sport 131 gevecht met RCS VCK komt tik uit eerste wedstrijd niet te boven Schrale troost voor Terneuzense Boys Drie Zeeuwse clubs in eerste klasse Karakteristiek maandag 6 juni 2011 Door de promotie van Goes heeft Zeeland komend seizoen drie vertegenwoordigers in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Naast Goes zijn dat VC Vlissingen, dat dit seizoen op dat niveau een periodetitel pakte maar in de nacompetitie sneuvelde tegen Juliana'31, en Temeuzen. Die ploeg promoveert als kampioen. RCS degradeerde door de nederlaag na drie seizoenen uit de eerste klasse. door Barry van der Hooft GOES - De knal die uit de rechter voet van Wouter de Craene kwam had, als het aan de speaker had ge legen, meteen bestraft moeten wor den. De man achter de microfoon hamerde er een hele middag op dat er niets mocht worden afgesto ken dat voor rook of knallen zorg de, maar de invaller had daar lak aan. Terwijl-de blessuretijd al liep, haalde hij vanaf de rand van het strafschopgebied uit voor een tech nisch perfect schot: 3-1. De pegel sloeg achter de kansloze RCS-doelman Arvid Pieterse tegen het net en deed het sportpark ont ploffen. Het scenario dat straf schoppen de beslissing zouden moeten brengen,na de x-o in Oost-Souburg en de 2-1-tussen- stand bij de return in Goes, kon meteen de kast in. Want de treffer van De Craene was, met het eind signaal in zicht, beslissend. Dat voelde iedereen bij Goes én bij het - tevergeefs - tegen degradatie vech tende RCS. Na het-allerlaatste fluitsignaal lagen vreugde en verdriet heel dicht bij elkaar. Terwijl de spelers van RCS als geslagen honden afdropen, sprongen bij Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte en de afscheid nemen de veertiger Shannon Braafhart de tranen in de ogen. „Ik kan nu met een heerlijk gevoel weg gaan", ver telde de naar Hoek vertrekkende Vandepitte. „Maar eerst gaan we een mooi feestje bouwen." Lunven Vermeer, die zijn vertrek ook heeft aangekondigd, verbaasde zich kort na de wedstrijd vooral over het spel van RCS. „RCS staat toch voor verzorgd voetbal? Van daag hebben ze niets anders ge daan dan die bal naar voren knal len. We zeiden het donderdag al te gen elkaar: als wij niet promove ren, hebben we dat alleen aan ons zelf te wijten. Toch bleef het ook nu weer heel lang spannend, om dat we weer te veel kansen misten. Dat heeft ons in de competitie ook parten gespeeld." Na het missen van het kampioen schap, dat naar Terneuzen ging, kreeg het seizoen van Goes met de promotie toch nog kleur. „Laat ik vooropstellen dat Goes het over twee wedstrijden gezien dik en dik heeft verdiend", bekende trainer Michel Leonhart na zijn laatste duel in dienst van de Souburgse club. „Met dit materiaal hebben ze Goes-RCS 3-1 (1 -0). 19. Kyle Doesburg 1 -0, 62. André Siereveld 1-1 (strafschop), 87. Kyle Does burg 2-1, 90+3. Wouter de Craene 3-1Scheidsrechter: M.J.C. Hermus (Etten-Leur). Rode kaart: 64. Gé- rard de Nooijer (trainer Goes). Ge le kaart: Robin de Pagter, Lionel Fitsch, Lunven Vermeer, Gert Jan van Leiden (allen Goes), Benjamin Verwest en Rafaël Vulin (beiden RCS). Aantal toeschouwers: 1000. Goes: Sven Wolkenhauer; Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Shan non Braafhart (71. Ray Kroon), Trung Tran; Rodi Uranie, Gert Jan van Leiden, Gert Jan Tierie (64. Yves Nyemb); Kyle Doesburg, Lun ven Vermeer (74. Wouter de Crae ne) en Robin de Pagter. <g» RCS: Arvid Pieterse; Yordi Nijland, Alfaro Pentury, Yanick Taniwel, Ma- rik Waterman; Roy van der Kaap (65. Luke Eversdijk), André Siere veld (76. Robbie van Iwaarden), Benjamin Verwest; Joey van der Zweep, Remco Felius en Lorenzo de Groot (46. Rafaël Vulin). ook meer in de eerste klasse te zoe ken dan RCS." Toch had RCS gistermiddag lange tijd zicht op handhaving in de eer ste klasse. Ja, Goes was de betere ploeg, maar wist van een veelvoud aan kansen er slechts één te benut ten. Een onverwachte strafschop, na een duw van Fitsch in de rug van Remco Felius, zette het duel op z'n kop. André Siereveld schoot de ï-i binnen, Goes-trainer Gérard de Nooijer kreeg rood vanwege commentaar op de leiding en zag hoe zijn ploeg het daarna even he lemaal kwijt was. Met een paar wis sels werd de druk opgevoerd en dat resulteerde vlak voor tijd in de 2-i. Krachtpatser Kyle Doesburg kopte zijn tweede van de middag hard binnen. Daarna zakte RCS de finitief door het ijs, na de knal van De Craene. Leonhart: „Hoe verve lend ik het ook vind, het was wél terecht. Goes was completer en meer volwassen dan mijn ploeg." Naast Vandepitte en Vermeer ziet Goes ook Rodi Uranie vertrekken. Braafhart en Serge Berrevoets stop pen. Daar staat de komst van Din- ko Zlovic-Pejcinovic (JVOZ) en Sherief Tawfik (RBC) tegenover. Zaalvoetballer Gaffin de Meza wordt ook aan de eerste selectie toegevoegd. De komende dagen hoopt Goes nog enkele spelers aan de eerste selectie toe te voegen. „Het is jammer dat we een aantal jongens kwijtraken", zei