361 sport TOP moet nog één keer aan De Schelde te Clausing en Bauer sterk voor MLTC winnMrs Kapc"c 0pen Eversdijk wint in Lewedorp TOP verliest in de slotronde van reguliere competitie met 17-14 van Oranje Wit. De Arnemuidse korfbalploeg wacht nu een degradatiewedstrijd tegen Heerenveen. Winst en verlies Beach Soccer maandag 6 juni 2011 door Wim de Vos LEWEDORP - De rensters van Rabo Lady Force zaten er zaterdag hele maal doorheen, zeiden ze na af loop van de Ronde van Lewe dorp. Desondanks slaagden ze er in om de wedstrijd geheel naar hun hand te zetten. Het resultaat: een compleet Rabo-podium. An ne Eversdijk won door haar mede- vluchtster Linda Klein te kloppen, waarna Joukje Braam de spurt van de achtervolgsters won. Het was een mooie huldiging in het warme Lewedorp. Eversdijk, Klein en Braam bezetten de po diumtreetjes en de rest van de ploeg stond er luid applaudisse rend omheen. „We hebben geluk kig al een paar overwinningen be haald, maar zeker hier in onze ei gen provincie waren we er op uit om een zege te pakken", zei Evers dijk. „Dat waren we als ploeg bo vendien min of meer verplicht. We waren zo sterk vertegenwoor digd dat het niet mis kon gaan." In de aanloop naar de finale werden Christel [anssen (Biggeker- ke) en Joukje Braam vooruit ge stuurd om kwartier te maken. „Het leek wel of we een halve dag vooruit hebben gereden. Ik zat dan ook helemaal kapot", ver klaarde Braam. Toen met nog zo'n tien kilometer te rijden de twee werden teruggepakt, flitsten Anne Eversdijk (Kapelle) en Lin da Klein (Dorst) er meteen van door. Ze grepen een voorsprong en de rest was geklopt. Eversdijk: „Maar ik begon er ook helemaal door te zitten. Het had niet veel langer moeten duren. We bleven vooruit en mijn eerste zege doet me uiteraard deugd. Voor ons was het meest belangrijke dat er ie mand van onze ploeg won en dat is gelukt." Bij de junioren won Kees van Noppen uit Ridderkerk. Jordy Ta len uit Spijkenisse zegevierde bij de nieuwelingen. Ivar Moeleker uit Yerseke werd verdienstelijke tweede. VELDKORFBAL Edwin Coppoolse zit nog één duel op de bank bij TOP. De trainer neemt zaterdag na vijf seizoenen afscheid. TOP-korfbalster Nelleke van Belzen öntavngt de bal van Peter van Belzen. Nelleke van Belzen viel in de tweede helft op met drie knappe doelpunten. foto Orange Pictures/Maurice van Steen TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland "is de competitie in de eredivisie met winst en verlies begonnen. In Maastricht werd er met 6-4 ge wonnen van GGN Moves Berg- schenhoek. Debutant Can Kiran scoorde drie keer. De overige doel punten werden verdeeld onder Ugur Kahveci en Ali en Ibrahim Eryürük. In de tweede wedstrijd ging de Zeeuws-Vlaamse formatie met 9-4 onderuit tegen BS Nijnsel/TVE Sport. Beach Soccer Zeeland ver zuimde afstand te nemen en werd na de 4-4-tussenstand door de te genstander via vlijmscherpe coun ters op een 6-4-achterstand gezet. Er moesten toen nog meer risico's worden genomen. Nijnsel besliste daarna de wedstrijd door doelman Mark van Kouteren tot drie keer toe via stuiterballen kansloos te la ten, De Zeeuwse doelpunten wer den gemaakt door Ali Eryürük (2) en Can Kiran (2). door Sven Bakker MIDDELBURG - De Walcherse ten- nisderby in de hoofdklasse van de gemengde districtscompetitie tus sen De Schelde en MLTC is in een overtuigende overwinning geëin digd voor De Schelde. De Vlissin- gers wonnen al hun zes wedstrij den van de Middelburgers en zet ten daardoor een 6-o-eindstand neer. Het team van De Schelde is al sinds de eerste speeldag hard op weg naar een overtuigend kam pioenschap in de hoofdklasse en de zes punten in Middelburg droe gen daaraan bij. MLTC zal zich, na een gelijkspel en een overwinning tijdens de eerste twee speeldagen, richten op een positie in de mid denmoot. Tijdens de confrontatie tussen bei de Walcherse teams werd er door De Schelde geen enkele set verlo ren. Het vrouwendubbelspel van Marjon Snoek en Mireille Bergs ging tegen Roos Slagboom en Patri- da Heil met 6-0 6-3 gewonnen, ter wijl Michel Kokelaar en Sven Bak ker het dubbelspel bij de mannen met 6-1 6-4 van Wouter Labrujère en Kwintum de Rijk wonnen. Ook de vier gemengddubbelspe- len gingen naar De Schelde. Marjo lein Meulenberg en Kokelaar won nen van Heil/Labrujère (6-2 6-3), Snoek en Bakker versloegen Slagboom/Coen de Water (6-4 6-3), Meulenberg en Marcel Baljeu klopten Monique Verhoef/De Wa ter (6-3 6-2) en Bergs en Baljeu wa ren met 6-2 7-5 de meerdere van Verhoef en De Rijk. door Sven Bakker KAPELLE - Het Accon AVM Kapelle Open is gewonnen door Frank Clausing. De als eerste geplaatste Wemeldinger won in de finale van de 2-categorie bij de mannen in straight sets van de als tweede ingeschaalde Wouter Adriaansen. Het werd 6-2 6-3. Clausing werd daarmee de eerste winnaar van de 2-categorie in Ka pelle. Het had overigens niet veel gescheeld of hij had niet eens in de finale gestaan. In de halve eind strijd keerde hij net op tijd het tij tegen Jeroen Alliët, die na een 6-4-winst in de eerste set en 5-5 in de tweede set nog maar één game pakte tegen Clausing. Naast Clausing kreeg het Accon AVM Kapelle Open in Silvana Bau er een andere bekende Zeeuwse winnaar in de 2-categorie. De als eerste geplaatste Bevelandse ver sloeg in de vrouwenfmale de net vanuit de Verenigde Staten terug gekeerde Frederique van de Velde met 7-6 en 6-2. Er werd in Kapelle ook gedubbeld in de tweede cate gorie. Bij de mannen wonnen Harold Schipper en Dylan Black- man de laatste partij in twee sets van Wouter Adriaansen en Koen van den Berge: 6-4 en 7-6. In het gemengddubbelspel 2 gingen Fre derique van de Velde en Gijs Kerre- mans er met de zege vandoor. Een categorie lager, in de 3, waren er ti tels voor Rogier van Housselt en Harold Schipper (mannendubbel- spel), Jeantien van den Dries en Marjan Ganseman (vrouwendub belspel) en diezelfde Ganseman en Brian Dijkstra (gemengddubbel spel). Mandy Wolfert toonde zich de beste in de derde categorie bij de vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36