sport 137 Derby Tjoba-Fortis in teken van afscheid Swift en Togo verrassen op slotdag TOP Arnemuiden wacht degradatiewedstrijd tegen Heerenveen VELDKORFBAL Doelpuntrijk duel Yerseke pakt eerste punt maandag 6 juni 2011 Mmmaammmmseamm door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Chris van Put nam zaterdag met een doelpuntrijke overwinning af scheid bij Tjoba. Voor de Belgische oefenmeester was het zijn 48e ze ge in 85 optredens met de club uit 's-Heer Hendrikskinderen. Van Put, die na drie seizoenen van wege andere drukke werkzaamhe den stopt, bracht Tjoba in de zaal van de eerste klasse naar de over gangsklasse. Op het veld lukte dat net niet. Twee keer eindigde zijn team als tweede. Zaterdag, op de slotdag van de re guliere competitie, had Tjoba nog zicht op een beslissingsduel om de titel met koploper Rust Roest. Daarvoor moest de Eindhovense formatie verliezen bij VEO, maar dat gebeurde niet. Tjoba had nog de nodige moeite met Fortis. Na rust (13-9) kwam de Souburgse ploeg knap terug tot 13-13. Daarna klampten de Walchenaren aan tot het einde: 20-19. Van Put meende dat in de ople ving van Fortis een stevige hand van de scheidsrechter zat, die bij zonder veel strafworpen en vrije ballen uitdeelde. „Ik tel acht ge schenken voor Fortis - onverdien de stippen en vrije ballen - en maar één voor ons", zei de Belg. „De verhoudingen waren hele maal zoek." De zich profilerende arbiter deel de ook nog drie gele kaarten uit. Bij Tjoba aan Van Put, bij Fortis aan coach Leonard Debbaut en Pa trick Koppejan. „Dan voel je de wedstrijd totaal niet aan", zei Robin Wisse, de an dere coach van Fortis. „Het was een aardige, helemaal niet onspor tieve derby en dan hoef je niet zo je stempel erop te drukken." Na de wedstrijd werd niet alleen Van Put uitgezwaaid. Ook ver schillende basiskrachten kregen een bos bloemen. Johanneke Vleu gel en Esther van Boven stopten, Kristian Huisman liet weten terug te gaan naar Swift. Bij het af scheid van verzorger Ger Koot werd nog het langst stilgestaan. Hij begeleidde de Tjoba-selectie twaalf jaar en maakte vijf hoofd trainers mee. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Dennis Broerse en Patrick de Bruine 3, Kristian Huisman en Esmee Walraven 2, Esther van Boven 1 Scores Fortis: Rens van den Driest, Pa trick Koppejan en Jordy Sleijpen 4, Remco Crucq 3, Niels Bebelaar, Elze Blankenburgh, Demi Mondeel en Joyce Schoonaard. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van Swift gunden zichzelf en schei dend coach Marianne Marinissen een passend slot van de com petitie. De voldoening kwam er. De Middelburgse tweedeklasser speelde één van de betere duels van het seizoen en won van Mer- wede. Ook derdeklasser Togo boekte een zege. Swift-Merwede 16-14: „Het was een mooie revanche na de eerde re nederlaag tegen Merwede", zei Marinissen. De ploeg speelde ver zorgd korfballen in beide vakken. Daarmee kreeg de equipe Merwe de onder de knie. Swift bouwde de aanvallen geduldig op, was tref zeker en won verdiend. Scores Swift: Paul van den Berg 4, El- vera Wattel, Roel Klootwijk en Richard Geldof 3, Sophie Cevaal 2, Geerten van Moolenbroek 1. Ondo-RWA 9-15: In plaats van een mogelijke voorsprong, keek Ondo met rust tegen een 4-6-ach- terstand aan. „Dat was de klasse van RWA", zei interim-coach Wim Allaart. De bezoekers zetten dat kracht bij in het derde kwart van de wedstrijd. Bij de demarra ge naar 4-12 moest de tweedeklas ser uit Sint-Laurens passen. Scores Ondo: Ronald Wisse, Joris Hoogwerf en Annelie Wisse 2, Robbie Mesu, Thomas Mesu en Annemieke Koppelaar 1. Good Luck-Togo 5-11: Na rust (3-3) had Togo letterlijk en figuur lijk de wind in de rug. De Goese Nelleke van Belzen ontvangt de bal van Peter van Belzen. foto Orange Pictures/Maurice van Steen gewonnen door Frank Clausing. foto Ruben Oreel derdeklasser verraste coach Carlo de Waele met deze uitsmijter. To go speelde een puike tweede helft en liet Good Luck geen kans. Aanvoerder Corné van Rooijen nam afscheid. Hij geeft nu voor rang aan zijn maatschappelijke carriere. Scores Togo: Mijke Tahapary 3, Corné van Rooijen en Dennis Boelman 2, A- nouk Hazelaar, Marianne van Bel zen, Marscha van Rooijen en Niek Meerman 1. Nikantes-Seolto 6-6. Scores Seolto: Daisy Verkerk 3, Anniek Reijnierse 2, Timme Provoost 1 Oranje Zwart-Stormvogels 13-7. Scores Stormvogels: Elmar Gabriëlse 