81 buitenland Ministerie in Athene bezet 199 Van broze man naar IMaar York, naar York! MLADIC-PROCES Applaus van de verdachte voor de rechter, scheldpartijen op de tribune en een zieke verdachte die helemaal opleeft; en dat allemaal nog maar op de eerste verschijningsdag. SCHULDENCRISIS Nieuwe lening voor Grieken Dr. Death overleden 'Ex-minister bij orgie' Ontvoering: 431 jaar Afval van de Everest 150 doden geborgen Aswolk Popocatepetl zaterdag 4 juni 2011 O'ifuj Oy\j Ke- rvie-t y/erblijf hartje- $fad York is een van de parels van Engeland. Een prachtig bewaarde middeleeuwse stad vol historische schatten, zoals de indrukwekkende kathedraal en de stadsmuren. Ook qua musea is York een van de inter essantste steden van Engeland, met het fascinerende York Viking Centre en het Nationale Spoorwegmu seum. En wist u dat deze stad haar naam heeft gegeven aan New York? U verblijft midden in het centrum van deze prachtige stad! Uw verblijf U vaart naar Huil vanuit Rotterdam. Vervol gens rijdt u in een uurtje naar York. Daar verblijft u in het Queens Hotel, midden in het centrum, op loopafstand van de vele winkels, pubs, restaurants en bezienswaar digheden. Uw ruime, comfortabele kamer beschikt o.a. over wifi-internet. Protesten tegen bezuinigingen worden steeds grimmiger. Griekenland krijgt volgende tranche (12 miljard) van nood- lening van 110 miljard euro. ATHENE - Betogers hebben gisteren het Griekse ministerie van Financi ën geblokkeerd. Een linkse groep wil zo protesteren tegen de bezui nigingen die verband houden met noodleningen van de EU en IMF. Op het ministerie in Athene was een spandoek gehangen dat opriep tot een algemene staking. „We heb ben de heilige plicht voor onze kinderen en onszelf om de plan nen te bestrijden die werknemers veranderen in moderne slaven", zei de linkse groep Pame in een verklaring. „We mogen niet toe staan dat onze kinderen werken voor hongerlonen." De protesten tegen de bezuinigin gen worden steeds grimmiger. Donderdagavond is een regerings woordvoerder bekogeld met fruit en yoghurt. Griekenland krijgt de volgende 12 miljard euro van de noodlening van in totaal ito miljard die EU en Internationaal Monetair Fonds (IMF) het land vorig jaar hebben toegezegd. Voorzitter jean-Claude luncker van de eurogroep, het overlegorgaan van de eurolanden, heeft dat gisteren gezegd na een onderhoud met de Griekse pre mier George Papand reou in Luxemburg. Volgens Juncker - premier van Luxemburg - kunnen de Grieken ook extra financiële hulp krijgen als private banken op vrijwillige basis bereid zijn tot een bijdrage. „Ik verwacht dat de eurogroep in stemt met aanvullende financie ring voor Griekenland, uiteraard onder strikte voorwaarden", zei luncker. Eerder op de dag hadden experts van EU en IMF na wekenlange on derhandelingen in Athene al een akkoord bereikt met de Griekse re gering over extra besparingen. Athene verkoopt onder meer voor 50 miljard staatsdeelnemingen. Spectrum: familiecrisis rondom Griekenland zie onze website:buitenland 'V' Video: betogers omsingelen - J het ministerie van Financiën Informatie Reserveringen www.pharosreizen.ni/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 q>m. ma«. 10,- pergMpiefc) of via uwANWB-reisbureau met zoele boekcode 43250 vanaf euro p.p. 4- of 5-daagse City Cruise zoek boekcode 43250 Inbegrepen retourovertocht Rotterdam - Hull met P&O Ferries voor 1 auto (max. 2,4m hoog en 6m lang) 2x overnachting in 2-persoonsbinnenhut met douche en toilet lx of 2x overnachting lx of 2x ontbijt reisbeschrijving Prijzen 4-daagse. 