J wbnen@wege6ier.nfi 2 wonen KJ! 024-3650509 IsTsl Zaterdag 4 juni 2011 meubels ook draaien en dat is leuk als het een draaifauteuil is. Nadeel is dat er een beperkt aantal meubels in de ruimte geplaatst kan worden: namelijk alleen meu bels Van (exclusieve) fabrikanten die betalen om hun meubels bij deze planner, onder de aandacht te brengen. De meubelmerken hopen op deze manier rechtstreeks met de consu ment te kunnen communiceren. En ze hopen natuurlijk ook dat op deze manier wellicht meer wordt verkocht. www.ikea.com www.mandemakers.nl www.keukenwijs.nl www.keukenplanner.eu www.quick-step.com www.solidfloor.com www.lieverdink.nl www.homeplanner.nl www.desede.com www.hom3decorator.com rw Reageren? redactie.wonen@wegener.nl beeld Erna van Eerdewijk zet in een concreet product. Ik stap over op vloerbedek king. Ook hier voor zijn talloze sites, bijvoorbeeld Quick-step.com. Die zijn meestal ge- richt op houten vloe ren: laminaat en par ket. De keus is enorm. Veel sites geven een over- zicht van houtsoorten, kleuren en legmogelijkhe- den. Vooral dit laatste is es sentieel, want het maakt nogal een verschil om te zien of de planken in de lengte, de breedte of schuin onder een bepaalde hoek liggen. Een paar simpele zwart-wit-tekeningen maken al duidelijk hoe zo'n schematisch leg- patroon eruit ziet. Nog duidelijker wordt het als je kunt kiezen uit een paar voor beeldinterieurs, bijvoorbeeld lan delijk, modem, klassiek en roman tisch. Door te kiezen voor 'je eigen stijl' kan de gebruiker de associatie maken naar zijn eigen interieur. En hij kan, door te klikken op aller lei vloermogelijkheden, zich een beeld proberen te vormen hoe zijn eigen gewenste vloer eruit zou kunnen zien. Bij sommige planners kun je ook variëren met de kleur van plafond en wanden. Hoe past mijn gerookt white-washed, eiken vloer bij een paarse wand? Of hoe ziet blauw la minaat met brede planken en een roze plafond eruit? Andere planners, zoals Solid- floor.com en Lieverdink.nl, geven de recent gelanceerde meubelplan ner, Hom3decorator.com. Hier kun je gratis een foto van je eigen interieur uploaden. „Als je je eigen kamer onder ogen hebt, leeft het meer", verklaart Joost Reimert, de bedenker van de planner. Een ander voordeel is dat je realti me dat beeld hebt. Je hoeft dus niet te uploaden en te wachten op betaling of bewerking. Op de planner leun je bepaalde meubelen letterlijk in de ruimte schuiven en dat is meer dan een klikje naar links of rechts. Je kunt de mogelijkheid een foto van het eigen interieur te uploaden ep daarmee aan de slag te gaan. De fo to moet eerst worden opgestuurd. Daarna wordt de foto 'bewerkt' en krijg je hem binnen 24 uur terug. Dit kost wel iets, reken op zo'n 10 euro. Voordeel is dat je vanuit je eigen interieur werkt. Dat is veel realistischer dan de vloer van je keuze leggen in anonieme voor beeldinterieurs. Nadeel kan zijn dat je een wachttijd hebt en er een drempel is vanwege de kosten. Deze beide nadelen zitten niet bij De woning van Marie-Hélène Piederiet en Pieter van Houten. foto's MP En dat kon niet in India „We hebben marktonderzoek ge daan. Singapore kwam naar voren als een goed georganiseerd, veilig, schoon en non-corrupt land. Bo vendien staat het open voor de komst van buitenlandse onderne mers. Met een goed businessplan heb je zo een werkvergunning bin nen. Het potentieel en de goede bereikbaarheid van de markt zijn ook aantrekkelijk. En het inkomen per hoofd van de bevolking is er hoog. Een interessante doelgroep voor ons zijn Europese en Ameri kaanse expats, werknemers van grote zakenbanken of multinatio nals, die zo'n 5 procent van de be volking uitmaken. Zij laten vaak hun meubels in het land van her komst achter en krijgen een hou sing budget om hun woonruimte in Singapore in te richten. Kolonia le meubels vallen bij hen in de wie Marie-Hélène Piederiet (48) en Pieter van Houten (53) beroe eige naars meubelzaak The Past Perfect Collection, met koloniaal antiek uit India (www.pastperfect.sg) eerder Den Bosch, Bombay (India) nu Singa pore (sinds 2007) smaak. Die zijn weliswaar westers in ontwerp en functie, maar oos ters in de afwerking. In de kolonia le tijd werden de meubels in op dracht van Europeanen door In diërs gemaakt. Zij zijn meesters in het bewerken van tropisch hard hout. Ook het afwerken van de meubels volgens de French polish- techniek, het aanbrengen van een matte laag met shel-lak, verstaan Indiërs als geen ander." India, waar jullie de meubels vandaan halen, is bovendien dichtbij. „Pieter en ik passen bij toerbeurt op de winkel of doen de inkoop. Personeel kunnen we ons niet ver oorloven. Het is zes dagen per week hard werken. Net als overi gens voor alle Singaporezen. Er is sprake van een 24 uurseconomie met slechts 10 vaste vakantieda gen. Onze zaak is in het centrum, dicht bij Orchard Road, de Kalver- straat van Singapore. Daar vind je exclusieve winkels van Dior, Pra- da, Armani... Ga op zaterdag eens kijken bij Louis Vuitton. Mensen staan in de rij om een tas te mó gen kopen. Hoezo crisis? Ongeloof lijk. Er wordt dus geld verdiend én uitgegeven in Singapore." Een gunstig ondernemersklimaat. „Klopt. Ik klaag niet. We voelen ons bevoorrecht dat we van onze hobby ons beroep hebben kunnen maken, dat ons concept in Singa pore is aangeslagen. Maar onze be kendheid is niet vanzelf gekomen. Pas nu, na vier jaar, kunnen we zeggen dat het goed gaat. Wellicht dat we in de toekomst een tweede filiaal gaan openen. Waar? In Azië, vermoed ik. Of een écht grote stad in Europa. Nee, niet Amsterdam." Missen jullie Nederland? „Sommige mensen, bepaalde ge woontes... Neem fietsen. In Neder land fietsten wij graag. In Bom bay hebben de fietsen vijfjaar in de garage gestaan. Te slechte we gen. Nu fietsen we weer. In de buurt van ons huurhuis - een twee-onder-een-kapper bij het strand, aan de rand van Singapore - is een groot park. Ideaal voor ontspanning. In Bombay misten we een tuin. Die hebben we nu wel, een kleintje. Een tuin is hier luxe, daar betaal je extra voor. Wij hadden het liefst zo'n sfeervol black and white house bewoond. Singapore is er beroemd om. Ze zijn in de Britse koloniale tijd ge bouwd, voor het leger. Sommige zijn vrijstaand, voor de officieren, andere in barakstijl. Maar zelfs die laatste zijn nog onbetaalbaar. Tja, dit is Singapore hè...." Reageren en aanmelden? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 91