Zeeuwse glasteelt in het nauw è-, Verkeer eist acht levens PZC NIEUWS GETIPT VOOR U Nieuwe haring weer in het iand Wereldrecord krattenstapelen Noodweer zorgt voor overlast WALCHEREN if**i8fi'ira'ii^*ni>'(miin1 turnt 11 ijniiiwn i' door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Zeeuwse komkom mertelers zijn zwaar getroffen door de EHEC-crisis. De afzet stokt, de prijs die de telers ontvan gen ligt ver onder de kostprijs van 25 cent. Met zo min mogelijk personeel wordt zo snel mogelijk geplukt. La ten hangen kan niet; dat is slecht voor de planten. Jaco Kieviet uit Bruinisse oogst wekelijks zo'n 130.000 komkommers van zijn twee hectare. Bij dit weer groeien de komkom mers als kool en heeft de consu ment er normaal gesproken zin in. Nu zouden de telers de winst moe ten binnenhalen. De glasteelt heeft magere jaren ach ter de rug. „Als de financiële posi tie van je bedrijf niet zo gezond is, kan het de doodsteek zijn", zegt Kieviet. Hij verkoopt nu voor een dumpprijs, want 'storten kost ook geld'. Telers met veilingcontracten leveren in de wetenschap dat de oogst gecomposteerd of vergist wordt. Ook in Zeeland wordt bin nenkort wellicht oogst over het land uitgereden. Inmiddels zijn ze ventien besmettingen met de EHEC-bacterie herleid tot een feest in Lübeck, in Noord- Duits land, zegt Richard van der Maden, specialist glastuinbouw van de Zui delijke Land- en Tuinbouw Organi satie (ZLTO). „De Duitsers leggen nu de link met Nederlandse groen ten niet meer zo." Duitsland is de belangrijkste afzetmarkt voor de Nederlandse glastuinbouw. De eer ste tekenen van herstel zijn er. „De consument mist zijn saladegroen ten. Deze week leggen de supers ze weer in de schappen." En te recht, zegt Van der Maden. „Neder land heeft een waterdicht kwali teitssysteem. Testresultaten bevesti gen het: onze groenten zijn veilig." pagina 6 en 7: groentescheuten op zwarte lijst Vier avonden wandelen is een hele prestatie waarvoor de kinderen een mooie AvondAdaagse medaille krijgen. Hansaplast geeft daarnaast nog een extra "lekkere" beloning weg bij DA: alle Hansaplast pleisters 2e halve prijs en een AvondAdaagse snöepzak helemaal gratis! Ga dus snel naar DA want op=op (actie loopt van week 21 t/m 23 2011 Official Sponsor Avond4daagse Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in de 20 regionale dagbladen van NRP media en Wegener Media (bereik 44 miljoen lezers) E:info@nrp.nl RIJSWIJK - De eerste Hollandse nieuwe is gistermiddag omstreeks half vijf aangekomen in de haven van Scheveningen. De vangst gaat morgen onder de hamer als het eerste vaatje haring wordt geveild. Dat is traditiege trouw het begin van het nieuwe haringseizoen. De verwachtingen voor het nieu we seizoen zijn hooggespannen, zei de voormalig directeur van het Nederlands Visbureau Luc Ouwe hand afgelopen week. SATOW - Nederland moet het we reldrecord krattenstapelen afstaan aan Duitsland. In de Noord-Duit se plaats Satow bij Rostock bouw den vrijwilligers zondag de groot ste piramide van kratten voor bier- en andere drankflesjes. Ze sta pelden met hulp van een bouw- kraan 105.995 lege kratten tot een hoogte van 13 meter. Guiness Re cords overhandigde een oorkonde. Het wereldrecord stond sinds 2005 op naam van het Noord-Holland se Limmen met 63.365 kratten. 'S-GRAVENPOLDER - Acht Nederlan ders zijn afgelopen weekeinde om het leven gekomen door verkeers ongevallen. Eén van hen was een 71-jarige vrouw uit 's-Gravenpolder. Zij overleed nadat de auto waarin zij zat op de overgang aan de Bosse- weg bij haar woonplaats op een een trein van de Stoomtrein Goes- Borssele botste. Haar 77-jarige echt genoot, die de auto bestuurde, raakte gewond. Bij ongevallen op andere plaatsen in Nederland kwamen vijf men sen om het leven. Een 8-jarige jon gen en zijn 37-jarige moeder uit de provincie Groningen overleden na dat zij in het noorden van Duits land als wandelaars waren aangere- d^door een bestelbus. pagina 2/3: onbewaakte over gang vraagt oplettendheid den dc ARNHEM - Een paar flinke hoosbuien en onweer hebben gisteren op een aantal plaatsen voor overlast gezorgd. Gistermorgen was het flink raak in Arnhem, in de avond in Zuid-Oost Drenthe, vooral in Klazienaveen. In Arn hem liep een auto met drie oudere mensen vast in een ondergelopen tun nel. De inzittenden zijn door de brandweer bevrijd. foto ANP Ik ga zo snel mogelijk Hollandse nieuwe kopen reageer op www.pzc.nl UWfJJJJJJJEÏfc reacties: 506 Belgen moeten niet zeuren over transporten kernafval 66% 34% zwsEssssaaa Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 1688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1