301 sport Goes ontploft na meeslepend VCK komt tik uit de heenwedstrijd Vakantieganger Erik Tange wint Nadorstloop Opnieuw zege Nancy van de Ven NACOMPETITIE Aan het eind van een meeslepend duel maakt Goes alsnog het verschil tegen RCS (3-1). De ploeg promoveert naar de scheidsrechter Hermus gaf gistel- eerste klasse, RCS speelt volgend seizoen een niveau lager. rode, die mor cérard de n00ijer was. maandag 6 juni 2011 door Sjaak Sinke MIDDELBURG - „Ik ben hier toch op vakantie", liet de winnaar van de Nadorstloop in Middelburg over 10 Engelse mijlen Erik Tange uit Amstelveen vrijdagavond weten. Hij voerde al snel een kopgroep je aan met Erik Kok (Arnemuiden), Niels Koole (Zoutelande) en Mi- quel van Tongeren (Middelburg). „Ik hoor inmiddels bij het bierbui- kengilde", liet de vroegere duathlo- natleet voor de start weten. Tange won in een tijd van 1 uur en 20 se conden nadat hij Van Tongeren in de laatste kilometers op 21 secon den achterstand had gezet. Erik Kok hield op de derde stek Niels Koole achter zich. Jannie de Vries (Vlissingen) won in haar eerste wedstrijd voor Dyna mica bij de vrouwen in 1 uur, 19 minuten en 40 seconden voor El len Bijlsma (Vlissingen) en Suzan ne Geschiere (Sint Laurens). He laas werd de Nadorstloop ontsierd doordat flink wat lopers verkeerd werden gestuurd waardoor ze uit eindelijk op een halve marathon uitkwamen en daar waren ze niet blij mee. De 9 kilometer werd een prooi voor André van Maldegem (Gapinge) en Laura Kleinepier (Middelburg). Gino Harinck en Ni- kita de lange waren de snelste in de jeugdloop. Door de Halve van Renesse en de marathon in Hoo- gerheide in hetzelfde weekend wa ren er slechts 84 deelnemers, waar door het waarschijnlijk de laatste keer is dat de Nadorstloop wordt gehouden UITSLAGEN ATLETIEK Middelburg. Nadorstloop 10 Em Mannen: 1. Erik Tange (Amstelveen) 1.00.20, 2. MiqueJ van Tongeren (Middelburg) 1.00.41, 3. Erik Kok (Arnemuiden) 1.00.47, 4. Niels Koole (Zoutelande) 1.01.31, 5. Frank v d Want (Mid delburg) 1.04.47, 6. JaapJan Ritsema (Middel burg) 1.05.43, 7. Sjaak Brouwer (Vlissingen) 1.08.42, 8. Seth Dijkstra (Middelburg) 1.09.39, 9. Cor Geluk (Middelburg) 1.13.00, 10. Kees Geuze (Middelburg) 1.13.05. Vrouwen: 1. Jannie de Vries (Vlissingen) I.19.40, 2. Ellen Bijlsma (Vlissingen) 1.20.01, 3. Suzanne Geschiere (Sint Laurens) 1.23.02. Mannen 9 km: 1. Andre van Maldegem (Ga pinge) 33.44, 2. Cas Tiethof (Vlissingen) 34.46, 3. Kees Louws (Middelburg) 36.57, 4. Bart de Visser (Serooskerke) 37.11, 5. Maurice Jacobse (Zoutelande) 37.20. Vrouwen: 1. Laura Kleinepier (Middelburg) 38.35, 2. Sonja Boogaard (Middelburg) 43.47, 3. Dorien Tange (Amstelveen) 43.55, 4. Judith van Loon (Chaam) 45.57, 5. Andrea van der Heul (Middelburg) 46.13. Mannen 2.5 km: 1. Gino Harinck (Souburg) 08.08, 2. Rens de Ridder (Arnemuiden) 08.40, 3. Sergio Harinck (Souburg) 09.04, Vrouwen: 1. Nikita de Lange (Middelburg) II.18, 2. Ageet Tieges (Bergen op Zoom) 14.41. STEVENSBEEK - Motorcrosster Nan cy van de Ven was afgelopen week einde in Stevensbeek wederom op permachtig in een wedstrijd mee tellend voor het NK 85 cc kleine wielen. De jonge Vlissingse schreef beide manches op haar naam. Daardoor bouwde ze haar voorsprong in het algemeen klassement verder uit. Van de Ven kende in beide man ches een moeizame start, maar ze wist zich tot twee keer toe naar vo ren te werken. f dag zeven kaarten. Zes gele en één door Ron de Waal KOUDEKERKE - Het is de voetballers