aanvoer der Gert Jan van Leiden. „Ze zijn zowel binnen als buiten het veld belangrijk. Toch denk ik dat wij in de eerste klasse geen slecht figuur zullen slaan. We hebben een goede ploeg, die de ruimte zal krijgen om te voetballen. Veel ploegen die al leen voor het eigen doel hangen, zullen we niet tegenkomen. Daar hebben we moeite mee, dat heeft iedereen wel kunnen zien." door Aector Dooms SPUI - Terneuzense Boys won zater dag in Spui voor de derde keer het outdoorsoccertoemooi. Natuurlijk hadden de Terneuzenaren deze dag liever een wedstrijd in de na- competitie voor behoud in de eer ste klasse gespeeld. Omdat de Ter neuzenaren in de eerste ronde door Sliedrecht werden uitgescha keld, konden ze alsnog meedoen aan het vijfde outdoorsoccer. Het succesje in Spui kon de teleur stelling van de degradatie naar de tweede klasse niet wegnemen. „Dit toernooi winnen is leuk, maar het maakt het seizoen uiter aard niet goed. Dat we hier staan tekent wel de instelling en de sfeer binnen onze groep", vond Robert Rijnberg. Naast de verdediger be stond de kern van de Boys-selectie uit Marco Faassen, Ruud Hoogeste- ger, Sjóerd Rijnhout, Evert-Jan van Opdorp, Frank van Kouteren en doelman Dennis Rijnberg. Terneuzense Boys eindigde met hetzelfde aantal punten als Axel (19) op de eerste plaats, maar de zondag-derdeklasser werd tweede op basis van een slechter doelsal do. De derde plaats ging naar Zee land Sport, dat met 2-2 tegen de la tere winnaar gelijkspeelde. Sebastian la Grand van Hoedekens- kerke, dat als vijfde eindigde, werd uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi. Routinier Tim Louwiesse (Smit Sportprijzen) was met achttien doelpunten tops corer, voor Ruud Hoogesteger met veertien. Sebastian la Grand msmmmmm door Ron de Waal KOUDEKERKE - Het is de voetbal lers van VCK niet gelukt om pro motie naar de tweede klasse af te dwingen. De ploeg uit Koudeker- ke bleef, nadat de uitwedstrijd te gen Zwaluwe met 2-1 was verlo ren, op eigen veld steken op 0-0. Tegen het einde van de wedstrijd leek de blik van VCK-trainer Nick Corré meer te zeggen dan dui zend woorden. Evenals de ruim driehonderd toeschouwers leek ook Corré niet meer te geloven in promotie naar de tweede klasse. „Natuurlijk had die goal ook in de laatste seconde nog kunnen val len, maar het zat er vanmiddag ge- woort niet in", verklaarde de oe- fenmeester. Gelatenheid won het gek genoeg van een enorme teleurstelling bij Corré direct na afloop. „De vorige wedstrijd was ik veel teleurgestel- der", biechtte hij op. „Achteraf kan je stellen dat we het daar had den moeten doen. In die wed strijd hebben we het laten liggen." De kansen die VCK zaterdagmid dag op het snikhete sportpark De Stoofwei kreeg, stonden inder daad in geen enkele verhouding tot de mogelijkheden die VCK in de uitwedstrijd bij Zwaluwe kreeg. Na een half uur tekende Ste fan Wielemaker voor de eerste en naar later zou blijken ook de eni ge kans van de Walcherse equipe. Vanaf de eerste minuut was VCK nauwelijks in staat om tot fatsoen lijk voetbal te komen, iets wat op het veld in Koudekerke ook vrij wel onmogelijk leek. „Wij moe ten het van een goed verzorgd spel van achteruit hebben", vertel de Corré. „En dat kon absoluut niet." Toch ging de trainer niet voorbij aan het feit dat zijn ploeg de slag op het middenveld kansloos ver loor. Daardoor moesten de VCK-voetballers de lange bal va ker dan hen lief was hanteren, met als gevolg dat de Koudekerkse spitsen vaak tegen een overmacht van verdedigers stonden. Alleen Stefan Wielemaker kwam voor rust een keer oog-in-oog te staan met keeper Erik Doesburg van Zwaluwe, die met een knappe re flex de 1-0 voorkwam. Ook het eerste kwartier van de tweede helft gaf hetzelfde spel- beeld. Het niveau van de wed strijd zakte zelfs naar een nog be denkelijker niveau. Pas toen VCK fors wat meer risico's ging nemen met een offensiever concept, werd het voor de toeschouwers wat aan trekkelijker. Maar dan wel voor de toeschouwers die het bezoekende Zwaluwe een warm hart toedroe gen. Die ploeg kreeg door het of- fensievere vaatje waaruit VCK noodgedwongen moest tappen, tot driemaal toe de kans om de wedstrijd definitief te beslissen. Invaller Arnold Loomeyer, Bart Martha en Joey Konings verzuim den echter stuk voor stuk om de trekker voor VCK definitief over te halen. Hierdoor bleef de Koude kerkse hoop op een strafschoppen- serie tot aan de laatste seconde in leven. Dat was ijdele hoop, zou luttele momenten later blijken. VCK-Zwaluwe 0-0. Scheidsrechter: H. Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: Stefan Wielemaker, Henk Kesteloo (VCK), Gijs van de Made (Zwaluwe). Aantal toe schouwers: 325. :V tV;-- - k -• Yerseke-speler Arjen de Koeijer (rechts) probeert Tomas Lievense van De Noormannen van de bal te zetten. Op de achtergrond kijken Rody Bakker (links) en Sebastiaan van der Welle toe. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67