uppers m spe sport33 Olympische nominatie voor triatlete Klamer Aimée Schoe Didi de Vries Joppe de Vries Tim van Dijke Herlings vierde in GP Frankrijk maandag 6 juni 2011 Ook in de familie De Vries was het dubbel feest. Want naast Didi haalde ook haar broer Joppe ere metaal. Hij eindigde als derde in categorie 5. Patrick Tolhoek aanschouwde het tafereel met veel genoegen. „Het zijn echt de allerbesten die hier rij den hoor. Dat weet ik nog uit de tijd dat we in Yerseke dit soort wedstrijden hielden. Dat was toen het onofficiële Nederlands kam pioenschap voor de jeugd, waar ook voor het eerst kampioens truien werden uitgereikt. )e zou kunnen zeggen dat wij de voorlo pers waren van de huidige titel strijd", zei hij. Kleppers die tegenwoordig nog al tijd nadrukkelijk aan de weg tim meren zijn onder anderen Michiel van der Heijden (wereldkampioen cross country bij de junioren) en Nino Honigh (dit jaar bij de nieu- 13 jaar uit Vrouwenpolder, zilver in categorie 5. Mooiste prestatie: Nederlands kam pioen in 2008 en 2009. Winst in de finalewedstrijd van de landelijke competitie in Honselersdijk. Waarom mountainbike: M'n vader Leen was altijd een fanatieke moun- tainbiker. Het is van vader op doch ter doorgegeven. Idool: Marianne Vos Droom: Volgend jaar het NK win nen. Daarna zien we wel. welingen al goed voor elf zeges, waaronder de Wim Hendriks Tro fee en tevens winnaar van het NK omnium). „Dat zegt toch wel iets, denk ik", aldus Tolhoek. De ex-prof uit Yerseke had veel lof voor het werk van X-treme. „Dat onze Zeeuwtjes het zo prima doen, is in belangrijke mate hun verdienste. Ze zijn bij die club ex treem gedreven in de goede zin van het woord." Tolhoek is nog altijd trots dat het mooiste mountainbikeparkoers in Zeeland zijn naam draagt. „Het is toch geweldig dat we over zo'n mooie baan beschikken? Als je dat vergelijkt met mijn tijd. In 1998 werd ik in Bergschenhoek Neder lands kampioen bij de profs op een ouwe vuilnisbelt. Dat kun je je nu toch niet meer voorstellen?" René van Stee 11 jaar uit Wissenkerke, brons in ca tegorie 4. Beste prestatie: vorig jaar tweede op het NK in Oldenzaal. Waarom mountainbike: zie bij m'n tweelingbroer Mick. Idool: Andy Schleck. En ook wel z'n broer Frank. Ik hoop dat Mick en ik net zo beroemd worden. Droom: de Tour de France winnen. aMMBBMNNMmmHaai 13 jaar uit Wilhelminadorp, zilver in categorie 6. Mooiste prestatie: Nederlands kam pioen in 2008 in categorie 3. Waarom mountainbike: M'n vader John deed het ook. Ik ging altijd mee. Hoeveelste seizoen: het zevende Idool: geen Droom: een nieuwe Nederlandse ti tel. Zaterdag viel de tweede plaats behoorlijk tegen. 12 jaar uit Wilhelminadorp, brons in categorie 5. Beste prestatie: tweede op het NK in 2008 en 2009. Waarom mountainbike: door m'n zus Didi. Die is ook heel fanatiek. Idool: José Hermida, de Spaanse we reldkampioen mountainbike. Droom: profmountainbiker worden. door Patrick Delait MADRID - Rachel Klamer heeft zich gisteren in Madrid genomineerd voor de Olympische Spelen van 2012. Met een tiende plaats in de tweede' wedstrijd van de World Championship Series (WCS) vol doet de triatlete van het Nationaal Triathlon Trainingcentrum (NTC) in Sittard aan de limiet van NOCNSF. Eerder nomineerde ook Lisa Mensink zich al voor Londen 2012. Om verzekerd te zijn van een olympisch ticket moeten Klamer en Mensink in 2012 minstens een keer bij de beste zestien eindigen in een WCS-wedstrijd. De overwinning in Madrid was voor Paula Jenkins. De Britse fi nishte in 2.03.46 uur. Klamer klok te 2.05.58. De in Zimbabwe