361 sport Eversdijk wint in Lewedorp Clausing en Bauer aansprekende winnaars van Kapelle Open Winst en verlies Beach Soccer maartdag 6 juni 2011 mmmsss door Wim de Vos LEWEDORP - De rensters van Rabo Lady Force zaten er zaterdag hele maal doorheen, zeiden ze na af loop van de Ronde van Lewe dorp. Desondanks slaagden ze er in om de wedstrijd geheel naar hun hand te zetten. Het resultaat: een compleet Rabo-podium. An ne Eversdijk won door haar mede- vluchtster Linda Klein te kloppen, waarna Joukje Braam de spurt van de achtervolgsters won. Het was een mooie huldiging in het warme Lewedorp. Eversdijk, Klein en Braam bezetten de po diumtreetjes en de rest van de ploeg stond er luid applaudise- rend omheen. „We hebben geluk kig al een paar overwinningen be haald, maar zeker hier in onze ei gen provincie waren we er op uit om een zege te pakken", zei Evers dijk. „Dat waren we als ploeg bo vendien min of meer verplicht. We waren zo sterk vertegenwoor- digd dat het niet mis kon gaan." In de aanloop naar de finale werden Christel Janssen (Biggeker- ke) en Joukje Braam vooruit ge stuurd om kwartier te maken. „Het leek wel of we een halve dag vooruit hebben gereden. Ik zat dan ook helemaal kapot", ver klaarde Braam. Toen met nog zo'n tien kilometer te rijden de twee werden teruggepakt, flitsten Anne Eversdijk (Kapelle) en Lin da Klein (Dorst) er meteen van door. Ze grepen een voorsprong en de rest was geklopt. Eversdijk: „Maar ik begon er ook helemaal door te zitten! Het had niet veel langer moeten duren. We bleven vooruit en mijn eerste zege doet me uiteraard deugd. Voor ons was het meest belangrijke dat er ie mand van onze ploeg won en dat is gelukt." Bij de junioren won Kees van Noppen uit Ridderkerk. Jordy Ta len uit Spijkenisse zegevierde bij de nieuwelingen. Ivar Moeleker uit Yerseke werd verdienstelijke tweede. TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland is de competitie in de eredivisie met winst en verlies begonnen. In Maastricht werd er met 6-4 ge wonnen van GGN Moves Berg- schenhoek. Debutant Can Kiran scoorde drie keer. De overige doel punten werden verdeeld onder Ugur Kahveci en Ali en Ibrahim Eryürük. In de tweede wedstrijd ging de Zeeuws-Vlaamse formatie met 9-4 onderuit tegen BS Nijnsel/TVE Sport. Beach-Soccer Zeeland ver zuimde afstand te nemen en werd na de 4-4-tussenstand door de te genstander via vlijmscherpe coun ters op een 6-4-achterstand gezet. Er moesten toen nog meer risico's worden genomen. Nijnsel besliste daarna de wedstrijd door doelman Mark van Kouteren tot drie keer toe via stuiterballen kansloos te la ten. De Zeeuwse doelpunten wer den gemaakt door Ali Eryürük (2) en Can Kiran (2). door Sven Bakker KAPELLE - Het Accon AVM Kapelle Open is gewonnen door Frank Clausing. De als eerste geplaatste Wemeldinger won in de finale van de 2-categorie bij de mannen in straight sets van de als tweede ingeschaalde Wouter Adriaansen. Het werd 6-2 6-3. Clausing, één van de beste tennis sers van Zeeland, werd daarmee de eerste winnaar van de 2-catego rie in Kapelle. De categorie stond dit jaar voor het eerst op het pro gramma. Het Kapelle Open kenmerkte zich in de voorbijgaande jaren al door schema's in de 3-categorie met ster ke spelers op te vullen en trok die lijn dit jaar door met tien spelers die streden om de titel in de twee de categorie. Het had overigens niet veel gescheeld of Frank Clau sing had niet eens in de finale ge staan. In de halve eindstrijd keerde hij net op tijd het tij tegen Jeroen Alliët, die na een 6-4-winst in de eerste set en 5-5 in de tweede set nog maar één game pakte tegen Clausing. Alliët, die dit voorjaar kampioen werd met Drive uit Sas van Gent in de landelijke eerste klasse, slaag de er ook al net niet in de eind strijd te bereiken van de 3-catego rie. Pas in de tiebreak van de derde set capituleerde Alliët tegen Wou ter Adriaansen, die in de finale uit eindelijk met 6-3 6-2 van Marlon van Loo won. Naast Frank Clausing kreeg het Ac con AVM Kapelle Open in Silvana Bauer een andere bekende Zeeuw se winnaar in de 2-categorie. De als eerste geplaatste Bevelandse versloeg in de vrouwenfinale de net vanuit de Verenigde Staten 'te ruggekeerde Frederique van de Vel de met 7-6 en 6-2. Er werd in Kapelle ook gedubbeld in de tweede categorie. Bij de man nen wonnen Harold Schipper en Dylan Blackman de laatste partij in twee sets van Wouter Adriaan sen en Koen van den Berge: 6-4 en 7-6. In het gemengddubbelspel 2 gingen Frederique van de Velde en Gijs Kerremans er met de zege vandoor. Een categorie lager, in de 3, waren er titels voor Rogier van Housselt en Harold Schipper (man- nendubbelspel), Jeantien van den Dries en Marjan Ganseman (vrou wendubbelspel) en diezelfde Gan seman en Brian Dijkstra (ge mengddubbelspel). Mandy Wolfert toonde zich de beste in de derde categorie bij de vrouwen. Ze rekende in de finale af met Laurelle van Tilburg: 6-4 6-1. Het eerste 2-schema in Kapelle wordt J*a jv Fortis-korfballer Jordy Sleijpen (links) en Tjoba-aanvoerder Dirk-Jan Westmaas lopen tegen elkaar op in de Zeeuwse derby in de eerste klasse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54