Zeeland PZCI I? BAS: 'Prorail schendt afspraken' PZC BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 SPOORHINDER Belangenvereniging is boos over besluit goederentreinen sneller te laten rijden in Goes Truckrun voor gehandicapten loopt door drukte vertraging op Nieuwe abonnementsprijzen Mishandeling almanak Drol 'Stel de norm en ga er niet over onderhandelen' Maandag 6 juni 2011 Dertiende editie van Vól-koren weer succesvol Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De Belangenvereniging Aan- wonenden Spoorlijn (BAS) verzet zich tegen een hogere snelheid voor -goederentreinen op het spoor in Goes. BAS stuurt railbe heerder Prorail een brandbrief Die zou afspraken schenden. Goederentreinen mogen vanaf juli weer met 8o kilometer per uur door Goes rijden, hoewel daar nog geen geluidwerende maatregelen zijn getroffen omdat er onderzoek wordt gedaan naar een spoorbak én, als mogelijk alternatief een per manente snelheidsbegrenzing van 6o kilometer per uur voor goede rentreinen. Railvervoerders hebben gevraagd de tijdelijke snelheidsbeperking (6o kilometer per uur) op te hef fen. Railbeheerder Prorail zegt dat verzoek niet kunnen weigeren. De tijdelijke snelheidsbeperking op het spoor in Goes was onderdeel van een gedoogbeschikking van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. In januari verviel die ge doogbeschikking toen het geluids saneringsprogramma voor de Zeeuwse lijn werd vastgesteld. Snelheidsbeperkingen zijn geen onderdeel van dat programma. Volgens de belangenvereniging schendt Prorail eerdere afspraken, ook al heeft de railbeheerder for meel gelijk. Volgens BAS-voorzit- ter Peter Gruijters is namelijk afge sproken dat de snelheidsbeperking tot 6o kilometer uur voor goede rentreinen geldt zolang in Goes geen maatregelen zijn getroffen om geluid en trillingen van deze treinen te verminderen. Hij onderstreept dat belangen van aanwonenden van het spoor wor den 'geschaad' als de snelheid weer naar 8o gaat. Dat zal leiden tot meer geluid- en trillingshinder. Ook de gemeente Goes was ver baasd over het besluit van Prorail. BAS stuurt een afschrift van de brief naar minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Mi lieu, het Zeeuwse CDA-Kamerlid Ad Koppejan en de colleges van B 8c W van Goes, Kapelle en Rei- merswaal. GOES - Ruim tweehonderd Zeeuwse vrachtwa genchauffeurs en bestuurders van brandweer auto's hebben zaterdag 239 gehandicapten weer een spannende dag bezorgd. De lichame lijke en/of geestelijke handicapten mochten meerijden tijdens de Truckrun Zuid-Beveland, zoals Michel (foto). Vanaf de Zeelandhallen ging de tocht door Goes, de gemeente Kapel le, een deel van Reimerswaal en een stukje ge meente Borsele. Er was door de verkeersdruk te enige vertraging bij Hansweert. Bij terug komst lag er een lunchpakket klaar in de Zee Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. Het nieuwe tarief voor een kwartaalabonnement per automatische incasso bedraagt €74,65. Gezien de veelheid aan abonnementsvormen verwijzen wij u voor het complete tarievenoverzicht naar www.pzc.nl/abonneren. U kunt ook telefonisch contact opnemen met onze lezersservice via 088- 013 9910. De nieuwe tarieven worden ingevoerd per 1 juli 2011 en zijn van toepassing binnen het bestaande verspreidingsgebied conform onze algemene voorwaarden. Wij vertrouwen erop dat abonnees die een machtiging tot automatische incasso hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. Directie PZC landhallen. Een clownsduo zorgde voor ver maak. De tocht wordt elk jaar op touw gezet door de Stichting Gehandicaptenrit Zuid-Beve land. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl GOES - Drie mannen - een 24-jari- ge Eindhovenaar, een 23-jarige Am sterdammer en een 24-jarige Til- burger - zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag in Goes mishan deld door twee mannen. Ze werden in de Anjelierstraat ge slagen en geschopt. Ze hielden er pijnlijke en blauwe plekken aan over. De drie probeerden op de na bijgelegen Oostwal een ruzie tus sen vier mannen te sussen. Toen de rust bleek te zijn teruggekeerd, kregen ze twee mannen achter hen aan, die hen vervolgens mis handelen. Een echtpaar uit 's-Heer Arendsker- ke maakte een uitstapje naar het Na tuurhistorisch museum Naturalis in Leiden. Nadat ze de speciale tentoon stelling over walvissen hadden be zichtigd, wilden ze even een kopje koffie drinken. Ook hadden ze wel zin in een koffiebroodje erbij. De jon geman achter de balie wilde met een tang een paar bolussen pakken. Het koppel wilde deze keer echter een soort Deens koffiebroodje. De jongen was erg verbaasd, want de meeste mensen wezen als ze een koffiebrood je vroegen, naar de bolussen. Even la ter kwam ook een oma met haar kleinzoon iets drinken. Het jongetje wilde er ook wel iets bij en wees een bolus aan. „Die wil ik graag, zo'n di- nodrol." Die kwalificatie van een Zeeuwse bolus had het duo nog niet eerder gehoord. De kleine jongen vond het echter de normaalse zaak van de wereld en at de dinodrol met smaak op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41