gebo ren atlete dankte haar top tien-klassering aan een sterk loop onderdeel. De nominatie van Kla mer komt niet als een complete verrassing. Eerder baarde zij al op zien met hoge klasseringen op het WK voor junioren (derde in 2009) en het WK -23 jaar in Boedapest (vierde in 2010). Klamer was niet de enige Neder landse die goed presteerde. Ook de als 17e gefinishte Danne Boteren- brood krijgt de limiet voor Lon den in het vizier. Lisa Mensink (34e), Sarissa de Vries (48e) en Maaike Caelers (uit de wedstrijd gestapt na het zwemmen) stelden teleur. De wedstrijd voor mannen, zaterdag gewonnen door de Brit Alistair Brownlee, draaide uit op een deceptie voor Jan van Berkel. De enige Nederlander aan het ver trek haalde de finish niet. De vol gende WCS-wedstrijd wordt over twee weken gehouden in het Oos tenrijkse Kitzbühel. ST JEAN D'ANGELY - Motorcrosser Jeffrey Herlings is als vierde geëin digd in de Grote Prijs van Frank rijk. De 16-jarige Brabander kwam in de eerste manche van de MX2 pas als zevende over de finish, maar herstelde zich in de tweede heat met de tweede plaats. Hij hield in de daguitslag zelfs nog zijn belangrijkste concurrent voor de wereldtitel achter zich. De Duit ser Ken Roezen werd vijfde. De Brit Tommy Searle, de snelste in de tweede manche, won tevens de GP. De Amerikaan Zack Osbor ne en de Fransman Gautier Paulin flankeerden hem op het podium. Roezen won wel de eerste heat op het circuit St. lean d'Angely, maar kwam er in de tweede race niet, aan te pas en finishte pas als elfde. Herlings scoorde daardoor precies 1 punt meer voor het WK. In die strijd leidt de Duitser met 226 pun ten en volgt Herlings met 213 pun ten. Waar zou Messi ook naartoe moeten? Hij kan hoogstens op een andere planeet gaan voetballen." Bayern-dubicoon Franz Beckenbauer over Barca-ster Lio nel Messi. In Bild. „Ik hunker enorm naar de Champions League. Uit Engeland is er interesse geweest. Ik moet afwachten wat er op mijn pad komt, ben het afgelopen jaar flink gegroeid. Ik denk dat ik de stap nu wel aan zou kunnen." PSV'er Erik Pieters denkt na over een buitenlands avon tuur. In NUsport. „Dit is hoe voetbal moet worden gespeeld. En alleen Barcelona kan dat. Als je in de laatste wedstrijd van een slopend seizoen zulk spel op de mat legt en zelfs onder de druk van de Champions-Lea- guefinale zo'n niveau kunt halen, benader je de perfectie." FC Barcelona-middenvelder Ibrahim Afellay in De Tele graaf. „Ik wist echt niet wat ik meemaakte. Velt heeft me zwaar geklei neerd. Het ergste moment was toen hij zei dat ik niks bereikt had in mijn leven." International Eljero Elia had geen goede relatie met de in middels ontslagen trainer van HSV, Amin Veh. In Voetbal International. „Heel erg leuk als Edgar bij de club betrokken wordt. Ik had een klik met hem. Kon goed met hem over voetbal praten. We zijn alle bei erg gedreven en perfectionistisch. We hebben ook wel eens ru zie gehad, maar dat vind ik juist goed. Dat geeft aan dat hij er gens voorstaat." Klaas Jan Huntelaar in Nu Sport over Edgar Davids, die waarschijnlijk toetreedt tot de RvC bij Ajax. „Genee heeft net zoveel verstand van voetbal als een koe van touwtje springen. En die Van der Gijp die ratelt maar door, an ders is hij bang dat hij over voetbal moet praten." Willem van Hanegem vertelt in het radioprogramma Evers Staat Op op radio 538 dat hij het helemaal gehad heeft met Voetbal International. A r was onderweg dan ook van harte welkom (links). Sommige deelnemers namen de foto's Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33