141 zeeland Werken met een paard Ringrijders Biggekerke 4 kampioen tweede klasse Tn viissingenSen 'Mens kan niet zonder kunst' OPEN DAG Stichting het Werkend Trekpaard Zeeland laat publiek kennis Geslaagd Maljaars wint solexrace Opbrengst actie MS: 1300 euro maandag 6 juni 2011 SOLEXRACE Kijk voor een beeldreportage over de solexrace in Aagtekerke op www.pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Joost Grootjans uit Westkapelle is cum laude afgestudeerd aan de universiteit van Nijmegen als meester in de rechten. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst DOMBURG - „Al denken sommigen het wel, maar een mens kan niet zonder kunst", was de boodschap die de Rotterdamse dichter Jules Deelder had bij de verkooptentoonstelling van de achtste editie van de internationale Schil dersweek in Domburg. Deelder mocht de expositie zaterdag openen. Deze verkoopexpositie bevat werken die de afgelopen week gemaakt zijn. De expositie is te bezichtigen in de Duingalerie, Badhuisweg 2 en in het Badpaviljoen. foto Izaak Verkeste videoiwww.pzc.nl door Rian Janse DOMBURG - Biggekerke 4 is zater dag kampioen geworden in de tweede klas van de Zeeuwse Ring rijders Vereniging. Aagtekerke 3 werd zaterdag tweede in Dom burg. Beide drietallen mogen hier door volgend jaar uitkomen in de eerste klas. In Domburg streden dertien drietallen uit negen dor pen om de titel in de tweede klas. Vanaf het begin af aan gaven Bigge kerke en Aagtekerke aan hier veel interesse in te hebben, door niet of nauwelijks te missen. Na tien beurten mocht ook Grijpskerke 2 zich nog even in het groen hullen, maar de rest van de dag maakten Biggekerke en Aagtekerke de dienst uit. Na dertig beurten stond voor beide drietallen de teller op tachtig ringen. Een spannende strijd volgde, die tot en met de 2omm-ring doorging. Uiteindelijk trok Biggekerke 4 aan het langste eind. De ringen werden gestoken door Frenk Leendertse (30), Rene Dingemanse (24) en de jarige Jor dan Francke (26). Aagtekerke 3 be stond uit Natasja de Buck (26), Ri co Wisse (26) en Ko Blaas (28). Waar twee drietallen mogen pro moveren moeten er ook twee de graderen. Dit was helaas het lot voor Aagtekerke 4 (64) en Melis- kerke 3 (58). Zij komen volgend jaar uit in de derde klas. Dan was er ook nog de strijd om het persoonlijk kampioenschap. In navolging van zijn broers deed Frenk Leendertse hier een gooi naar. Roald wist met dertig ringen persoonlijk kampioen te worden in de ereklas en Leon persoonlijk reservekampioen, ook met 30 rin gen, in de eerste klas. Nu was het de taak aan Frenk om het Leen- dertse-feestje compleet te maken. Dit lukte en in de kamp versloeg hij Niels Wisse van Aagtekerke 5 te verslaan. In totaal werden er 931 ringen gestoken, wat een nieuw re cord is voor de tweede klas. Agenda: 11 juni Westkapelle derdeklas kampioenschap 8.00-17.30 uur vlissingen - Een 49-jarige Oost- Souburger is zaterdagavond in Vlis- singen aangehouden op verden king van het mishandelen van een portier bij een horecagelegenheid op de Nieuwendijk. De 49-jarige man was eerder de toegang tot de gelegenheid gewei gerd omdat hij dronken was. Daar op sloeg hij de portier. Medewer kers van de horecazaak wisten de Souburger in bedwang te houden tot de politie arriveerde en hem aanhield. aagtekerke - Jacco Maljaars uit Westkapelle heeft zaterdag de So lexrace in Aagtekerke gewonnen bij de 'specials'. Jan Willem Overt- veld (Aagtekerke) en Jeroen Koole (Ovezande) werden tweede en der de. In de categorie ludiek waren de eerste drie Magere Hein (Lobith), Ben de Wit (Vlissingen) en Chris van Rijssel (Best). Uitslag bij de da mes: 1. Anne Dekker, 2. Marinka Dekker, 3. Mariska Stroo, alle drie uit Aagtekerke. Anneke Maljaars kreeg de pechprijs. koudekerke - De spelletjesdag in Koudekerke ten bate van de Stich ting MS Research heeft zaterdag 1300 euro opgebracht. Onder de noemer 'Spelen voor MS' werden er op vakantieboerde rij Jobse aan de Galgeweg de hele dag verschillende activiteiten ge houden, zoals een zeskamp en een behendigheidsparcours te paard. Volgens de organisatoren werd de dag druk bezocht door mensen uit de buurt en door toeristen. MS Re search financiert en stimuleert on derzoek naar multiple sclerose. Platte wagens, koetsen en en een huifkar van de Stichting het Werkend Trekpaard Zeeland op hoeve Plantlust in Oostkapelle. foto's Ruben Oreel door Theo Ciele oostkapelle - Het zijn maar tien trekpaardenhouders en vijfentwin tig vrijwilligers die de Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland telt. Maar toch houden zij het wer ken met de authentieke paarden krachten levend. Een van die aangesloten paarden- houders is Sjaco de Visser uit Aag tekerke. Zaterdagmiddag geeft hij op de open dag van de stichting op hoeve Plantlust in Oostkapelle uitleg over de constructie van een Walcherse open boerenwagen van rond 1900. Met een paar handeling haalt hij de kar uit elkaar, al ware het een bolderkar voor op het strand. Hij wijst de bezoekers op de ver schillen tussen de Walcherse en Bevelandse kar, die een eindje ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14