zeeland j 15 2.500 euro Middenstand alleen om geld te verdienen' Veel werk reddingboten op zee en Oosterschelde J Zaterdagmiddag kwam er een op roep om een zwemmer te helpen die in de problemen was geraakt. Even was er een oproep om hulp voor het kajuitzeiljacht 'Heineken' dat met motorpech op de Noord zee dobberde. Sea of Art harten als oprechte waardering Automobilist (23) uit Hulst rijbewijs kwijt Vandalen aangehouden Portier geslagen in Vlissingen Duitser (48) beroofd in Kastanjelaan maandag 6 juni 2011 S Hoewel het bij de organisatie van de Renessedag niet alleen draait om geld j verdienen, is de netto opbrengst van circa 2.500 euro voor elk van de drie 1 deelnemende organisaties wel zeer welkom als aanvulling op de kas. „Wij zijn blij met de spontane steun van de middenstand. Dankzij de vele prijzen die de ondernemers gratis ter beschikking stellen, hoeven wij niet zo veel kosten te maken." Jan Neelemans en Ariene van Westen op het podium bij het Rad van Avontuur en een winnares die blij is met een barbecue. foto Ronald den Dekker door Theo Ciele WESTKAPELLE - De reddingstations van de KNRM op Neeltje Jans en in Westkapelle hebben een druk weekeinde achter de rug. Zowel vrijdag als zaterdag moest <A de Uly van Westkapelle twee keer uitrukken. Vrijdag voor een vissers boot met motorproblemen en voor een surfer. Ook de Koopmansdank van sta tion Neeltje Jans was hiervoor op geroepen. De Uly bracht de Hein- eken naar Vlissingen. Vier acties in een weekeinde is vol gens Ander van Rooijen van het reddingsstation Westkapelle toch uitzonderlijk veel. Vanwege de vermissing van een jongetje voor het strand van Neel tje Jans omstreeks 13.00 uur voe ren zaterdagmiddag zowel de Koopmansdank als de Harder van het KNRM-station Neeltje Jans uit. Boten van de strandreddingsbriga- de van Westenschouwen en van Vrouwenpolder ondersteunden de ze zoekactie. Ook werd de hulp van een helikop ter van Koksijde ingeroepen. Voor dat deze helikopter ter plekke was was, vonden de redders van de strandreddingsbrigade het jongetje inmiddels weer terug op het strand en kon het alarm worden ingetrokken. Eerder op deze zaterdag was de Harder uitvaren voor een zwem mer die op de Oosterschelde in nood was gekomen. Het ging in dit geval om een dui ker die in de problemen was geko men ter hoogte van de havenin gang van Burghsluis. Daar was al een duikploeg van de brandweer opgeroepen en er stond een ambu lance gereed, zodat de Harder te rug kon keren. Reddingboot Koopmansdank voer zaterdagmiddag weer uit omdat op de Noordzee een Belgisch jacht met vijf opvarenden in de proble men was geraakt. Aangekomen bij de aangegeven lo catie bleek de Bura uit Brasschaat de hulp niet meer zo nodig te heb ben. De bemanning van de red dingboot Koopmansdank zette voor het jacht een anker uit en af gesproken werd dat de zeilbeman- ning het zelf wel zou klaren bij hoogwater. Toen het echter zo ver was, had den de Belgen toch weer hulp no dig omdat een lijn in de schroef was gekomen. De Koopmansdank heeft de Bura toen opgepikt en vei lig bij de Roompotsluis afgeleverd. De strandreddingbrigade in Vlis singen haalde het afgelopen week einde ook twee zwemmers uit zee die door de aflandige wind en de stroming niet zelf de kust konden bereiken. RENESSE Tijdens het kunstfestival Sea of Art zijn zaterdagavond in Renesse als blijk van waardering kunstenaars harten uitgedeeld aan Jessica Stein, coördinator project Wereldvrou wen. Verder ook aan Medi Mulders voor haar veelzijdige hulp aan an deren; aan Rob van Pelt voor zijn nimmer aflatende vrijwillige inzet; aan Heidi Bakker, die zich op vele manieren inzet voor de samenle ving en aan Greet en Willem Hage, die al jaren met hulpgoederen naar Polen rijden om de mensen daar een beter bestaan te geven. OOSTBURG Een-23-jarige automobilist uit de ge meente Hulst mag voorlopig niet meer zelf achter het stuur van een auto kruipen. De politie betrapte hem in de nacht van vrijdag op za terdag rond 2.40 uur op veel,te hard rijden op de Philipsweg bij Oostburg. Op die weg tussen Oost burg en Waterlandkerkje mag ma ximaal 60 kilometer per uur wor den gereden, hij haalde 126 kilome ter per uur. De politie heeft het rij bewijs van de beginnende bestuur der ingevorderd. ARNEMUIDEN De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag twee jongeman nen van 18 en 20 jaar oud aange houden in Arnemuiden. Rond half een 's nachts kwam bij de politie een melding binnen dat een groep van zes jongens en drie meisjes bezig waren vernielingen aan te richtten op het station. De twee aangehouden jongeren uit Arnemuiden worden verdacht van het vernielen van onder meer een wachthokje. De twee zijn in verze kering gesteld. VLISSINGEN Een 49-jarige Oost- Souburger is za terdagavond in Vlissingen aange houden op verdenking van het mis handelen van een portier bij een horecagelegenheid op de Nieuw- endijk. De 49-jarige man was eerder de toe gang tot de gelegenheid geweigerd omdat hij dronken was. Daarop sloeg hij de portier. Medewerkers van de horecazaak wisten de Sou burger in bedwang te houden tot de politie arriveerde en hem aan hield. TERNEUZEN In de Kastanjelaan in Terneuzen is in de nacht van zaterdag op zondag tussen 2.25 uur en 2.51 uur een 48- jarige Duitser beroofd en mishan deld. Een man sprak de Duitser aan. Hij vroeg hem hulp voor een vriend die op de grond lag. De Duit ser stopte, waarop plotseling drie of vier andere mannen kwamen aanrennen die heni tegen de grond sloegen. Het slachtoffer raakte gewond aan zijn elleboog, hand en lip. Zijn mo biele telefoon en portemonnee zijn gestolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61