5-daagse 01/06-03/06 199 259 04/06-05/06 225 285 06/06-29/07 199 259 30/07-28/08 225 285 29/08-31/10 199 259 Optioneel bij te boeken: halfpension aan boord, 2x diner en 2x ontbijtbuffet 58,- p.p. luxere hut aan boord, vanaf 9,- per hut per enkele reis Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. B&OrFemes DETROIT De beruchte Amerikaanse arts Jack Kevorkian, alias Dr. Death, is giste ren op 83-jarige leeftijd overleden aan een trombose. Hij lag al enkele weken in een ziekenhuis. Kevor kian werd in de jaren '90 in de VS bekend door zijn pleidooi voor euthanasie. Hij zei meer dan hon derd mensen te hebben bijgestaan die hun leven wilden beëindigen. PARIJS De Franse politie heeft gisteren ex-minister Luc Ferry van Onder wijs ondervraagd die zei dat een collega jongetjes misbruikte bij een orgie in Marokko. Ferry noem de geen namen. Hij hoorde over de zaak van 'een premier'. De minis ter werd na zijn arrestatie stiekem teruggevlogen naar Frankrijk en de zaak verdween in de doofpot. PLACERVILLE Het Amerikaanse echtpaar dat in 1991 de toen 11-jarige Jaycee Lee Du- gard ontvoerde en haar achttien jaar lang seksueel misbruikte, is in Californië veroordeeld. De 60-jari- ge Philip Garrido kreeg 431 jaar cel straf en zijn 55-jarige vrouw Nancy 36 jaar. Philip Garrido verwekte twee kinderen bij het meisje, die opgevoed werden als haar zussen. KATHMANDU Bij een grote schoonmaak van de Mount Everest, de hoogste berg ter wereld, is 8100 kilogram afval ver zameld. De berg lag vol met oude tenten, stukken karton, papieren en lege zuurstofflessen die waren achtergelaten door expedities. Vol gens experts ligt er nog 50 ton af val op de 8848 meter hoge berg. GENÈVE Zo'n 150 lichamen van opvarenden van een schip dat woensdag voor de kust van Tunesië kapseisde, zijn gisteren geborgen. Dat heeft de VN-vluchtelingenorga- nisatie Unhcr gezegd. De opvaren den waren op de vlucht voor het geweld in Libië. Ten minste 578 van de 850 opvarenden zijn gered. MEXICO-STAD De Mexicaanse vulkaan Popocaté- petl heeft gisteren een 3 kilometer hoge aswolk uitgestoten. Een di rect gevaar voor de bevolking is er niet Aan de uitstoot van de as gin gen meerdere explosies vooraf. Po- pocatépetl betekent Rokende Berg in de taal van de Nahua, de oor spronkelijke bewoners van Mexico. Ratko Mladic zegt ernstig ziek te zijn. Gisteren, tijdens zijn eerste verschijning voor het Joegoslavië-Tribunaal, kwam de oude Mladic ech ter al snel tevoorschijn. door Marjolijn de Cocq Dus dat is hem nou. Overeind gehouden door twee bewakers, petje op het kalende hoofd, staat Ratko Mladic deze vrij dag voor de rechters van het Joego slavië-Tribunaal. Broze man, boze man. Hij waagt het om te salue ren, de generaal in burgergrijs, voordat de pet af gaat en hij in de beklaagdenbank wordt geholpen. Dus dat is hem nou, de 'slager van Srebrenica', de Bosnisch-Servische ijzervreter die vele, vele duizenden moslims de dood zou hebben inge jaagd tijdens de oorlog in Bosnië die uitmondde in volkenmoord. Na zestien jaar op de vlucht dan toch eindelijk in Den Haag. „Ik ben een ernstig zieke man", is de kaart die hij zich voorgenomen heeft te spelen. Hij heeft sinds zijn arrestatie in de ziekenboeg gele gen. Hij heeft drie dossiermappen vol papieren gekregen maar niets kunnen lezen en niets getekend. Hij heeft nog nooit van de aan klacht gehoord, het is allemaal nieuw voor hem. De rechter moet maar geduld met hem hebben. Is hij werkelijk niet meer dan een schim van de brallende generaal die de moslims van Srebrenica ver zekerde dat hun niets zou overko men, voor hij vrouwen en kinde ren liet scheiden van de mannen? Natuurlijk, Mladic oogt magerder en breekbaarder dan op de video beelden van Srebrenica. Hangt zijn ene mondhoek wellicht een beetje meer dan vroeger? Maar we zijn bijna twee decennia verder. En ver geleken met de foto's van Mladic die kort na zijn arrestatie werden vrijgegeven, lijkt hij toch nog be hoorlijk op zichzelf. Tijdens een van de meest bizarre voorgeleidingen in de geschiedenis van het tribunaal, blijkt Mladic zijn vermeende kwalen zelf ook snel vergeten. Zijn aanvankelijk moeizame spraak versnelt, halsstar righeid neemt de overhand. Hij wil een echte verdediging, sneert hij, niet die ene advocaat die hem door het tribunaal is toegewezen en die hij helemaal niet kent. En geen letter, geen zin wil hij horen van die 'monsterlijke beschuldigin gen', waarop hij vandaag ook niet met een schuldig of onschuldig zal reageren. De generaal doet niet aan een po kerface. Als hij de lijst van oorlogs misdaden tot volkenmoord tegen wil en dank samengevat krijgt - een welbewuste geste van de Ne derlandse rechter Alphons Orie aan het wereldpubliek en de slacht- a pharos u daar al 'ns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8