Vogelparadijs in ige zuiden i7reizen EHHHS*EI Vogels kijken in een verrassend mooie natuur. Jan Kuys zag tijdens het vogelen het zuiden van Portugal niet alleen veel, maar ook zeldzame exemplaren. in Bourgondisch wandelen in Luxemburg! pharos reizen@wegener.nl 024-3650360 Met z'n allen vogels kijken tijdens het Birdwatching's Festival op het schiereiland Sagres, de uiterste zuidpunt van Portugal. Foto geheel boven: De zwarte ooievaar. foto's PR/Festival Sagres Zaterdag 4 juni 2011 Wie vogels wil kijken, houdt al tijd rekening met de seizoenen. Een gebied met veel tijdelijk rus tende trekvogels, zoals de Algar- ve, is vooral aantrekkelijk in de maanden september en okto ber. In die maanden zijn in de verzamelgebieden veel bijzonde re vogels te zien. Eind september, begin oktober is in de Algarve het Sagres Festi val Birdwatching met excursies en workshops. Wie alvast plan nen voor het nieuwe jaar wil ma ken, kan ook prima in april naar de Algarve. Door de meer ge spreide trek in het voorjaar zijn weliswaar minder vogels te zien, maar nog genoeg bijzondere soorten. 's Zomers vogels kijken levert minder mooie waarnemingen op, maar dan kun je weer wel lekker naar het strand. Maak gebruik van vogelgidsen om de beste plekken voor waar nemingen te vinden. Informatie over gidsen en over alle andere toeristische mogelijkheden in de Algarve is te verkrijgen bij het Portugees Verkeersbureau in Den Haag of bij het Promotie Bu reau van de Algarve in Faro. www.visitportugal.com www.visitalgarve.pt www.birdwatchingsagres.com Vogels kijken doe je met een scherpe blik en een goed gehoor. Een goe de vogelaar heeft daar voldoende aan om bij zondere vogels te ontdekken en een naam te geven. Vogels spot ten doe je op rustige locaties, waar de natuur in vol ornaat aan wezig is. Op veel plekken in en buiten Europa combineren voge laars daarom hun hobby met een bezoek aan een mooi natuurge bied. Wij gingen op 'vogeljacht' in het zuiden van Portugal. De Algarve is voor veel zonliefheb- bers een vakantieparadijs. Maar op ons hebben de witte stranden, terrasjes, intieme restaurants en boulevards om te flaneren weinig aantrekkingskracht. Ons gezelschap komt voor de stil- tegebieden om daar te kunnen ge nieten van de schoonheid van de natuur en van het rijke vogelleven in Portugal. Wat dat laatste betreft stelt de Algarve niet te leur. De meeste vogelaars weten dat tij dens de trektijd op sommige plaat sen in de Algarve vogels hier hun rust zoeken om op krachten te ko men, alvorens ze verder trekken. Op die plaatsen zijn vaak bijzon dere soorten te zien, die je elders niet zo makkelijk in de kijker krijgt. Maar de Algarve beschikt over veel mooie natuur, waar ook bui ten de trektijd interessante vogels te zien zijn. ten kunt combineren. Even lekker een paar uur vogelen kan vrijwel overal. Ondertussen vermaken de niet-vo- gelende leden van het gezin zich met zon, strand, winkelen, cul tuur of allerlei toeristische attrac ties. En of je nu van vogelen houdt of niet, voor iedereen is een tochtje met een snelle motorboot met op spelende golven tot zo'n 10 mijl uit de kust een niet te vergeten er varing. En al helemaal als je ver uit de kust ook nog jan-van-gen ten in zee ziet duiken. - - Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De natuurlijke rijkdom van de Al garve is veel gevarieerder dan je als doorsnee toerist zou verwach ten. Dankzij het Portugees Ver keersbureau en de lokale toeristen bureaus leer je