301 sport Goes ontploft na meeslepend DeUNh.omannentel Nu geniet Sink® wél met volle teugen Maltha sterk in Z1 NACOMPETITIE Aan het eind van een meeslepend duel maakt Goes het verschil tegen RCS (3-1). De ploeg promoveert naar de eerste klasse. maandag 6 juni 2011 door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Brigitte Maltha was gisteren in de dressuur- wedstrijd van de Stichting Hippi sche Sport Zeeland in Zi, bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joost- land, de beste. De amazone uit Terneuzen reed de ruin Zidane in de warmloop ronde met 64,41 procent naar een afgetekende overwinning. Ze sloeg daarmee een gat van bijna vier pro cent met de Vlissingse Jose Dinge- manse met de Jazz-dochter Vale rie. Ook in de herkansing stuurde Maltha de Rubiquil-zoon met 62,64 procent naar een nipte over winning. Het verschil met Katja de Groes uit Vrouwenpolder met de Farringtonzoon ~-Uriant bedroeg slechts driötiende procent. In de klasse Mi greep Lavina Dijs- tra in de eerste manche met Iris het oranje erelint. De amazone uit Vlissingen liet met de donkerbrui ne merrie de teller oplopen tot 66 procent. Marieke Schnebeli werd met de ruin Jerom's Sensation met 64,33 procent tweede stek op. In de tweede manche werd de overwinning een prooi voor de in de eerste manche als vierde geëin digde Sharon de Kok met de ruin Ultimo. Het onlangs van de pony's naar de paarden overgestapte vijf tienjarige talent uit Nieuw- en Sint Joosland scoorde met de Krack C-zoon 66,33 procent. Zij liet daarmee de Vlissingse Jahnita jonkman met de Rubiquil-dochter Rubiquilio Wish bijna twee pro cent achter zich. Martin de Kroo eiste in Li in beide manches verrassend de overwin ning op. De thuisrijder kwam met de springgerichte gefokte ruin Qua- jong in de eerste proef uit op 64,33 procent. Kort daar achter zat de Yersekse Mellanny van de Plasse met de Fries Sterre P (63,66 pro cent). In de herkansing stuurde de op revanche beluste Van de Plasse de Tjesse-nazaat naar 64 procent. Dat was een fractie te weinig om De Kroo met de Guinar-zoon van de tweede overwinning op rij af te houden. ppaaMRggaHPR 7 Scheidsrechter Hermus gaf gisteren zeven kaarten. Zes gele en één rode, die voor Co es-trainer G érard de Nooijer was. yerseke - Na de futloze prestatie twee dagen eerder op eigen veld kwam De Noormannen zaterdag in Yerseke aanzienlijk beter voor de dag. Met name in het eerste kwart van de wedstrijd lagen er kansén om de opgelopen averij (3-0-verlies) te herstellen, maar de finishing touch ontbrak. En dat was niet de eerste keer dit seizoen, constateerde aanvoerder Mark Minderhoud. „Het is wel va ker 'net niet' geweest. We creëer den vandaag weer kansen, maar ze gaan net naast (Tomas Lievense) of op de lat (Minderhoud). Toen Yerseke vlak voor rust scoorde, knapte er iets." Na één seizoen tweede klasse keert De Noormannen daarom te rug naar de derde klasse. „Nieuwe ronde, nieuwe kansen", zei Min derhoud. „Achteraf moeten we misschien nog blij zijn dat we de nacompetitie hebben gehaald. In de winterstop stonden we 'klem' onderaan." door Rudy Boogert yerseke - Twee jaar geleden moest Koen Sinke vanaf de kant toekijken hoe zijn ploeggenoten promotie naar de derde klasse forceerden. Op de laatste training voor de finale te gen Kruiningen brak Sinke toen zijn been. Op krukken zag hij zijn ploegmaats naar een 2-1-zege vech ten. Natuurlijk was hij onderdeel van het succes, maar