Bloemen houden van vazen: Aalto m antwoord Mijn gazon zit vol onregelmatigheden. De maaier schokt steeds heen en weer. Oproepje voor zomerrubriek 'In de vensterbank' wonen@wegener.nl 2. wonen 1024-3650509 Zaterdag 4 juni 2011 Sarah Pikker: 'Ultiem geluk' „De klaproos, ik noem hem liever pa paver, is voor mij de ultieme bloem. Echt ,-jm mijn favoriet. Ik Jj krijg er een weemoe- H dig, maar vrolijk ge voel van. Het is zó spectaculair om de verschillende levens fasen te bekijken. Het contrast fas cineert mij. De harde knop met zachte haartjes, de bloem die heel langzaam zijn kleur en fragiele blaadjes toont en zich dan lang zaam uitvouwt. En tot slot de zaad doos met het kroontje bovenop. De papaver symboliseert voor mij een nieuw begin, bijvoorbeeld van de zomer. Ik heb de drie groeista- dia laten zien in één vaas. Het be nadrukt de prachtige vorm van de vaas en de verscheidenheid van de bloem. Voor ultiem geluk is wei nig nodig. De bloemen vormen aan de bovenkant dezelfde vorm als de vaas zelf. Daar zijn geen extra's bij nodig. Kijk goed naar de pracht van de bloemen en ga er lekker naast zitten om ervan te ge nieten. Dan is het echt een mo mentje voor jezelf." 'Prachtig stilleven' Heidi Willems: 'Lekker eigenwijs' door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Grasmaaien is geen verve lend werk, als het gazon er tenminste strak bij ligt. Dat is nou net het pro bleem van M. Janson. 'Als ik het gazon maai, merk ik dat het vol zit met onregel matigheden. Toen het gras is inge zaaid, was de grond vlak. Is er een mogelijkheid om dit gelijk te ma ken?' „Kleine kuiltjes verdwijnen door compost over het gazon uit te strooien en in te harken", zegt des kundige Romke van de Kaa. „De compost blijft in de deuken achter. Hark met de 'verkeerde kant' van een brede hark; meer schuiven dan harken dus. Zijn de kuilen dieper, dan moet er een gazonrol aan te pas ko men. Een ouderwetse metalen of een moderne plastic rol, gevuld met water. Vul de kuilen met compost of potgrond en rol de grond vlak. Zaai daarna in met wat nieuw graszaad." In de zomermaanden juli en au gustus brengen wij een nieuwe rubriek, genaamd In de venster bank. In deze rubriek focussen wij op de soms curieuze 'dingen' die mensen in de vensterbank van hun woning uitstallen. Denk aan een bonte verzameling kera- mieken dierenbeeldjes, Afrikaans houtsnijwerk, koperen potjes, boeddhabeeldjes, levensechte poppen, bidprentjes of soms juist één enkel stuk dat voor de eigenaar een bijzondere waarde heeft. Wie zijn vensterbank als een soort vitrinekast voor de bujten- wereld ziet én daarover wil ver tellen, kan een e-mail met korte informatie en liefst een foto van de vensterbank sturen naar: pwi wonen@wegener.nl Vaas en boeket horen bij elkaar. Toch valt het soms tegen bloemen goed op vaas te zetten. Of andersom: wat past in die prachtige, maar moeilijke vaas? Drie stilisten gaan aan de slag met seizoensbloemen en drie verschillende vazen. Deze week aflevering twee: de transparante Alvar Aalto-vaas van littala. door Renske Schriemer en Suzanne Dijkstra Alvar Aalto-vaas: grillige klassieker De vaas van architect Alvar Aalto wordt nog altijd ambach telijk geblazen. Aalto liet zich inspireren door de Scandinavi sche natuur. Zijn eerste schets van de vaas kreeg de omschrij ving 'Lederen laarzen van een eskimovrouw', maar of dit een grapje was, is niet bekend. De vaas viert dit jaar zijn 75e ver jaardag. Hij is te koop in diver se formaten en kleuren. Prijs: vanaf 59 euro. Zie www.iitta- la.com voor meer informatie. Reageren? wonen@wegener.nl Met dank aan Bloemenbu reau Holland (www.mooiwat- bloemendoen.nl) en Crisp, beroepsvereniging voor intereurstylisten. In de laatste aflevering (18 juni): de Flexvaas van Vij5. Wie zijn de stilisten? Sarah Dikker www.moodsbysarah.nl In het hoveniersvak miste Sa rah Dikker (1982) creativiteit, daarom koos ze voor bloem- sierkunst en gespecialiseerd bloemwerk. 'Wie bloemen als kunst ziet, kent de onbeperkte mogelijkheden', is haar motto. Heidi Willems www.purestyling.nl Met haar bureau PURE styling verzorgt Heidi Willems (1975) de styling van winkels en foto producties, maar ook van brui loften en beurzen. Interieur en bloemen (of groen) versterken elkaar, is haar credo. „Klimplanten zijn lekker eigenwijs. Ze bepalen zelfwaar ze naartoe groeien. Ik houd daar wel van. Ik kan blij worden van een passiebloem die opengaat. Voor de transparante Al var Aalto-vaas heb ik een schikking gemaakt die niet al leen boven de vaas, maar ook erin mooi is om naar te kijken. De vaas is zo net een etalage. Als je een kronkelige klimplant gebruikt met mooie bloemen, dan krijg je een lekker puur en spontaan resultaat. Ik heb clematisranken gebruikt, maar het kan ook passiflora of la thyrus zijn. Wikkel een stuk ijzer- draad tot een mooie vorm en leg het in de vaas. Daar vlecht je de bloemen doorheen. Deze eigenwij ze, spontane schikking past bij de grillige vorm van de vaas. Simpel, maar prachtig." Regina Paardenkooper www.reginapaardenkopper.nl Vergankelijkheid is een belang rijk thema in het werk van Regi na Paardenkooper (1967). Ze maakt veelal rouwstukken. Het doet haar goed om iets te kun nen betekenen voor mensen foto's Mieke van Wanrooij en Birgitta Hermans die rouwen om een dierbare. „Alles wat groeit en bloeit, kan mooi zijn. Met bloemen werk je automatisch op gevoel. Neem de ze verdroogde magnoliatakken die ik van een bevriende hovenier kreeg. Ze zijn tijdloos gewor den. Ze dienen nu als een frame voor de bloemen. Je kunt ook an dere takken gebruiken, bijvoor beeld van de krulhazelaar. Zet ze aan elkaar met touwtjes en ge bruik ze als kapstok voor mooie bloemen. Bijvoorbeeld roos Aqua, een geweldige en makkelijke roze roos. Die is bij vrijwel elke bloe menwinkel verkrijgbaar. Wat an- thurium en agapanthus of hosta- blad ertussen en je hebt een prach tig, vergankelijk stilleven. Vergeet ook niet de lathyrus, een fragiele zomerbloeier. Daar kan ik ultiem gelukkig van worden, omdat ze zo kwetsbaar zijn. Zorg dat de stelen mooi recht staan, zodat je zelfs van de 'onderwaterwereld' in de vaas kunt genieten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93