«.«.eland Druk weekeinde KNRM-stations PZC n Taptoe afsluiting showdag WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 ALARM Reddingboten hebben veel werk op Noordzee en Oosterschelde Nieuwe abonnementsprijzen Vandalen aangehouden almanak Drol Maandag 6 juni 2011 Stichting het Werkend Trekpaard Zeeland brengt pk's tot leven Dertiende editie van Vól-koren weer succesvol Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele WESTKAPELLE - De reddingstations van de KNRM in Westkapelle en op Neeltje lans hebben een druk weekeinde achter de rug. Zowel vrijdag als zaterdag moest de Uly van Westkapelle twee keer uitrukken. Vrijdag voor een vissers boot met motorproblemen en voor een surfer, zaterdagmiddag om een zwemmer te helpen die in de problemen was geraakt en later voor het kajuitzeiljacht Heineken dat met motorpech op de Noord zee dobberde. Ook de Koopmans- dank van station Neeltje Jans was hiervoor opgeroepen. De Uly bracht de Heineken naar Vlissin- gen. Vier acties in een weekeinde is volgens Ander van Rooijen van het reddingsstation Westkapelle toch uitzonderlijk veel. Vanwege de vermissing van een jongetje voor het strand van Neel tje lans voeren zaterdagmiddag zo wel de Koopmansdank als de Har der van het KNRM-station Neeltje Jans uit. Boten van de strandred- dingsbrigade van Westenschou- wen en Vrouwenpolder onder steunden de zoekactie. Ook werd de hulp van een helikopter van Koksijde ingeroepen. Voor dat die er was, vonden de redders van de strandreddingsbrigade het jongetje op het strand. Eerder die dag was de Harder uit varen voor een zwemmer die op de Oosterschelde in nood was. Het ging om een duiker in de pro blemen ter hoogte van de havenin gang van Burghsluis. Daar was al een duikploeg van de brandweer opgeroepen en stond een ambulan ce gereed, zodat de Harder terug kon keren. Reddingboot Koopmansdank voer zaterdagmiddag uit omdat op de Noordzee een Belgisch jacht met vijf opvarenden in de problemen was geraakt. Aangekomen bij de Bura uit Brasschaat bleek hulp niet meer zo nodig, de bemanning van de reddingboot Koopmans dank zette voor het jacht een an ker uit en afgesproken werd dat de zeilbemanning het zelf wel zou kla ren bij hoogwater. Toen het zo ver was, hadden de Belgen weer hulp nodig omdat een lijn in de schroef was gekomen. De Koopmansdank heeft de Bura opgepikt en veilig bij de Roompotsluis afgeleverd. De strandreddingbrigade in Vlis- singen haalde het afgelopen week einde twee zwemmers uit zee die door de aflandige wind en de stro ming niet zelf de kust konden be reiken. VLISSINGEN - Taptoe Zeeland sloot zaterdagavond een dag vol muzika le show af in Vlissingen. Net als vorig jaar was een drukbe zocht Sportpark Irislaan 's mid dags het decor geweest van het Open Nederlands Kampioenschap voor Jeugdkorpsen. Het was de zes tiende keer dat dit Nationaal Jeugd- festival werd gehouden. Twee Zuid-Hollandse korpsen verdeel den onderling het goud en zilver. Op het onderdeel 'Show' won long Kunst en Genoegen uit Lei den en was Door Vriendschap Sterk uit Katwijk tweede. Op het onderdeel 'Mars' waren de rollen omgekeerd. De Jeugd Deltaband uit Vlissingen behaalde op het onderdeel Mafs een derde plaats. Het Junior Drum- corps Johan Friso uit Middelburg werd zevende bij het onderdeel 'Show'. De jeugdkampioenen mochten 's avonds nog eens terug keren op het veld tijdens de tap toe. Aan de Taptoe Zeeland deden korpsen uit heel het land mee. De Zeeuwse inbreng kwam van de In- ter Scaldis Pipes and Drums uit Vlissingen en het Juliana Drum Bugle Corps uit Middelburg dat on der leiding stond van de swingen de drum major Donald Joosse. foto Izaak Verkeste Juliana Drum Bugle Corps uit Middelburg in actie tijdens de Taptoe Zeeland op Sportpark Irislaan in Vlissingen. 2335558223 Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. Het nieuwe tarief voor een kwartaalabonnement per automatische incasso bedraagt 74,65. Gezien de veelheid aan abonnementsvormen verwijzen wij u voor het complete tarievenoverzicht naar www.pzc.nl/abonneren. U kunt ook telefonisch contact opnemen met onze lezersservice via 088- 013 9910. De nieuwe tarieven worden ingevoerd per 1 juli 2011 en zijn van toepassing binnen het bestaande verspreidingsgebied conform onze algemene voorwaarden. Wij vertrouwen erop dat abonnees die een machtiging tot automatische incasso hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. Directie PZC ARNEMUIDEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee jongemannen (18 en 20 jaar) aangehouden in Arnemuiden. Rond half een kreeg de politie een melding dat een groep van zes jon gens en drie meisjes vernielingen aanrichtten op het station. De twee aangehouden Arnemuide- naren worden verdacht van het vernielen van onder meer een wachthokje. Beide verdachten zijn in verzekering gesteld. foto Izaak Verkeste Tip?, redactie@pzc.nl Een echtpaar uit 's-Heer Arendsker- ke maakte een uitstapje naar het Na tuurhistorisch museum Naturalis in Leiden. Nadat ze de speciale tentoonstelling over walvissen hadden bezichtigd, wilden ze even een kopje koffie drin ken. Ook hadden ze wel zin in een koffiebroodje erbij. De jongeman ach ter de balie wilde met een tang een paar bolussen pakken. Het koppel wilde deze keer echter een soort Deens koffiebroodje. De jongen was erg verbaasd, want de meeste men sen wezen als ze een koffiebroodje vroegen, naar de bolussen. Even later kwam ook een oma met haar klein zoon iets drinken. Het jongetje wilde er ook wel iets bij en wees een bolus aan. "Die wil ik graag, zon dino- drol." Die kwalificatie van een Zeeuwse bolus had het duo nog niet eerder gehoord. De kleine jongen vond het echter de normaalse zaak van de wereld en at de dinodrol met smaak op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13