al snel dat hier moerassen, lagunes, bossen, wei degebieden en graslanden zijn. En dat aan de kust zoutpannen lig gen. Elke afzonderlijke habitat her bergt een schat aan vogels. Neem het Parque Natural de Ria Formosa bij Faro, een omvangrij ke lagune met veel zoetwater- én zeevogels. ]e kunt hier boottripjes maken, die je dwars door het ge bied voeren, waarin visarenden, oeverlopers, reuzensternen, wul pen en plevieren nadrukkelijk aan wezig zijn. Ook voor niet-vogelende deelne mers is het een heerlijke trip, al leen al om het uitzicht onderweg. Van een geheel andere orde is het natuurpark Costa Vicentina. Een rijke streek royaal bedeeld met luxe golfbanen, die je trouwens langs de hele zuidkust van Portu gal ziet. Maak hier een rondje langs de green en kijk intussen je ogen uit. Flamingo's, purperhoen ders, krooneenden, kiekendieven (ook de grauwe), talloze zanger tjes en blauwe eksters laten zich er bewonderen. Even verderop in de zoutpannen, waar nog actief zout wordt gewonnen, blijken weer andere verrassingen te zijn. De pannen trekken watervogels. Wie geluk heeft kan de grijze wouw spotten. Een heel ander landschap wordt gevormd door het heidegebied Va le Santo. Reserveer via het toeris tenbureau een gids. Het gebied is uitgestrekt en afhankelijk van het jaargetijde zijn sommige delen in teressanter dan andere. Wij wor den verwend met de,dwergarend, roodkopklauwier, kortteenleeuwe rik, theklaleeuwerik, graszanger, Alpenkraai, slangenarend en steenuil. Wie de namen niet kent: er zijn genoeg boekjes met plaat jes en de namen erbij. Op de kliffen bij kaap Sao Vicente treffen de Portugezen elkaar. Toe risten gebruiken de kaap als uit kijkpunt. Maar ook de meeuwen, soms een Audouins meeuw, heb ben de rotsen ontdekt. Heb je een goede dag, dan ontdek je de rots lijster of de slechtvalk. Misschien we de grootste charme van de Algarve is dat je er eenvou dig allerlei verschillende activitei- an uit} 5- of ^t-dagp-n wande-larrangg.me.ni Inbegrepei Geniet van het voorjaars- of najaarszonnetje op cam ping Fuussekaul, gelegen in het hartje van de Luxem burgse Ardennen, en kom weer helemaal tot rust met dit heerlijk wandelarrangement. Met een wandelkaart op zak kunt u het prachtige natuurpark van de Our en de Boven-Süre verkennen. Uw verblijf De verschillende type stacaravans zijn geschikt voor 4 tot 6 personen en voorzien van een compleet ingerichte keuken, woonkamer met TV en gaskachel, 2 slaapkamers, toilet, een bad kamer met douche en wastafel en een eigen terras met meubilair en parasol. Er is ook een buitenzwembad en een wellnesscentrum. v daar al ï-we-e-it? Inbegrepen 2x/3x overnachting in een luxe stacaravan 1 x bedlinnen per persoon 1 x toegang tot sauna voor alle geboekte personen 2x lunchpakket/ 3x lunchpakket (2 broodjes, flesje drinken, fruit, snoep) per persoon wandelkaart van de omgeving gebruik van water, gas en elektra informatie Reserveringen wwiv pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 fifei {20 cpm, ma*.€ 10,-per gesprek} met zoekcode 12222 l euro p.p. Voor een weekverblijf in het hoogseizoen kunt u ook nog terecht op deze camping, kijk voor meer informatie op www.pharosreizen.nl met zoek boekcode 63717 Prijs per persoon per arrangement o.b.v. 2 personen Toeslag extra persoon: 5,00 per persoon per nacht. 3 of 4 dagen Luxemburg zoek boekcode 12222 Periode 3-dagen 4-dagen 04/06-03/07 59 93 27/08-31/10 59 93

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81