KNRM heeft de handen vol in weekeinde 'Stel de norm en ga er 141 zeeland Noord-Bevelanders regelen vakantie wezen DJ-workshops voor jonge gehandicapten ALARM Veel werk op Noordzee Goese meisjes worden derde in districtstoernooi schoolvoetbal MULTICULTUREEL VAKMANSCHAP De politie heeft een aantal agenten opgeleid om collega's bij te staan bij cultureel gebonden zaken als eergerelateerd geweld, straatcultuur, homoseksualiteit en kennis van vele leefstijlen. Rommelmarkt maandag 6 juni 2011 door Theo Ciele WESTKAPELLE - De reddingstations van de KNRM in Westkapelle en op Neeltje lans hebben een druk weekeinde achter de rug. Zowel vrijdag als zaterdag moest de Uly van Westkapelle twee keer uitrukken. Vrijdag voor een vissers boot met motorproblemen en voor een surfer, zaterdagmiddag om een zwemmer te helpen die in de problemen was geraakt en later voor het kajuitzeiljacht Heineken dat met motorpech op de Noord zee dobberde. Ook de Koopmans- dank van station Neeltje lans was hiervoor opgeroepen. De Uly bracht de Heineken naar Vlissin- gen. Vier acties in een weekeinde is volgens Ander van Rooijen van het reddingsstation Westkapelle toch uitzonderlijk veel. Vanwege de vermissing van een jongetje voor het strand van Neel tje Jans voeren zaterdagmiddag zo wel de Koopmansdank als de Har der van het KNRM-station Neeltje lans uit. Boten van de strandred- dingsbrigade van Westenschou- wen en Vrouwenpolder onder steunden de zoekactie. Ook werd de hulp van een helikopter van Koksijde ingeroepen. Voor dat die door Frank Balkenende GEERSDIJK - Veertien Noord-Beve- landse jongeren en acht begelei ders bieden Oekraïense weeskinde ren uit Tjsernobyl dik een maand vakantie. Het benodigde geld daar voor is verzameld door de eilande- lijke stichting Jongeren4jongeren. De 25 weeskinderen komen niet naar Nederland, maar vieren va kantie in een hotel nabij de Oek raïense stad Uhzgorod. „We gaan 22 juni weg en komen 2 augustus terug. We hebben gekeken of we een programma konden draaien in het particuliere weeshuis waar ze verblijven, maar dat vond de uit baatster een beetje te druk. Naar Nederland halen bleek prijzig, dus BLADEL - Een leerlingenteam van openbare basisschool De Zuidwest hoek in Goes is zaterdag in het Noord-Brabantse Bladel derde ge worden in een districtstoernooi van het KNVB-schoolvoetbaltoer- nooi voor meisjes. De leerlingen van groep 7 en 8 wa ren 18 mei Zeeuws kampioen ge worden en mochten de eer van de provincie verdedigen op sportpark De Smagtenbocht in Bladel, het sportcomplex van W Bladella. De meisjes streden met vijf andere teams om een plaats in de landelij ke finale in Zeist. Het Zuidwest hoek-team bereikte wel het po dium, maar liep de finale mis. Al leen de nummer één gaat door. Dat was een school uit Tiel. www.knvb.nl/ competities/schoolvoetbal er was, hadden de redders van de strandreddingsbrigade het jongetje op het strand gevonden. Eerder die dag was de Harder uitge varen voor een zwemmer die op de Oosterschelde in nood kwam. Een duiker had problemen ter hoogte van de haveningang van Burghsluis. Daar was al eèn duik- ploeg van de brandweer opgeroe pen en stond een ambulance ge reed, zodat de Harder terug kon ke ren. De Koopmansdank voer zater dag ook uit, omdat op de Noord zee een Belgisch jacht met vijf op varenden vastzat. Aangekomen bij de Bura uit Brasschaat bleek hulp niet meer zo nodig, de bemanning van de reddingboot Koopmans dank zette voor jacht een anker uit en afgesproken werd dat de Belgen het zelf wel zou klaren bij hoogwa ter. Toen het zo ver was hadden ze weer hulp nodig, omdat een lijn in de schroef was gekomen. De Koop mansdank heeft de Bura opgepikt en veilig bij de Roompotsluis afge leverd. De strandreddingbrigade in Vlissin- g?n haalde het afgelopen weekein de twee zwemmers uit zee die door de aflandige wind en de stro ming niet zelf de kant konden be reiken. bieden we de weeskinderen een vakantie in eigen land", zegt Els Goudappel van Jongeren4jonge- ren. Op het programma staan sport, spelletjes, wandeltochten, een dagje shoppen en een bezoek aan de dierentuin en speeltuin. De vakantie kost in totaal 20.000 euro. Op 2000 euro na heeft de stichting dat binnen dankzij ac ties, sponors en giften. Zaterdag avond was er in Geersdijk nog een benefietconcert voor dit goede doel. De optredens van Chief Mc Murphy, dj Bad Tricks a.k.a. Pa trick Geelhoed en Van Klij brach ten zo'n 2000 euro op. Komende week zijn er nog collectes ten bate van de Tsjernobyl-weeskinderen. www.jongeren4jongeren.web-log.nl Henk Wijksta (r) en Peter van Belleghem zijn opgeleid om agenten te leren hoe ze met verschillende culturen om moeten gaan. foto Lex de Meester door Frank Balkenende MIDDELBURG - De Stichting Dance- tour houdt samen met stichting Ju- vent en studenten van Hogeschool Zeeland woensdag 8 juni een acti viteitenmiddag voor mensen met een licht verstandelijke beperking. Hoewel de Dancetour 31 juli plaats vindt in Goes, is dit evenement te doen in de locatie Kettingkas van Juvent aan de Prins Bernhardstraat 2 in Middelburg. Cliënten van Ju- vent kunnen onder meer deelne men aan een DJ workshop. Van 13.30 uur tot 16.00 uur kunnen deelnemers van 12 jaar en jonger achter de draaitafel plaatsnemen. Voor oudere cliënten "kan dat tus sen 16.00 uur en 17.00 uur. Onder begeleiding van DJ BigBassBomb kunnen ze leren hoe zelf muziek te maken. Ook is er een danswork- shop. Dancetour organiseert deze activiteitenmiddag omdat mensen met een verstandelijke beperking vaak niet de mogelijkheid hebben om het Dancetour-evenement te bezoeken. Juvent biedt jeugdhulp aan kinde ren en jongeren tot 23 jaar, in elke fase van hun leven. Kinderen met gedragsproblemen, ontwikkelings stoornissen, een licht verstandelij ke beperking of problemen van psychiatrische aard. HANSWEERT - Muziekvereniging Scheldegalm houdt zaterdag 11 juni weer de jaarlijkse rommel markt aan de Boomdijk in Hans- weert. Van 9.00 tot 13.00 uur kan publiek er terecht. De opbrengst is bedoeld voor onderhoud aan het 98 jaar oude repetitielokaal. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42