tienduizenden Bach, Bach en het Zeeuws- Vlaamse volkslied zeeland 117 dag vol theater agenda Podiumplaats Delta Brass Zeeland Startpakket met SIM-kaart voor: maandag 6 juni 2011 foto Ruben Oreel door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Platte schoenen en hier en daar zelfs iemand die een krukje met zich meesleepte: het korenminnend publiek had zich goed voorbereid, op de dertiende editie van Vól-koren in Middel burg. Maar liefst 49 koren lieten hun stem horen op meer dan twintig locaties, verspreid over Middel burg. Op de zonnige zaterdag telde de organisatie zo'n 20.000 bezoe kers, die met het schema van op tredens in de hand de stad door trokken. Zondag waren het er zo'n 15.000 minder; nog altijd een in drukwekkend aantal. Vól-koren is voor de bezoekers niet alleen een gelegenheid om de grote variëteit aan koren te ontdek ken, van gospel en klassiek tot pop en shanty. Het is daarnaast, ook voor de inwoners van Middelburg zelf, een kans om de stad beter te leren kennen. Om eens een galerie in te lopen, de mooie interieurs en akoestiek van kerken te ontdekken en rond te dwalen over het Abdij complex. Hoewel er ook bezoekers waren die op een van de locaties een mooi plaatsje zochten om de koren aan zich voorbij te zien trek ken. Het festival begon om 13 uur en werd om 16.46 met een geza menlijk optreden afgesloten. De dertiende editie van het festi val heeft eens te meer zijn be staansrecht bewezen. Trots maakte de organisatie dan ook bekend dat de formule navolging heeft gekre gen in het Belgische Aarschot, dat zondag 11 september zijn eerste ko rendag houdt. door Jeanette Vergouwen Het ensemble Arco Bale- no bestaat uit solisten die op verantwoorde wijze Bach vertolken. De musici Peter Verhoyen (fluit), Dirk Lievens en Ann-Sofie Vande Ginste (viool), Kaat De Cock (alt viool), Stefaan Craeynest (cello), Jan Verheye (contrabas) en Guy Penson (klavecimbel) waagden zich aan een prestigieus program ma met drie bekende composities van Bach: een Triosonate en twee orkestwerken. In deze werken fun geerden de vier strijkers als orkest. Alle stoelen waren bezet en er moesten er zelfs bijgezet worden. Een bewijs van de saamhorigheid van de Waterlanders. Het concert begon met de Triosonate uit Das Musikalisches Opfer voor fluit, viool, cello en klavecimbel. Het was even wennen aan de klank en het leek of de ruimte eigenlijk te klein was. De cello klonk erg over heersend en er waren ook enkele Meer agendanieuws op de website van deze krant. PODIUM Goes Als try-out voor zijn show op Pinkpop - zaterdag - treedt de bekende Nederland se band De Staat op. 't Beest, 20.30 uur MUZIEK Krekenlandfestival Werken van J.S. Bach. Door Ensemble Arco Baleno. Gehoord zondag 5 juni in de Dorpskerk van Waterlandkerkje. onzuiverheden in het Largo. In het Allegro kwam het koninklijk thema goed uit. Het andante had mijns inziens iets ingetogener ge speeld mogen worden, maar de fi nale klonk levendig en dansant. In het vijfde Brandenburgs Concer to werd de juiste balans gevonden. De Italiaanse invloed werd goed weergegeven en het karakter van het concerto grosso, met drie solis ten en strijkers, kwam goed uit. De cadens aan het einde van het Allegro werd op indrukwekkende wijze vertolkt door klavecinist Penson, een echt staaltje van tech niek want het ritme is alles behal ve eenvoudig. Lekker obsederend klonk de begeleidende partij (lin kerhand klavecinist) tegen de mooie zangerige melodielijnen van de solo-instrumenten. De fti- gatisch geschreven Franse Gigue van de finale kreeg een vlotte in vulling. Hoogtepunt van het concert was de vertolking van de tweede Suite in h van Bach met een Franse Ou verture waarin de fugatische passa ges zuiver en fijn werden gebracht. De reeks van zes dansen werd (met iets te lange tussenposen) goed gespeeld met behoud van de typische karakteristieken. Soms iets te strak in de maat en wat vier kant. De Sarabande klonk lieflijk en werd losser en met gevoel ver tolkt, de razend moeilijke Badine- rie was een huzarenstukje. Deze 'losse babbel', kreeg een vlotte en geestige invulling. De musici had den nog een verrassing voor het publiek. Als toegift werd een arran gement van het Zeeuws-Vlaamse Volkslied gespeeld en de aanwezi gen zongen met veel plezier mee. DRACHTEN - Delta Brass Zeeland heeft zaterdag een bronzen plak ge haald op het open Nederlands Brassband Kampioenschap Euro- brass in Drachten. Onder leiding van haar Belgische dirigent Luc Vertommen haalde de brassband in de B-groep 89 punten, in een veld van negen deelnemers. Alleen kampioen Oefening en Uitspan ning uit Wijk en Aalburg (93 pun ten) en Heman uit het Groningse Zuidwolde (91 punten) scoorden hoger. Het was de eerste keer dat Delta Brass deelnam aan Eurobrass, waar behalve Nederlandse brass bands bands uit Engeland, de Vere nigde Staten, Duitsland en België zijn vertegenwoordigd. Naast de keuze voor verrassende straattheateracts wist de organisa tie met optredens van jonge talen ten in het witte kerkje weer een nieuw element aan de programme ring toe te voegen. Door de keuze voor luistermuziek lijkt daarmee een vergeten monument een nieu we toekomst te hebben. Het lever de al vroeg bezoekers op en het kerkje zat bomvol bij het optreden van het folktrio Awkward I in de vroege middag. Twee singer-songwriters - Boog aard en Saint Helena Dove - trap ten ook halverwege de middag af voor activiteiten op het groene fes tivalterrein en in de twee festival tenten. Dat twee sjofel geklede he ren ondertussen in de massa wat gestolen waar aan de man probe ren te brengen voedt het festival idee. Met onder andere een Johnny Cash programma door de Def Americans, een bluesset door Grand Pa Nick's bluesband en met reggae overgoten zomerdeuntjes van Splendid begon aan het eind van de dag een muziekprogramma waarin het theatrale feestgehalte per nummer toenam. .en gespeelde onschuld. foto's Ronald Den Dekker kpa winkel kpa.com 10800 0105

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45