het écht eufo rische gevoel ontbrak. Zaterdag was alles anders. Samen met zijn ploeggenoten hoste hij, sprong hij, zong hij, feestte hij. Op de 3-0-uitzege op De Noormannen van donderdag volgde zaterdag een 2-0-thuisoverwinning en keerde Yerseke na tien jaar terug in de tweede klasse. En dit keer leverde Sinke een wezenlijke bijdrage aan het succes. „Ik was zó gemotiyeerd voor deze nacompetitie." In de 78e minuut zette hij de kroon op het seizoen. Met zijn 'verkeerde' been (links) krulde hij de bal over en achter De Noormannen-doel man Niels van Alphen. Na de ope ningstreffer van Michel de Rooij (na een verre ingooi van specialist Elco de Schipper) bezegelde die tweede treffer de promotie van Yer seke en de degradatie van De Noor mannen. „Dit is een echt team", onthulde Sinke 'het geheim'. „Meer is het niet. Donderdag in Westkapelle lie pen de spelers van De Noorman nen op elkaar te mopperen, dat zie je bij ons niet. Vandaag hadden we het in de eerste twintig minuten moeilijk, maar dan mopperen we niet, dan gaan we juist harder voor elkaar werken." Sinke maakt sinds de winterstop pas weer deel uit van de succesfor matie. De beenbreuk hield hem veel langer dan verwacht aan de kant. „Aan de bovenkant van mijn scheenbeen stak er een stuk metaal uit. Ik kon er niks mee. Ja, alleen een beetje wielrennen. Aan het be gin van dit seizoen wilde ik stop pen met voetballen." Met het oog op zijn opleiding tot politie wilde hij het risico vermij den om nóg verder in het fysieke moeras te zakken. De trainer van het tweede haalde hem echter over een stapje lager zijn balletje te ko men trappen. In november vorig jaar maakte hij zijn rentree bij de re serves. En in februari speelde hij zich zelfs razendsnel weer in de ba sis bij het eerste. Met Sinke op rechts en Rody Bak ker op links heeft trainer Jaimy van Bloppoel twee ijzervreters tot zijn beschikking. Ze voeden de spitsen Michel de Rooij en Arjen de Koe- ijer (zaterdag opvallend door een lob vanuit de middencirkel op de paal) of ze scoren zelf; deze nacom petitie allebei drie keer. Defensief vervullen de routiniers Bart van Ste- veninck (vrije man achterin) en El- co de Schipper (vóór de defensie) een leidersrol. Maar ook aanvallend zijn Van Steve- ninck en De Schipper levensgevaar lijk. Alle spelhervattingen (in gooien en vrije trappen) gaan van De Schipper op het hoofd van Van Steveninck. Ook zaterdag leverde dat weer een doelpunt op, maar vol gend seizoen zal daarin meer varia tie nodig zijn om ook de tweede klassers in de luren te leggen. Dat is Van Bloppoel wel toever trouwd. In drie seizoenen Yerseke heeft hij de ploeg aanzienlijk ver jongd en door twee nacompetitie- promoties van de vierde naar de tweede klasse geloodst. In zijn vier de seizoen gaat hij voor handha ving. Hij zal daarbij wel een nieuwe keeper moeten inwerken, want Ra mon Boone zette er zaterdag (met een publieks wissel) na dertien jaar een punt achter. Yerseke-De Noormannen 2-0 (1-0). 39. Michel de Rooij 1-0, 78. Koen Sinke 2-0. Scheidsrechter. R. Collé (Leerdam). Gele kaart: Bart van Steveninck, Elco de Schip per, Michel de Rooij (Yerseke), Sebastiaan van der Welle, Stefan Feleus (De Noor mannen). Aantal toeschouwers: 550. Drukte voor het doel van RCS. Vanaf links doelman Arvid Pieterse, Rafaël Vulin (wit shirt), Goes-aanvoerder Gert Jan van Leiden en Reguillo Vandepitte (nummer 2). foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48