321 sport Topprestaties van t< Fraaie zege voor Emma Verloop motorcrosser Kevin van Houdt Khatchikian behoudt wereldtitel Mick van Dijke Shirin van Anrooij Dies Moelker maandag 6 juni 2011 door Herman Heuvink STEVENSBEEK - Motorcrosser Kevin van Houdt uit Terneuzen werd dagwinnaar bij de Open nation- alen. Dit gebeurde tijdens een wed strijd van de Motorsport Organisa tie Nederland in het Brabantse Ste vensbeek. Bij de inters in de open klasse was er een tiende plaats voor Martin Stroo uit Oost-Sou burg. Zijn plaatsgenoot Jeffrey van Kempen werd veertiende. Bij de vrouwen legde de niet ge heel fitte twee jaar oudere zus van Jeffrey, Danielle van Kempen, be slag op de vierde plaats. Van Houdt kende een zeer hecti sche aanvangsfase. Na de training bleek zijn motor niet meer in orde te zijn. De zuiger van de Suzuki was kapot. Met heel veel Zeeuws teamwork van Ron Stroo en Mar kus van Kempen werd alles nog net voordat het starthek viel her steld. De rijder kreeg alleen de boodschap mee om eerste manche wat rustiger aan te doen om de zui ger wat in te rijden. De Zeeuws-Vlaming hield zich per fect aan de opdracht maar legde desondanks beslag op de tweede plek. In de tweede manche nam- 20-jarige wat meer risico. Hij wist niet alleen de manche winnend af te sluiten maar werd tevens dag winnaar en verstevigde zijn leiders positie. KERKRAOE - Profbokser Gevorg Khatchikian heeft zijn wereldtitel in het supervedergewicht (IBO-versie, onder 24 jaar) met succes verdedigd. De 23-jarige in woner uit Heerlen bleek zaterdaga vond in de Rodahal in Kerkrade te sterk voor zijn Oegandese uitdager Farouk Daku. In de vierde ronde staakte de scheidsrechter het onge lijke duel, omdat de in Amsterdam woonachtige Afrikaan zich niet meer kon verdedigen. Voor Khatchikian, een voormalige asielzoeker uit Armenië, was het zijn vijftiende zege in evenzoveel profpartijen. Daku, die sinds een halfjaar in Nederland verblijft, in casseerde zijn eerste nederlaag in zijn dertiende beroepswedstrijd. Na een spetterende rechtse directe op zijn hoofd ging hij in de vierde ronde neer. Aan acht tellen had hij niet genoeg om daarvan bij te ko men waarna de arbiter de strijd staakte. Met 26 jaar was Daku feitelijk te oud voor een gevecht om deze we reldtitel voor jongere profboksers. Voor één keer wilde de IBO-orga- nisatie evenwel dispensatie verle nen aan de Oegandees, die in voor malig IBO-wereldkampioen Ray mond Joval over een prominente trainer-coach beschikt. Khatchikian was in de halfgevulde doch sfeervolle Rodahal voorname lijk op zichzelf aangewezen. De afgetrainde titelverdediger greep vanaf de eerste ronde'het ini tiatief en trachtte zijn eveneens scherp ogende opponent met een spervuur aan stoten op hoofd en lichaam uit balans te brengen. Dat lukte in de vierde ronde definitief 10 jaar uit Wissenkerke, goud in ca tegorie 2. Mooiste prestatie: het NK vorig jaar Oldenzaal, m'n eerste titel.. Waarom mountainbike: via vriend jes van school. M'n vader Tonny fietste ook al. Hoeveelste seizoen: het derde Idool: Nederlands kampioene Laura Turpijn. Droom: wereldkampioen worden. Als je droomt, moet je het meteen maar goed doen. 11 jaar uit Wissenkerke, goud in ca tegorie 4 Mooiste prestatie: zaterdag op het NK. Waarom mountainbike: onze vader Peter heeft m'n tweelingbroer Tim en ik ermee aangestoken. Hoeveelste seizoen: het vijfde Idool: Fabian Cancellara. Hij zit zo prachtig op z'n fiets. Droom: wereldkampioen mountain bike worden. 9 jaar uit Kapelle, zilver in categorie 1. Mooiste prestatie: Zaterdag was het de allerbeste wedstrijd van m'n le ven. Waarom mountainbike: m'n zus Lin- dy en m'n broer Franklin zaten er al op. Ik vond het ook meteen leuk. Hoeveelste seizoen: het tweede Idool: Marianne Vos Droom: volgende week op het po dium bij het NK op de weg in Den Haag. 7 jaar uit Kloetinge, zilver in catego rie 1. Mooiste prestatie: zaterdag. Er was tenminste eens tegenstand. Waarom mountainebike: fietsen is prachtig. Ook op de weg. Hoeveelste seizoen: het eerste Idool: Rinus van de Ven. Ik zit ook op motorcross, een andere favoriete sport. Droom: beste Nederlandse moun- tainbiker worden. Wie de jongste deelne mers aan het Neder lands kampioen schap mountainbi ke voor de jeugd zaterdag op het Patrick Tolhoek MTB-parkoers in Boswachterij Westerschouwen aan het werk zag, flitste wellicht door het hoofd: moet dat nou al? Zijn ze daar niet veel te klein voor John van Anrooij kan zich bij die gedachte wel iets bij voorstellen. De Kapellenaar zag zijn negenjari ge dochter Shirin in categorie 1 het zilver veroveren. Hij omschrijft zichzelf als a-sportief en als een ouder die absoluut niet ten koste van alles wil dat zijn kind de aller beste is. „Het zijn inderdaad nog prutsen. Maar als je ziet hoeveel plezier ze eraan beleven en hoe gedreven ze zijn, ben je meteen om. Het gaat ook om de ervaring voor die kinde ren. En ooit moet je eens aan een kampioenschap beginnen. Dat brengt elke sport met zich mee. Of het per se ergens toe moet leiden? Welnee, plezier maken en ze er aan laten ruiken. Dat is belangrijk. Net zoals, er lekker mee bezig zijn." Onder zeer warme omstandighe den werd er op het scherp van de snede gestreden. Dies Moelker (7) uit Kloetinge perste er in de eindsprint nog alles uit om in cate gorie 1 de tweede plaats binnen te halen. Een heuse fmishopname gaf uitsluitsel; zijn tweede plek was binnen. Titelfavorieten Aimée Schoe (13) uit Vrouwenpolder en Didi de Vries (13) uit Wühelminadorp moesten genoegen nemen met tweede plaatsen. Bij beiden ging het licht uit op de zwaarste klim van het parkoers. En daar baalden ze na afloop zichtbaar van. Even tjes waren er tranen, maar bij de prijsuitreiking toverden Aimée en Didi hun fraaiste glimlach weer te voorschijn. De Zeeuwen, grotendeels rij dend voor mountainbike vereniging X-treme, te vens organisator van de landelijke titelstrijd, behaalden acht van de 39 te verdelen medailles. Twee daarvan waren van goud. Emma Verloop (10) uit Wissenkerke pro longeerde haar NK-titel, terwijl haar plaatsgenoot Mick van Dijke (11) op indrukwekkende wijze het kampioenschap in zijn categorie behaalde. Hij ging er als een raket vandoor. Pas bij de finish zagen de andere deelnemers hem weer te rug. Micks tweelingbroer Tim ein digde als derde. Het was gloeiend heet tijdens het NK mountainbike voor de jeugd in Burgh-Haamstede. Verkoeling in de vorm van wat hellingen op het Patrick Tolhoek Mountainebikeparkoers met ware doodsverachting (rechts).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32