablanca rijden we naar Rabat Dag 16 - Maak een stadstour door de hoofdstad Rabat. - Dag 17 - We nemen afscheid van Marokko en onze gids. In Spanje aangekomen kunt u deelnemen aan de stadsrand rit door Sevilla. Dag 18 - Vertrek richting Madrid. Dag 19 - Vrije dag of ga mee met de dagtocht naar Madrid. Dag 20 - Via Zaragoza rijden we naar Santa Susanna. Dag 21 - Aankomst in ons overnach- tingshotel in Frankrijk; Dag 22 - Laatste dag van deze bijzondere reis. Bij het verzamelpunt kunt u nog deelnemen aan het afscheidsdiner, voordat de service lijn u naar uw opstapplaats brengt. Inclusief: 21 hotelovernachtingen 21 x ontbijt en diner Nederlandssprekende gids dag, 6 t/m 16 Vervoer per Comfort Class touringcar Optioneel: Dagtocht Barcelona 25,- Landrovertour Marokko 30,- Entreegelden Marokko 40,- Fantasia El Kasbah show €35,- Stadsrondrit Sevilla 15,- Dagtocht Madrid 25,- Data en prijzen: Boek nu met de boekcode 2123 en u ontvangt een korting van maar liefst €150,- per persoon!* 26 september: van €1549,-voor1399,- 17 oktober: van €1449,-voor €1299,- Uw voordeel: €150,- Deze actie is alleen geldig voor nieuwe boekingen gemaakt met de boekcode 2123 in de periode van 6 juni tot en met 19 juni. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6