3, Linda de Witte, Niek Peene, Kristian Gabriëlse en Loura Kleinepier 1. BURGH-HAAMSTEDE - Het tennis- team van Yerseke heeft na twee nederlagen in de hoofdklasse van de gemengde districtscompetitie een gelijkspel in de wacht gesleept tegen Westerschouwen. In Burgh- Haamstede werd het 3-3. Een over winning was welkom geweest voor Yerseke, dat dit jaar een zwa re strijd voert tegen degradatie. De drie punten werden binnenge haald in het mannen-, vrouwen- en eerste gemengddubbelspel. Bij de mannen waren Jurrie Dhooge en Roel Janse in straight sets de meerdere van Paul van Burg én Jan van der Linden: 6-4 6-3. lea- nette Verschuure en Monique de Jonge stonden slechts vier games af aan Annemarie Heijboer en Danielle Dettingmeijer: 6-1 6-3. Het derde punt kwam op naam van Verschuure en Dhooge, die sa men met 6-1 6-4 van Annemarie Heijboer en Van der Linden won nen. door Roeland van Vliet DORDRECHT - Voor de korfballers van TOP Arnemuiden zit het zwa re seizoen er nog niet op. De jon ge Walchenaren moeten zaterdag nog één keer stevig aan de bak. De Zeeuwse nummer zeven van de overgangsklasse A treedt dan op neutraal terrein aan tegen Heeren veen, de nummer zeven uit de overgangsklasse B. De winnaar van dit beslissingsduel handhaaft zich, de verliezer degradeert naar de eerste klasse. TOP kan prima leven met die be slissingswedstrijd. „Toen we twee maanden geleden aan de tweede helft van de veldcompetitie begon nen, hoopten we op zo'n extra duel", zei trainer Edwin Coppool- se. „Je kunt zeggen dat we onze doelstelling gehaald hebben." Het Walcherse achttal stond begin april nog troosteloos achtste en laatste. De debutant op het derde niveau van Nederland had in de eerste zeven wedstrijden slechts twee punten gepakt en stond er drie achter op de rest. Toen spra ken de rood-witten de wens uit één plaats te stijgen en directe de gradatie te ontlopen. Van dat suc ces verzekerden ze zich al in de voorlaatste speelronde. Zaterdag had TOP zelfs nog op de veilige zesde plek kunnen uitkomen, maar daar werkten tegenstander Oranje Wit én concurrent IJsselvo- gels niet aan mee. „We hebben het niet vandaag la ten liggen", zei Coppoolse na de 17-14-nederlaag. „Als we de beslis singswedstrijd hadden willen voor komen, dan hadden we geen pun ten moeten verspelen tegen HKC en Ilsselvogels. Tegen die wat min dere ploegen waren we wat min der scherp. Ploegen die om de titel meededen, hebben we daarente gen het vuur na aan de schenen kunnen leggen." Ook tegen nummer twee Oranje Wit had TOP zaterdagmiddag kan sen op een punt of zelfs de zege. Na zeventig minuten hard werken kwam de ploeg echter net iets te kort. Oranje Wit beschikte over meer lengte onder de korf- de lan ge mannen Corné Bezemer en Peter van Belzen troffen nog lange re opponenten - en kon daardoor in beide vakken lange aanvallen opzetten. Het was steeds wachten op het Dordtse doelpunt. TOP zet te daar, ondanks de hitte, uiterst ef fectief spel tegenover. Met name Corné Bezemer en Nelleke van Belzen hadden maar weinig scho ten nodig voor fraaie doelpunten- series. Opmerkelijk was dat beide ploe gen tussen de vijftiende en de 35e minuut bijna niks Heten zien. Na de snelle 4-4 stokte het bij zowel Oranje Wit als TOP. Bij de Arne- muidenaren kwam dat doordat Jeanine Marijs en Leon van Belzen hun niveau niet haalden. Hun aan- valsspel was te statisch en ze scho ten op de verkeerde momenten. Het geloof was even helemaal weg. Het was dat de verdediging nog stond als een huis. Daardoor was de achterstand bij rust slechts 6-4. Kort na rust, bij 8-4, kwam Rem co Bezemer erin voor Leon van Belzen. Dankzij de beweeglijke korfballer van TOP Ai begon het weer te lopen en kwam de hoop op een goed resultaat bij het hele team weer terug. Via 10-9 werd het zelf 12-12 door een rake door loopbal de sterk spelende Anita de Ridder. Maar de thuisploeg raakte niet van de wijs en liep weer soe verein uit naar 17-14. „Als Wij aan haakten, schoten zij er gelijk weer twee in", zei Coppoolse. „Dat was knap van hen." Dat TOP uiteindelijk in de tweede helft nog tien keer scoorde, stem de de trainer optimistisch. „Als we in de beslissingswedstrijd net zo spelen als na rust, hebben we ze ker een kans." Scores TOP: Corné Bezemer en Anita de Ridder 4, Neiieke van Belzen 3, Jeani ne Marijs 2, Peter van Belzen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55