brengt ook rust zeeland 15 Omwonende wees op mogelijke vervuiling terrein speelhof maken met authentieke paardenkrachten Stichting Het Werkend Trekpaard Tiende plek Zeeuwse Deernen in sloeproeiwedstrijd op Waddenzee Boete voor wildslaper Lepelaar bij verkeersknooppunt Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto maandag 6 juni 2011 gMuaBtaafeatssia^ HHM.UMIW «scynastoiiaaiiitse De stevige Zeeuwse trekpaarden zijn onlosmakelijk verbonden met het werk op het land. Wie de paarden aan het werk wil zien, kan over twee maanden naar de oogstdemonstratie komen. Zo als elk jaar op de tweede dinsdag van augustus, net als de open dag dit jaar op hoeve Plantlust in Oost- kapelle. video op www.pzc.nl en TÉÉ? www.z2.nl Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland heeft als doelstelling: Het instandhouden van het trek paard als een natuurlijke kracht bron in de landbouw en alle ande re gebruiksmogelijkheden; alsmede het instandhouden van werktuigen en vaardigheden die samenhangen met het werken met trekpaarden als een levend cul tuur-historisch monument; Het onder de aandacht brengen van de waarde van trekpaarden in de landbouw en hét overdragen van kennis en vaardigheden die samenhangen met het aanwenden van trekpaarden voor landbouw kundige doeleinden. Ook de fokkerij is erg belangrijk voor het voortbestaan van het trek paard. www.trekpaarden.nl TERSCHELLING - In een loodzware race zijn de Zeeuwse Deernen vrij dag tiende geworden in de sloep roeiwedstrijd Harlingen-Terschel- ling. „Met een windkracht 6 en golven die volledig over sloep en roeiers heen spoelden was het een slopen de wedstrijd", aldus Ruth de Viet namens de Zeeuwse roeiploeg. „Ze hebben een half uur tot drie kwartier op het wad de sloep voor uit geduwd. Na een slopende zes uur roeien en lopen werden de Zeeuwse Deernen als ware kam pioenen door de Zeeuwse aan hang onthaald op Terschelling." De beste Zeeuwse mannenploeg dit jaar was de Guinevere uit Brui- nisse met een 31ste plaats. Het VOC Roeiteam uit Middel burg werd 47e, de Schoone Waar din van Thermphos uit Vlissingen 78e en de Dolfijn uit Vlissingen kwam als 92e binnen. Aan de wedstrijd van Harlingen naar Terschelling deden dit jaar in totaal 130 sloepen mee. derop staat. De Bevelandse heb ben bredere wielen omdat ze daar over zwaardere klei moesten rij den. De Visser rijdt met een paarden tram, maar hij gebruikt zijn paar den ook voor werk op de tien hec tare land hij heeft. „Vanmorgen ben ik nog drie uur bezig geweest. Je kan ook wel voor een loonwer ker laten komen en dan is het in drie kwartier gebeurd, maar het werken met de paarden geeft rust" Plaatsvervangend voorzitter van de stichting Simon Lous zegt dat het Werkend Trekpaard 450 dona teurs telt, van wie zo'n honderd van buiten de provincie. Zijn nu vooral paardenliefhebbers, of men sen die vooral affiniteit hebben met oude werktuigen? Volgens Lous gaat dat bijna altijd samen. door Theo Ciele MIDDELBURG - Een omwonende van Speelhof Hoogerzael in Mid delburg heeft al in januari de ge meenteraad gewezen op mogelijke vervuiling van het terrein. André de Visser woont aan het Seispark, tegenover de speelhof een combinatie van een ravotbos en een educatieve tuin voor schoolkinderen die wordt geëxploi teerd door de Stichting Speelhof Hoogerzael. De speelhof werd ruim twee weken geleden door de gemeente gesloten en afgezet met hekken nadat er brokjes verdacht materiaal waren gevonden. Vorige week maakte de gemeente bekend dat er in totaal ruim 17 kilo asbesthoudend materiaal is gevon den. Men wacht nog op de resulta ten van het onderzoek naar de aan wezigheid van asbestvezels in de grond. Die uitslag wordt binnen twee tot vier weken verwacht. In een brief van 13 januari maakte hij via zijn advocaat Rini Moeliker zijn bezwaren tegen de komst van de speelhof duidelijk. Naast bezwa ren over toenemende verkeers drukte en geluidsoverlast werd ook de geschiedenis van het ter rein genoemd. Op het perceel is een kassenbedrijf geweest en het was incidenteel in gebruik als parkeerterrein. „Er is weinig fantasie voor nodig om tot de gedachte te komen dat de on derhavige grond wel eens (ernstig) verontreinigd zou kunnen zijn, bij voorbeeld door het gebruik van (chemische) bestrijdingsmiddelen of ander afvalstoffen (bijvoor beeld olie, afkomstig uit ter plaatse geparkeerde auto's.)" De brief werd door de Middelburg se raad ter kennisgeving aangeno men. Tegelijk werd op 24 januari ingestemd met de bestemmings planwijziging van het gebied. Tegen dat besluit is De Visser een procedure gestart bij de Raad van State. De zaak diende drie weken geleden. De Visser wacht nog op de uitspraak. ZOUTELANDE - Omdat hij in een slaapzak in het gras langs de weg lag te slapen, heeft de politie zater dagavond in Zoutelande een jonge man bekeurd. Hij was een van de 22 toeristen die een bekeuring kreeg wegens 'illegale recreatie'. De politie controleerde tussen He melvaartsdag en zaterdagavond in Domburg, bij de Schelpweg en de Van Voorthuijsenstraat, en in Zou telande op de Westkapelseweg. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Terwijl het verkeer over de N57 bij Nieuw- en Sint Joosland voorbij raast, zoekt een lepelaar zijn kostje bij elkaar in een waterpartij bij de aansluiting met de autosnelweg A58. foto familie De Haan LEVENDE BEELDEN Living statues in Domburg. Kijk naar een reportage op www.pzc.nl en op www.z2.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl 't Verschil zul je wel merke, op een fiets uit Aagtekerke! c&o ^ixvwe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15