van VCK niet gelukt om promotie naar de tweede klasse af te dwin gen. De ploeg uit Koudekerke bleef, nadat de uitwedstrijd tegen Zwaluwe met 2-1 was verloren, op eigen veld steken op 0-0. Tegen het einde van de wedstrijd leek de blik van VCK-trainer Nick Corré meer te zeggen dan duizend woorden. Evenals de ruim drie honderd toeschouwers leek ook Corré niet meer te geloven in pro motie naar de tweede klasse. „Na tuurlijk had die goal ook in de laat ste seconde nog kunnen vallen, maar het zat er vanmiddag ge woon niet in", verklaarde de oefen- meester. Gelatenheid won het gek genoeg van een enorme teleurstel ling bij Corré direct na afloop. „De vorige wedstrijd was ik veel teleur- gestelder", biechtte hij op. „Achter af kan je stellen dat we het daar hadden moeten doen. In die wed strijd hebben we het laten liggen." De kansen die VCK zaterdagmid dag op het snikhete sportpark De Stoofwei kreeg, stonden inderdaad in geen enkele verhouding tot de mogelijkheden die VCK in de uit wedstrijd bij Zwaluwe kreeg. Na een halfuur spelen tekende Stefan Wielemaker voor de eerste, en naar later zou blijken ook voor de enige kans van de Walcherse equipe. Vanaf de eerste minuut was VCK nauwelijks in staat om tot fatsoenlijk voetbal te komen, iets wat op het veld in Koudekerke ook vrijwel onmogelijk leek. „Wij moeten het van een goed ver zorgd spel van achteruit hebben", vertelde Corré. „En dat kon abso luut niet." Toch ging de trainer niet onopgemerkt voorbij aan het feit dat zijn ploeg de slag op het middenveld kansloos verloor. Daar door moest VCK de lange bal va ker dan lief was hanteren, met als gevolg dat de Koudekerkse spitsen vaak tegen een overmacht van ver dedigers stonden. Alleen Stefan Wielemaker kwam voor rust een keer oog-in-oog te staan met keeper Erik Doesburg van Zwalu we, die met een knappe reflex de 1-0 voorkwam. Ook het eerste kwartier van de tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld, en leek het ni veau van de wedstrijd naar een nog bedenkelijker niveau te zak ken. Pas toen VCK fors wat meer risico's ging nemen met een offen- siever concept, werd het voor de toeschouwers wat aantrekkelijker. Maar dan wel voor de toeschou wers die het bezoekende Zwaluwe een warm hart toedroegen. Die ploeg kreeg door het offensievere vaatje waaruit VCK noodgedwon gen moest tappen, tot driemaal toe de kans om de wedstrijd defini tief te beslissen. Invaller Arnold Loomeyer, Bart Martha en Joey Ko- nings verzuimden echter stuk voor stuk om de trekker voor VCK definitief over te halen. Hierdoor bleef de Koudekerkse hoop op een strafschoppenserie tot aan de laat ste seconde in leven. IJdele hoop zou luttele momenten later blij ken. Het contrast tussen grote op luchting en diepe teleurstelling dat zich na het laatste fluitsignaal afte kende was groot en begrijpelijk, maar wel degelijk een juiste afspie geling van de verhoudingen zoals die zaterdag in Koudekerke waren. „Wellicht hebben we in de uitwed strijd wel een grotere tik opgelo pen dan we hadden kunnen ver moeden", besloot Nick Corré. VCK-Zwaluwe 0-0. Scheidsrechter: H: Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: Stefan Wielemaker, Henk Kesteloo (VCK), Gijs van de Made (Zwaluwe). Aantal toe schouwers: 325. Drukte voor het doel van RCS. Vanaf links doelman Arvid Pieterse, Rafaël Vulin (wit shirt), Goes-aanvoerder Gert Jan van Leiden en Reguillo Vandepitte (nummer 2). foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30